Προς το περιεχόμενο

SSD εναντίον HDD. Πώς αλλάζω την SSD απο (C:)


SixFourTwo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά ούτε κι εγώ ξέρω τι έκανα... Πρίν βρώ αυτό το φόρου και πρίν καν κάνω αυτό το post, είχα κάνει απο το C:User/Libraries όλα CUT/PASTE στον HDD. Μερικούς φακέλους τους έκανε μερικά τα άφησε όπως ήτανε. Μετά που μου είπες να κάνω COPY/PASTE κάτι μου έλεγε για MOVE & REPLACE. Τέλως πάντων, για να μην στα πολυλογώ, μιας και είναι καινούριος ο υπολογιστής κι ακόμα δεν έχω τίποτα σημαντικό μέσα, μήπως θα ήτανε σωστό να κάνω ένα φόρματ και να ακολουθήσω τις οδηγίες σου απο την αρχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ούτε κι εγώ ξέρω τι έκανα... Πρίν βρώ αυτό το φόρου και πρίν καν κάνω αυτό το post, είχα κάνει απο το C:User/Libraries όλα CUT/PASTE στον HDD. Μερικούς φακέλους τους έκανε μερικά τα άφησε όπως ήτανε. Μετά που μου είπες να κάνω COPY/PASTE κάτι μου έλεγε για MOVE & REPLACE. Τέλως πάντων, για να μην στα πολυλογώ, μιας και είναι καινούριος ο υπολογιστής κι ακόμα δεν έχω τίποτα σημαντικό μέσα, μήπως θα ήτανε σωστό να κάνω ένα φόρματ και να ακολουθήσω τις οδηγίες σου απο την αρχή?

Δεν έκανες τίποτα τραγικό!

Τα library είναι εικονικά!

Τα φτιάχνεις εσύ και απλά προσθέτεις φακέλους που εσύ θές μέσα από τα properties του κάθε library folder,για να τους χειριζεσε επο εκεί!Ουσιαστικά δε βρίσκονται εκεί οι φάκελλοι!

Θα σου εξηγήσω πιο μετά πως λειτουργούν τα libraries!

Μπες στο c:/users/user και πες μου ποιοι φάκελλοι ειναι μέσα!

Αν τους εχεις μετάφερει στο hdd,εκεί που τους μεταφερες,αν ειναι όλοι ένταξη,με τα πράγματα σου όλα όπως ήταν και στο c:?

 

Αν δεν εχεις κάτι σημαντικό μέσα,αν θές κάνε clean install τα 8 ή τα 7 και μετά διαγραψε από τον hdd όλα όσα εχεις κάνει paste σ'αυτον!

Και ξεκινά την διαδικασία από την αρχή!

 

Οταν τελείωσει το install μη διαγραψεις το φάκελλο windowsold με απλό delete.Υπαρχει συγκεκριμένος τροπος για να διαγραφεί!

 

 

Πάρε ότι χρειάζεσαι από το φακελο windowsold κ μετά διαγραψε το μέσο του clean disk,που θα τη βρεις στα properties του δίσκου!

Μπες στο google και γραψε delete windowsold file,για πίο αναλυτική εξήγηση!

Το windowsold είναι ο φάκελος που σου φυλάει τα αρχεία σου,από το προηγούμενο λειτουργικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...