Προς το περιεχόμενο

Το Call Of Duty: Black Ops II σημείωσε $500 εκατομμύρια σε πωλήσεις μέσα σε 24 ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτε δεν ημουν τρελος φαν, αλλα απο το MW2 και μετα αλλαξα γνωμη. Το Black Ops II τα σπαει, αλλα θα το παρω αφου παρω πρωτα Halo 4. [Στο Xbox 360 φυσικα. Στο πισι ποτέ gaming, ποιος χαλαει λεφτα για καρτες ηχου, γραφικων κλπ;]

Καλυτερα να το παιξεις σε κανενα ταπλετ ή smartphone!Ετσι κι αλλιως τα ιδια γραφικα εχουν πανω κατω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι δεν κολλάει, δεν ισχύει κι όλας..

Υπάρχουν πάρα πολλά παιχνίδια, pc exclusives και μη, με τεράστιο fan base σε pc και με φοβερές πωλήσεις.

εγω σου λεω οτι και τιποτα να μην πουλαγαν , υπαρχουν απο πισω τοσες εταιρειες που στηριζονται στο pc gaming , ολες αυτες θα κλεισουν ? στη χειροτερη θα καλυπταν ολες αυτες τη χασουρα για να πουλανε hardware ,γιατι το pc gaming για ολους αυτους που ειναι πιο απαιτητικους στα τεχνικα ζητηματα υπαρχει και θα συνεχισει να υπαρχει για παντα

 

αλλωστε τα "the way it's meant to be played" κτλ τι ειναι?

 

(βεβαια αυτο ειναι μια τελειως αλλη κουβεντα με το θεμα μας )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα τρανταχτά παραδείγματα όπου οι μεγάλες πωλήσεις ενός προϊόντος δε σημαίνουν ότι αυτό είναι της προκοπής.

 

Ένα από τα τρανταχτά παραδείγματα ότι η γνώμη της πλειοψηφίας έχει πολύ μικρότερη βαρύτητα απ' όση της δίνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδεια ειμαι φαν του παιχνιδιου επεζα απο το 2 στο οπιο πεζαμε ευρωμη και η ελλαδα ηταν σ πολυ καλη θεση μιλαω για clanbase esl αν καποιος εχει ιδεα την ιδια κ μεγαλυτερη επιτυχεια ειχαμε κ στο 4 αλλα απο κει κ περα χαθηκε το ενδιαφερον γιατι επεσε ο ανταγωνισμος λογο οτι μοιραστηκαν οι φανς στο 2 στο 4 στο world at war και εσπασε......κ ελπιζω στο 2 black ops να ξαναανεβει....ιδου η ερωτηση μου αξιζει?

ώχι, δεν νωμήζο ότη αξήζι και πολλή....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια αποδειξη οτι αν ενα παιχνιδι αξιζει για καποιον δεν θα καταφυγει στην πειρατια.

 

Ο μυθος εχει καταρευσει αλλα ολοι κανουν τους τυφλους και τους κουφους.

 

π.χ.1 Εγω προσφατα ειδα το καινουργιο Χ-COM ηταν στα 50€. Το παιχνιδι εχει maximum διαρκεια ζωης 3 εβδομαδες ενω ενας Hardcore gamer το τελειωνει και σε 1.

 

Τετοια παιχνιδια πως περιμενουν να μην πεσουν θυματα πειρατιας;;;

 

π.χ.2 Football Manager 2013 ενα παιχνιδι που οντως εχει διαρκεια ζωης περιπου 1 χρονο για πολλους και κοστιζει εσχατως 30€ ενω ειχε αρχισει απο τα 50€.

 

Το αισχος με αυτο οπως και με τα υπολοιπα αθλητικα παιχνιδια ειναι οτι δεν κανουν εκπτωση σε οποιον εχει προηγουμενες εκδοσεις ή εστω να αναβαθμιζουν την βαση δεδοδενων για 2-3 χρονια.

 

Η Πειρατια ειναι το αποτελεσμα της πληθωρας μετριων και κακων τιτλων ή ακριβων και μικρης διαρκειας παιχνιδιων.

 

Το Civilization για παραδειγμα ειναι ενα παιχνιδι που μπορεις να το παιζεις πολλα χρονια και αξιζει τα λεφτα του, Ακομα και καινουργια εκδοση οταν βγαινει δεν εχει αμεσο αντικτυπο στην παλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν αυτα τα νούμερα ρε παιδιά. Ποσο μαλλον για ενα παιχνίδι... βεβαια οχι οποιο και οποιο...εχει χτίσει την φημη του το cod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι για να μαθουν οι ........... του pc gaming οτι κανουν δεν κανουν πειρατειες οι εταιρειες πουλανε στις κονσολες. Ανθρωπος δν ασχολειται πια με τους υπολογιστες!

 

Συμφωνώ απόλυτα.

 

επίσης να προσθέσω ότι το PC gaming πέθανε φέτος, όπως πέθανε και το 2011, και το 2010, και το 2009.......................και το 2000, και το 1999..........και πάει λέγοντας.......

 

Τώρα για το Blops 2, οι πωλήσεις του είναι μιά πραγματικότητα, όπως πραγματικότητα είναι και οι πωλήσεις των Mac Donalds.

 

Καί τα 2 είναι εύκολη και εύπεπτη τροφή για τις μάζες. Αυτό δεν είναι κακό, όσο υπάρχουν επιλογές όταν θέλουμε κάτι πιό ποιοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό το " ιδου " με ισοπέδωσε :blink:

χαχαχ δε λες τίποτα...Δεν ήξερε που να το πετάξει και λέει αχααά!!! Θα το πετάξω για φινάλε και θα ψαρώσουν τα γατάκια!! CHALLENGE ACCEPTED :ph34r: :devil:

lawlezz :"μοιραστηκαν οι φανς στο 2 στο 4 στο world at war και εσπασε......κ ελπιζω στο 2 black ops να ξαναανεβει....ιδου η ερωτηση μου αξιζει?"

Οκ.... τώρα που το ξαναδιαβάζω βγάζει κάποιο νόημα http://www.youtube.com/watch?v=TiD79GBazMw

 

Κάποια στιγμή θα τον φτάσεις και θα πας πολύ μπροστά εσύ αγόρι μου....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου φαινεται οτι το ξεφτυλισανε και βγαζουν καθε εξαμηνο παιχνιδι,απλα για να τα κονομανε.

καμια ουσιωδη διαφορα,σαν το fifa ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...