Προς το περιεχόμενο

Καμένοι από 8800/9800GT(X) ενωθείτε!


k_dinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

XFX 8800GT alpha dog edition 

και εγω την ιδια ακριβως.. οσο την ειχα κ της επινα το αιμα λειτουργουσε κ με το παραπανω.. τωρα που την εδωσα σε καποιον και βλεπει μονο ταινιες οποτε θυμαται δινει σημα στην οθονη..με πολλη υπομονη και αρκετα restarts παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eμενα η παλια μου καρτα asus 8800gts 512 μεχρι πριν 10 μερες που εκανα αναβαθμιση επαιζε τελεια και με καμποσο gaming.

Την εχω 4-5 χρονια και ειναι μεχρι στιγμης η πιο αξιοπιστη καρτα που ειχα ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα την 8800gt και έπαθε ''ταράκουλο'' , δεν μπορούσα να μπώ στο control panel της κάρτας γραφικών, επίσης οι αναλύσεις οθόνης δεν υπήρχαν πλέον, και όταν γινόταν η εκκίνηση των windows εμφανίζονταν κάτι κόκκινες -κάθετες γραμμές.

Αυτό συνέβη κατά τα το πρώτο δεκαήμερο του Οκτώβρη.

(Για τα παιχνίδια να μην το σχολιάσω, δεν έπαιζαν.)

 

 

Και σε μενα το ιδιο ακριβως.. Λετε να κανανε καμια μαζικη πουστια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,ειχα ανοιξει θεμα πριν ενα μηνα για ενα προβλημα που αντιμετωπιζα με μια 9800gt,συγκεκριμενα δεν δεχονταν drivers και εβγαζε μαυρη οθονη μετα απο εγκατασταση οδηγων,τελικα η καρτα ειναι μια χαρα απλα ενα format χρειαζοταν,το αναφερω απλα μηπως και βοηθησω καποιον αλλο που αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα,μην σπαταλησει χρηματα για νεα καρτα χωρις λογο,αφου η καρτα παιζει τα παντα ακομα.

καλη χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα

 

 

λοιπον εγω ειχα μια 9600gt η οποια πηγε ενα χρονο και καηκε  πιστευω γιατι δεν ειχε ανεμιστηρα,  δηλαδη οταν ζεστενοτανε πολυ και εκανα επανεκινηση, μετα δεν εδινε σημα, την πηγα πισω με δωσανε παλι 9600 αυτη την φορα με 2gb μνημη η παλια ητανε 512 μονο, καηκε και αυτη εβγαζε πιξελ,  καλα η τελευταια μετα 9600 πηγε ενα μηνα μονο  κι αυτη απο πιξελ εβγαζε

 

συγκεκριμενα (sparkle, sparkle, palit)  βαλανε σιγουρα τσιπακια που μετρανε ωρες  δεν εξηγειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panos0100¨

Πότε κάηκε η δεύτερη?

Γιατί αν έγινε πάλι κοντά στο τελευταίο 3μηνο του 2012, ίσως πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά την περίπτωση του

Killer-Driver (δική μου έμπνευση το ψευδώνυμο, μη ψάξετε με αυτόν τον όρο στο Google, θα βγάλει δυστυχήματα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δευτερη   μου πηγε 2 χρονια πηγενε να βγει εκτος εγγυησης ειδα ομως οτι εχει προβλημμα και την πηγα πισω    η τελευταια ομως της palit μου πηγε μισο  μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XFX 8800GT Alpha Dog Edition. Αγορασμένη τον Ιούνη του '08. Το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τώρα :) αλλά δεν την έχω ζορίσει με πολλά παιχνίδια (ovlivion elders scroll, far cry 2, crysis 2, pes 12, fm12)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εδω και 6 μήνες έχω μια μεταχειρισμένη 9800gt...Εχθές είχα αφήσει το pc τη νύχτα να κατεβάζει και το πρωί το pc συνέχιζε να λειτουργεί αλλά είχα μαύρη οθόνη. Με άλλη κάρτα γραφικών όλα οκ, ενώ με την 9800 συνεχίζω να έχω μαύρη οθόνη...Μας χαιρέτησε η κάρτα ή μπορεί να διορθωθεί με κάποιο τρόπο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα

 

 

λοιπον εγω ειχα μια 9600gt η οποια πηγε ενα χρονο και καηκε  πιστευω γιατι δεν ειχε ανεμιστηρα,  δηλαδη οταν ζεστενοτανε πολυ και εκανα επανεκινηση, μετα δεν εδινε σημα, την πηγα πισω με δωσανε παλι 9600 αυτη την φορα με 2gb μνημη η παλια ητανε 512 μονο, καηκε και αυτη εβγαζε πιξελ,  καλα η τελευταια μετα 9600 πηγε ενα μηνα μονο  κι αυτη απο πιξελ εβγαζε

 

συγκεκριμενα (sparkle, sparkle, palit)  βαλανε σιγουρα τσιπακια που μετρανε ωρες  δεν εξηγειται

 

 

Δλδ σου κάηκαν 3 9600gt και 15 550ti όπως έχεις ισχυριστεί σε άλλο ποστ άρα σύνολο 18, σωστά? Ξεχνάω καμία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...