Προς το περιεχόμενο

Στην Αθηνα του 2012 δεν εχω σταθερο τηλεφωνο.


DIDAKOS22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Ναι ειναι αληθεια. Στην Αθηνα του 2012 δεν μπορω να εχω σταθερο τηλεφωνο. Ο λόγος;

Μα δεν εχει διαθεσιμη γραμμη ο Οτε να μου διαθεσει

Η ιστορια μου ξεκιναει απο ποιο παλια.

Στο προηγουμενο σπιτι ειχα forthnet και μετακομιζοντας εκανα αιτηση μεταφορας της γραμμης. Η forthnet δεν μπορουσε να την μεταφερει με την αιτιολογια οτι ο οτε δεν της παρεχει γραμμη. Μετα απο ενα ευλογο διαστημα αναμονης, πηγα στον οτε σαν πελατης του πια και ζητησα τηλεφωνικη γραμμη. Αφου ειδα οτι και αυτοι καθυστερουσαν μου επικοινωνησα με τις τεχνικες τους υπηρεσιες. Οι τεχνικες τους υπηρεσιες μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη γραμμη στο δικτυο της περιοχης μου και θα πρεπει να περιμενω. Τους ρωτησα τι θα πρεπει να περιμενω και μου απαντησαν: ή να φυγει καποιος απο την περιοχη και να αδειασει η τηλεφωνικη γραμμη ή να γινουν εργασιες αναβαθμισης. Οποτε καταλαβα ακριβως τι εννοουσε ο λεβεντης. Για να εχω τηλεφωνο στην περιοχη Ιλιον Αττικης το 2012 ή θα πρεπει να περιμενω με δελτιο στην ουρα για να αδειασει καποια θεση ή θα πρεπει να περιμενω να ερθουν οι κομαντος του οτε να κανουν εργασιες αναβαθμισης. Δηλαδη αν κανω μια σχετικη προβλεψη, θα περιμενω το λιγοτερο 3 χρόνια για να εχω σταθερο τηλεφωνο. Και ερωτώ. Εγω σαν ατομο, πολίτης, καταναλωτής , τι μπορώ να κάνω για να εχω τηλεφωνο και με ποιους θα πρεπει να επικοινωνησω;

Αν γνωρίζετε καποια λύση στο πρόβλημα μου ή καποια πρόταση με χαρά θα ήθελα να την ακούσω.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skype/VoIP πως; Με τηλεπάθεια; Όταν ο ΟΤΕ λέει ότι δεν έχει γραμμή, εννοεί ότι δεν υπάρχει μέρος να συνδεθούν τα καλώδια που βγαίνουν απ το σπίτι του.

 

Επιλογές, έχεις να πάρεις σβάρνα τους πάροχους και να μάθεις αν κάποιος έχει δεσμευμένη γραμμή στην περιοχή και μπορεί να στη δώσει (χλωμό γιατί μάλλον αν υπήρχε αυτή η δυνατότητα θα το έκανε και η Forthnet) ή να περιμέεεενεις, ή να μετακομίσεις ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το εκλάβετε περιέργα αλλά για να σου δώσουν προτεραιότητα θα πρέπει να δηλώσεις ότι είσαι άτομο με ειδικές ανάγκες, πάρε τηλέφωνο στην τενχική υπηρεσία οτε αθηνών και πες τους το. ή εκτός αν είσαι γιατρός που πάλι μπορεί να σου δώσουν προτεραιότητα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταθερο τηλεφωνο γιατι σε καίει τοσο? Εχεις καποιο γραφειο?

Με το κινητο σου κανεις μια χαρα την δουλεια σου! Εαν θες και internet μπορεις να εχεις μέσω 3g.. 25€/μηνα-->30giga...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταθερο τηλεφωνο γιατι σε καίει τοσο? Εχεις καποιο γραφειο?

Με το κινητο σου κανεις μια χαρα την δουλεια σου! Εαν θες και internet μπορεις να εχεις μέσω 3g.. 25€/μηνα-->30giga...

 

Οτι να ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθεροί τηλεφωνικοί αριθμοί παρέχονται και από τους πάροχους κινητής.

Ρίξε μία ματιά πχ στο "Vodafone Για το Σπίτι".

;)

 

Sent from my Galaxy S using Insomnia v2.0.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου και εγω στο Ιλιον διαμενω.. και μαλιστα εντος του μηνα μετακομιζω στο κεντρο στα Λιοσα(διπλα πεζοδρομο) και θα θελω να εγκαταστησω και εγω γραμμη για να εχω ιντερνετ... λες να πεσω και εγω πανω στο προβλημα;;; Σε ποια περιοχη ακριβως μενεις εαν επιτρεπεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...