Προς το περιεχόμενο

προβλημα με ηχο στη motherboard


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σας

εχω ενα προβλημα με τον ηχο τησ μητρικης

η μητρικη ειναι :GIGABYTE H61M-D2-B3

ενω επαιζε κανονικα η μητρικη σε ολα τα ηχεια τον ηχο και στα ακουστικα ακουγοταν και απο τα δυο ο ηχος αλλαξα κουτι και απο τοτε στο ακουστικο ακουγεται μονο απο το ενα αλλα και το βισμα της μητρικης δεν παιζει σε ολα τα ηχεια καποια δεν ακουγονται.το κουτι εχει και δικια του υποδοχη ουτε εκει παιζουν.δοκιμασα να βγαλω το βισμα απο το κουτι αλλα παλι δεν αλλαξε κατι της μητρικης το βισμα δε μεταδιδει σε ολα τα ηχεια.

ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?

ευχαριστω πολυ

 

 

 

edit: για την ακριβεια τωρα που εκανα δοκιμη δεν παιζει την αριστερη μερια καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποια βοήθεια ;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον εισαι σε φορουμ και το να επιμένεις να παρεις άμεση απαντηση είναι ακρως εκνευριστικό ... δεν είμαστε εταιρικό online support...

 

Δευτερον ... βαβαιώσου ότι έχεις κανει όλες τις συνδέσεις σωστά και ότι όλα τα βυσματα έχουν μπει εντελώς μεσα στις εισοδους.. αν το έχει ήδη κανει.. ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΤΟ!!!

 

Τριτον... Στο καινουργιο κουτι ελπίζω να χρησιμοποιησες τους αποστατες της μητρικής πριν την τοποθετήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον εισαι σε φορουμ και το να επιμένεις να παρεις άμεση απαντηση είναι ακρως εκνευριστικό ... δεν είμαστε εταιρικό online support...

 

 

Καταρχας το παιδι εκανε το πιο απλο πραγμα,ζητησε βοηθεια προκειμενου να λυσει ενα προβλημα που εχει,δεν απαιτει να τον βοηθησουμε.Δετερον δεν εκανε απανωτα ποστ,αντιθετα περιμενε 2 μερες και μετα ξαναποσταρε.Επιπλεον τις τελευταιες μερες τυχαια ειδα τα ποστ σου Stm00192 και σε αλλα θεματα ,και ΕΣΥ γινεσαι εριστικος και εκνευριστικος.Αν δεν εχεις τη διαθεση/γνωσεις να απαντησεις τοτε απλα μην μπαινεις στον κοπο καν να ποσταρεις τπτ γαιτι οπως αναφερεις δεν ειμαστε εταιρικό online support.Κανεις δεν σε υποχρεωνει.Προφανως η βοηθεια σου ειναι ευπροσδεκτη σε οσους την χρειαζονται,αλλα χωρις περιττα σχολια.Οτι αλλο θες Pm για να μην χαλασουμε και το θεμα του παιδιου

 

 

Οσον αφορα στο προβλημα,δοκιμασε αυτα που σου προτειναν παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας το παιδι εκανε το πιο απλο πραγμα,ζητησε βοηθεια προκειμενου να λυσει ενα προβλημα που εχει,δεν απαιτει να τον βοηθησουμε.Δετερον δεν εκανε απανωτα ποστ,αντιθετα περιμενε 2 μερες και μετα ξαναποσταρε.Επιπλεον τις τελευταιες μερες τυχαια ειδα τα ποστ σου Stm00192 και σε αλλα θεματα ,και ΕΣΥ γινεσαι εριστικος και εκνευριστικος.Αν δεν εχεις τη διαθεση/γνωσεις να απαντησεις τοτε απλα μην μπαινεις στον κοπο καν να ποσταρεις τπτ γαιτι οπως αναφερεις δεν ειμαστε εταιρικό online support.Κανεις δεν σε υποχρεωνει.Προφανως η βοηθεια σου ειναι ευπροσδεκτη σε οσους την χρειαζονται,αλλα χωρις περιττα σχολια.Οτι αλλο θες Pm για να μην χαλασουμε και το θεμα του παιδιου

 

 

Οσον αφορα στο προβλημα,δοκιμασε αυτα που σου προτειναν παραπανω

 

Φιλε Chris οπως εσύ δεν επέλεξες να κανεις τα παραπονα σου σε εμενα μεσω πμ έτσι μην περιμένεις και εγώ να απαντησω κατ εντολή σου μεσω πμ....

