Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε Windows 8 πληροφορίες και γνώμες


orestis000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα λάπτοπ με windows 7 64bit. Τα windows τα έχω κατεβάσει από torrent αλλά product key έχω το επίσημο που είχε το λάπτοπ μου(άρα λογικά θεωρούνται αυθεντικά). Εάν θέλω να αγοράσω τα Windows 8 με 30 ευρώ αγοράζω την Pro έκδοση που είναι και η full σωστά; Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω είναι με το Ui το ξέρω ότι εμφανισιακά με ξενίζει αλλά είναι χρηστικό; Και έχω μπερδευτεί λίγο οι εφαρμογές που δεν υπάρχουν στο microsoft store(ή όπως το λένε) δεν θα είναι συμβατές με το Ui. Δλδ πως θα είναι; Η προσφορά για τα 30 ευρώ ισχύει μέχρι το τέλος του χρόνου σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά ισχύει μέχρι 31/1/13 νομίζω. Αν κάποιος έχει την msdnaa έκδοση των 7 από το πανεπιστήμιο, μπορεί να κάνει την αναβάθμιση με 30 €? Επίσης, αυτό που κατεβάζεις είναι μόνο η αναβάθμιση? Δεν μπορείς να κάνεις clean install?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την upgrade εκδωση(30ευρο) και clean install μπορεις να κανεις και dvd να φτιαξεις με το iso που θα σου κατεβασει και εννοειται θα παρεις product key,που να φροντισεις να μην το χασεις!

 

Και ειναι η pro-full εκδωση,αλλα φροντησε το λογισμικο απο το pc που θα το κατεβασεις το upgrade,να ειναι η version(64bit ή 32bit) που θες!

Aν για παραδειγμα θες τα windows 8 pro 64bit,φροντιζεις το pc που θα τα κατεβασεις να ειναι με windows vista/7 64bit και οχι 32bit,γιατι τοτε θα σου κατεβασει τα win8 pro 32bit!

 

Οι εφαρμογες του store θα τρεχουν ανεξαρτητα απο το desktop σε fullscreen!Ενω οι εφαρμογες των windows 7 θα τρεχουν κανονικα στο desktop!Αυτο βειναι ολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που να πουλάει τα windows 8 64bit κάτω απο 100€;

Εχω τα γνήσια 7 στο λάπτοπ αλλα ειναι ενός έτους κ λογικα δεν δικαιούμαι αναβάθμιση με 30€ όπως αναφέρεται παραπάνω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που να πουλάει τα windows 8 64bit κάτω απο 100€;

Εχω τα γνήσια 7 στο λάπτοπ αλλα ειναι ενός έτους κ λογικα δεν δικαιούμαι αναβάθμιση με 30€ όπως αναφέρεται παραπάνω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

φιλε μου δικαιουσαι αναβαθμιση με 30 ευρω, απλα αν ειχες αγορασει το λαπτοπ απο σεπτεμβρη και μετα θα πληρωνες 15 ευρω αντι για 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα με τα windows 8 αλλα εδω και μια εβδομαδα περιμενω να παρω το κλειδι για τον Media center αλλα τζιφος!!! Σκετη απατη!!! Μαλλον θα πρεπει να δωσουμε και το 10 ευρω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κάποιο λινκ να μου δώσεις να το τσεκαρω;

Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία πάντως.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Μπες στη σελίδα της MS Ελλάδος και εκεί θα βρεις πως να κατεβάσεις το upgrade assistant και απ'εκει θα κανείς όλη την διαδικασία αγοράς,να φτιάξεις DVD και να κάνεις την εγγκατασταση!

 

Ολα καλα με τα windows 8 αλλα εδω και μια εβδομαδα περιμενω να παρω το κλειδι για τον Media center αλλα τζιφος!!! Σκετη απατη!!! Μαλλον θα πρεπει να δωσουμε και το 10 ευρω!!!

Παρ'τους ένα τηλ. για να δεις τι γίνεται και καθυστερεί να στο στείλουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...