Προς το περιεχόμενο

Το παιχνίδι μας, The Good Life, χρειάζεται τις ψήφους σας!


immfx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους!

 

Είμαι ο Μάνος από την immersionFX Games, μια ελληνική εταιρεία δημιουργίας βιντεοπαιχνιδιών και πρωτοεμφανίζομαι εδώ με ένα πρωτότυπο, νομίζω, post.

 

Δράττομαι λοιπόν της ευκαιρίας να ανακοινώσω το παιχνίδι μας που βγήκε επίσημα από την Iceberg Interactive στις 2 Νοεμβρίου σε online και retail μορφή. Είναι το The Good Life, μια προσπάθεια 3 χρόνων και πολλών αντιξοοτήτων - μπορείτε να δείτε περισσότερες λεπτομέρειες στα παρακάτω links:

 

579180_249929745132755_48583685_n.jpg

 

Official Website / Buy : http://www.immersion...om/thegoodlife/

Facebook: http://www.facebook....adiseSimulation

Forum: http://www.immersionfx.com/TGLBB/

Trailer :

http://www.youtube.com/watch?v=cR1X82lSy5g

 

Η Steam το απέρριψε με το δικαιολογητικό οτι δεν έχει εμπειρία από ανάλογου τύπου παιχνίδια, οπότε ακολουθήσαμε τον δρόμο του Greenlight. Αν είστε εγγεγραμμένοι στη Steam, θα σας παρακαλούσαμε να κάνετε μια στάση από την ακόλουθη σελίδα και να ρίξετε την θετική σας ψήφο, ενισχύοντας με εύκολο τρόπο ένα ακόμα 100% ελληνικό παιχνίδι:

 

http://steamcommunit...s/?id=106975811

 

Αν δεν είστε Steam χρήστες, και πάλι θα εκτιμούσαμε ένα like & share για να λάβουν γνώση και άλλοι.

 

Ευχαριστούμε πολύ!

 

Μάνος Τσότρος

immersionFX Games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τι λένε είναι σαν monopoly που αγοράζεις ακίνητα με εξερεύνηση του περιβάλλοντος. Και εγώ ήδη έχω ψηφίσει για το game :)

Πολύ καλή προσπάθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ψήφους σας και το ενδιαφέρον!!

Με τη βοήθεια σας αυξάνονται οι ελπίδες μας για αποδοχή!

 

Έχουμε δεσμευτεί να προσθέσουμε ένα νέο είδος πλεούμενου αν τα καταφέρουμε και μπούμε στην Steam όπως και διάφορα άλλα achievements.

 

Σκεφτόμαστε να φτιάξουμε ένα Riva, για να δώσουμε και ένα νοσταλγικό τόνο... Μήπως έχετε καμιά άλλη προτίμηση? :-)

 

2riva.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε Μανο εδω και μερικους μηνες προσπαθουμε να βαλουμε το ETS2 στο top 20 μιας και απο Steam εφαγε και αυτο πορτα. Το λεω με την εννοια οτι εχετε την στηριξη αλλα δεν νομιζω να πετυχει η προσπαθεια στο Greenlight. Aναφερω το ETS2 καθως προκειται για ΑΑΑ+ τιτλο κατα την γνωμη μου και ειναι απο τα καλυτερα φετινα παιχνιδια με εξαιρετικα γραφικα και εθιστικο gameplay. Και αγνοειται δυστυχως απο Steam. Anyway, καλη τυχη, εχετε την στηριξη. Παντως ειναι θετικο οτι "ασχοληθηκε" με το game συγκεκριμενο γνωστο group της scene.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμώτο γιατί δε μπορώ να δω τη λίστα με όλα τα υποψήφια παιχνίδια;Μου βγάζει μόνο ένα "your queue" που έχει κάθε φορά τα ίδια παιχνίδια.Τι διάολο κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλίμονο, το ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο φίλε fearwhatnow, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Έχουμε και τις πλάτες ενός σχετικά γνωστού εκδότη που, για λόγους prestige, καίγεται πιο πολύ από εμάς να πετύχει το εγχείρημα. Αλλά σίγουρα θα μιλάμε για τρελό κατόρθωμα...

 

Παντως ειναι θετικο οτι "ασχοληθηκε" με το game συγκεκριμενο γνωστο group της scene.. :-)

 

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε γαμώτο γιατί δε μπορώ να δω τη λίστα με όλα τα υποψήφια παιχνίδια;Μου βγάζει μόνο ένα "your queue" που έχει κάθε φορά τα ίδια παιχνίδια.Τι διάολο κάνω λάθος;

 

Τίποτε δεν κάνεις λάθος, πρέπει να πας στα recent submissions (most recent) για να δεις όλους τους τίτλους. Το σύστημα είναι μέτριο, υποτίθεται ότι σου βγάζει τίτλους βάσει των παραμέτρων που έχεις θέσει (σε εμένα προσθέτει και άσχετα, αλλά τέλος πάντων) και έχουν πει ότι θα το βελτιώσουν. Θα δούμε.

 

Αν θες να στηρίξεις ένα παιχνίδι, το ευκολότερο είναι να κάνεις αναζήτηση με τον τίτλο του, γιατί εκτός των άλλων, αν ψηφίσεις ένα παιχνίδι και επιστρέψεις στη λίστα, έχει αλλάξει η διάταξη...

 

Θέλει πολύ δουλειά ακόμη το Greenlight για να στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλίμονο, το ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο φίλε fearwhatnow, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Έχουμε και τις πλάτες ενός σχετικά γνωστού εκδότη που, για λόγους prestige, καίγεται πιο πολύ από εμάς να πετύχει το εγχείρημα. Αλλά σίγουρα θα μιλάμε για τρελό κατόρθωμα...

 

 

 

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς εδώ...

 

Εννοω οτι το παιχνιδι σας εχει "σπασει" (δεν ξερω βεβαια καν αν ειχε καποια συγκεκριμενη προστασια) απο συγκεκριμενο γνωστο group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ενδιαφέρον αλλά θέλει δουλειά ακόμα, κυρίως στα animations και τα ηχητικά εφέ.

Άλλη μια ψήφος από μένα και εύχομαι να τα καταφέρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...