 

απο εκει και περα .. δεν ειμαι χτεσινος στο φορουμ αν με παρακολουθήσες και παλιότερα θα είχες παρατηρησει ότι είμαι εριστικός και καυστικός με αυτους που πρέπει να ειμαι και όσο περισσοτερο εξυπηρετικος και φιλικος με αυτους που το πραγματικά το αξιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Chris τα έχω δοκιμάσει όλα και δεν γινεται τίποτα και επίσης έχω βγάλει και drivers μήπως έπαιζε κάποιο ρόλο αλλα δε διορθωθηκε.αν έχεις καμία άλλη ιδέα τι παίζει ευπρόσδεκτη .

Τωρα όσο για το αλλο παλικάρι σε ευχαριστω για την ευγενική σου απαντήση απλα να ξέρεις ότι κ εγω είμαι καιρο στο φόρουμ αυτο δε λέει κάτι και συμφωνώ απόλυτα ότι δεν είναι αναγκαίο να απαντήσεις αλλα αν δε γουσταρεις απλα μην στέλνεις δε σε υποχρέωσε κανείς .και στο κάτω κάτω ψάχνω μια βοήθεια γιατι είναι εργαλείο δουλειάς η μητρικη μου .απο κει και πέρα αν δεν έχεις την καλη διάθεση να πεις απλα την γνώμη σου τα νεύρα μην τα ξεσπας μέσα σε φόρουμ που κάποιοι έχουν πρόβλημα αλλα ξέσπασε τα σε αυτούς που στα δημιούργησαν .

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας και παρακαλω το παλικάρι με τις απαντήσεις που τον ενοχλούν τα ποστ μου να μην ασχοληθεί ξανα

Cris περιμένω τη βοήθεια σου

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Και κάτι αλλο με ποιον θα είσαι εριστικος και με ποιον θα είσαι φιλικός δυστυχώς δε μπορείς να το κρίνεις σωστα γιατι αν άλλος κοροιδευε στο φορούμ εγω δε το ξέρω πάντως εγω έχω ένα πρόβλημα και δε με ξέρεις απο έχθες για να έχεις το δικαίωμα να γίνεσαι εριστικος μαζι μου ;) (που ξερεισ ισωσ αν ησουν σωστοσ μα καταλαβαινεσ ποιοσ χρειαζεται βοηθεια και ποιοσ οχι )

σε ευχαριστω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να στήσεις το μηχάνημα εκτός κουτιου μπας και βραχυκυκλώνει καπου η μητρική!!

 

Από εκει και πέρα να ξέρεις ότι αν ήσουν σε αλλο φορουμ και επέμενες κατα αυτο τον τρόπο να παρεις απανηση το θέμα θα είχε κλειδωθεί προ πολλού!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συμμετάσχει και σε αλλα φόρουμ ανάγκη δυο μέρες μπορείς να κανείς ενημέρωση του θέματος ;)

Τελικα δεν έφτιαχνε και άλλαξε απλα μητρικη αντικατάσταση απο εγγύηση .

Ευχαριστω πολυ και το να βοηθάς κάποιον που έχει πρόβλημα δεν είναι κακο απλα μάθε να το κανείς με ωραίο τροπο ακόμα και αν ο άλλος όπως λες δεν αξίζει.αφου το πιστεύεις αυτο φερσου σωστα εσύ και μετα κοιτα τι κάνουν οι άλλοι ;)

Καλο σας απόγευμα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου το ξέρω γιατι κάποιοι θέλουν ξύδι αλλα υπάρχουν και πολυ αξιοπρεπεστατα άτομα εδω που σε βοηθούν χωρίς να ειρωνευονται ή να βγάζουν τα νεύρα τους .καλο βράδυ σε όλους

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου το ξέρω γιατι κάποιοι θέλουν ξύδι αλλα υπάρχουν και πολυ αξιοπρεπεστατα άτομα εδω που σε βοηθούν χωρίς να ειρωνευονται ή να βγάζουν τα νεύρα τους .καλο βράδυ σε όλους

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Btw kostas17peristeri

 

Οταν σου χαρίζουν κατι καλο είναι να μην τρέχεις να το πουλησεις για να βγάλεις κέρδος .. αιντε γτ πολυ το καλο παιδί μας έπαιξες!!

Για να μην μιλήσω για του υπολοιπους που μιλατε χωρις να ξερετε....

 

http://www.thelab.gr/pwliseis/min-to-petate-xariste-to-edo-kai-96875-54.html (post 1071)

 

http://www.thelab.gr/pwliseis/min-to-petate-xariste-to-edo-kai-96875-56.html (post 1101 και μετά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα μπράβο καλη έρευνα μόνο που δε ξέρεις αν μίλησα με τον ιδιοκτήτη εγω και εκτός απο αυτο δεν το πουλησα το απεσυρα.κ φιλαράκι είμαι πολυ καλύτερος άνθρωπος απο σένα πίστεψε με .εγω τουλάχιστον δεν έχω χολή κ κακια μέσα μου σε αντίθεση με κάποιους άλλους .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...