Προς το περιεχόμενο

Θεματακι με το Λαπτοπ


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα. Εχω το παρακτω λαπτοπ http://secure.public.gr/prod/computers-and-software/sales-ypologistes/sales-laptop/asus-k53sd-sx091v/prod3650042pp/#.UKypi4Z8OSo

Και απ το πρωι ακουω ενα παρατεταμενο μπιπ, μπιπ, ανα τακτα διαστηματα.

Δεν εχει πεσει ποτε κατω, ουτε εχω ριξει καποιο υγρο πανω του.Το χω 6μηνες.

Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι οποτε το πιανει αυτο το μπιπ μπιπ, κολλαει το πληκτρο q. και γραφει συνεχως αυτον τον χαρακτηρα. μετα απο λιγο σταματαει...

Μου το κανε απ τις 10 η ωρα τουλαχιστον 6-7 φορεσ.

Ξερει κανεις τι παιζει?για ποιο λογο τρωει κολληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εκανα και επακταση εγγυησης στα multirama, αλλα απο εκει που τα πηρα εχουν κλεισει..(μια βδομαδα μετα την αγορα του).

Μια ερωτηση αν ξερεις. Επειδη του εβαλα μεσα αλλη μια 4γιγα μνημη, θα μου πουν οτι εχασα την εγγυηση?καπου ειχα διαβασει οτι αν ειναι σε προσβασιμο σημειο δεν εχεις θεμα.και εμενα απλα ξεβιδωνεις δυο βιδες και την κουμπωνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εκανα και επακταση εγγυησης στα multirama, αλλα απο εκει που τα πηρα εχουν κλεισει..(μια βδομαδα μετα την αγορα του).

Μια ερωτηση αν ξερεις. Επειδη του εβαλα μεσα αλλη μια 4γιγα μνημη, θα μου πουν οτι εχασα την εγγυηση?καπου ειχα διαβασει οτι αν ειναι σε προσβασιμο σημειο δεν εχεις θεμα.και εμενα απλα ξεβιδωνεις δυο βιδες και την κουμπωνεις..

Αυτό θα το δείς στο manual αλλά όπως λες δεν νομίζω να χάνεται η εγγύηση γι' αυτό το λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το asus τι γίνετε....διάβασε τους όρους εγγύησης....αν δεν επιτρέπετε βγάλτην και μην πεις τίποτα....

Από οτι ξέρω σίγουρα toshiba και dell δεν επηρεάζεται η εγγύηση αν προσθέσεις ram....

 

Αν δεν βρεις τους όρους εγγύησης πες μας το να το βρούμε εμείς....

 

Edit:Ban τον απο πάνω παρακαλώ.... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εκανα και επακταση εγγυησης στα multirama, αλλα απο εκει που τα πηρα εχουν κλεισει..(μια βδομαδα μετα την αγορα του).

Μια ερωτηση αν ξερεις. Επειδη του εβαλα μεσα αλλη μια 4γιγα μνημη, θα μου πουν οτι εχασα την εγγυηση?καπου ειχα διαβασει οτι αν ειναι σε προσβασιμο σημειο δεν εχεις θεμα.και εμενα απλα ξεβιδωνεις δυο βιδες και την κουμπωνεις..

 

Ειναι πολυ απλο.Αν εχεις σκοπο να το πας στο μαγαζι να το δουνε, κανεις ενα κοπο ακομα και ξεβιδωνεις τις 2 βιδες που λες και βγαζεις την δευτερη μνημη που προσθεσες εσυ.Ετσι θα'σαι καλυμμενος σε καθε περιπτωση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο το αγορασα και εγω τον Ιουλιο και μου εβγαλε καμμενο σκληρο δισκο σε λιγοτερο απο μηνα και εννοειτε πως το προσεχα σαν τα ματια μου..Τεσπα σε συμβουλευω να μην πας στο καταστημα που το αγορασες, παρε τηλεφωνο στο σερβις της ασσους και συννενοεισου με αυτους.Εμενα στο μιντιαμαρκτ μου ειπαν πως τα ασσους δεν τα ανοιγουν αυτοι και τα στέλνουν στο σερβις της εταιρείας το οποιο βρισκεται στη Τσεχία. Με συμβουλεψαν κιολας να μην το αφησω στο μαγαζι και να το στειλουν αυτοι αλλα να παρω εγω απο μονος μου τηλεφωνο την ασσους και να το στείλω μονος μου γιατι η ολη διαδικασια θα διαρκεσει μικροτερο χρονικο διαστημα με αυτον τον τροπο. Συγκεκριμενα εγω το εστειλα Δευτερα, Τριτη βραδυ ηταν Τσεχια, Τεταρτη βραδυ εφυγε απο το σερβις και Παρασκευη πρω τι το ειχα σπιτι μου. Εννοειτε τα εξοδα πληρωμενα απο την ασσους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα απο manual ειδα οτι γραφει για αντικατασταση η αναβαθμιση επισκεφτειτε ενα εξουσιοδοτημενο καταστημα.. Αρα την βγαζω και παω να δω τι γινεται.

Επισης να πω οτι μολις μου το ξαναεκανε. αρχισε να κολλαει παλι, το πατησα 2-3 φορες και εστρωσε...

Το χω αγορασει τελη Μαιου απο Multirama Γλυφαδας, που πλεον εκλεισαν, και ειχα κανει επεκταση εγγυησης μεσω του προγραμματος Fix me της Multirama. το θεμε ειναι οτι εχει και τηλεφωνικο αριθμο, αλλο δεν εχει απο σταθερο να καλεσω....

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε επικοινωνια μεσω τηλεφωνου.Θα ερθουν να το παραλαβουν απ το σπιτι μου, και θα μου δωσουν προσωρινα ενα αλλο...παλι καλα. Αν και με ρωτησε αν επεσε καποιο υγρο επανω...Λεω αν ειχε πεσει, λογικο ηταν οτι απο κει προερχεται το προβλημα, αλλα ελα που δεν παιζει τετοιο θεμα...ποιο καθαρο και απ το desktop το χω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το asus τι γίνετε....διάβασε τους όρους εγγύησης....αν δεν επιτρέπετε βγάλτην και μην πεις τίποτα....

Από οτι ξέρω σίγουρα toshiba και dell δεν επηρεάζεται η εγγύηση αν προσθέσεις ram....

 

Αν δεν βρεις τους όρους εγγύησης πες μας το να το βρούμε εμείς....

 

Edit:Ban τον απο πάνω παρακαλώ.... <_<

Just sayin' στο manual του λαπτοπ μου εχει λεπτομερη αναλυση του και μαλιστα σε ενα chapter εν ονοματι removal and replacement procedures λεει πως να βγαλεις καποια μερη και αν ειναι προσβασιμα δεν χανεται η εγγυηση

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just sayin' στο manual του λαπτοπ μου εχει λεπτομερη αναλυση του και μαλιστα σε ενα chapter εν ονοματι removal and replacement procedures λεει πως να βγαλεις καποια μερη και αν ειναι προσβασιμα δεν χανεται η εγγυηση

:-)

 

Δεν πήγαινε για αυτό το λόγω το ban... :P

 

 

 

Εγω καλου κακου θα βγαλω το dimm ησυχο το κεφαλι μου.Αυτο το αναφερει και στο Ελληνικο μανιουαλ?

Ναι βγάλε την ram...είχε κανενα αυτοκόλλητο που ξεκόλλησες?

Δες αν έχει ενεργοποιηθεί η επέκταση γιατι εμένα μου κάνει νερά η cosmodata με την επέκταση και θα φανε γερό βρίσιμο αύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν ειχε τπτ.παλι καλα..

Οσο για την επεκταση, με το που εδωσα ενα κωδικο, με βρηκε κατ ευθειαν..αναμενω τηλεφωνο τους, για να ρθουν για παραλαβη απ το σπιτι, με αντικατασταση προσωρινη μαλιστα...

εδω και μια ωρα παντως δεν το χει κανει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν έχει ενεργοποιηθεί η επέκταση γιατι εμένα μου κάνει νερά η cosmodata με την επέκταση και θα φανε γερό βρίσιμο αύριο...

 

Τι νερα σου κανει το Cosmodata? Δεν εχεις εγγυηση της αντιπροσωπειας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...