Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφορία του Samsung ATIV smart PC με τιμή €799 και δώρο το πληκτρολόγιο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 2GB RAM δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να τρέχει καλά την πλήρη έκδοση των Windows 8. Οταν βγει έκδοση με 4GB και 256GB SSD, το ξανασυζητάμε. Σαν υλοποίηση πάντως φαίνεται καλή.

 

Σε ένα laptop Core2duo/2GB ram πάντως παίζουν τζετ, η pro έκδοση των 8, και ίσως και λίγο καλύτερα απ' ότι τα 7.

 

Ενοει οτι τρεχει τις νεες εφαρμογες Windows 8

 

 

αλλα και ολες τις παλιες των 7 !

 

Αν φοράει την έκδοση RT θα τρέχει μόνο Windows 8 metro εφαρμογές, και από desktop ΜΟΝΟ το ms office. Πίκρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2GB RAM δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να τρέχει καλά την πλήρη έκδοση των Windows 8. Οταν βγει έκδοση με 4GB και 256GB SSD, το ξανασυζητάμε. Σαν υλοποίηση πάντως φαίνεται καλή.

Ακριβώς, είναι πολύ ενδιαφέρουσα η φάση, αλλά πρέπει να περπατήσει στην αγορά να πέσουν οι τιμές και να δώσουν καλύτερο hardware. Το μηχανηματακι κατα πάσα πιθανότητα θα σέρνεται σε απαιτητικές εργασίες. 800 ευρώ για atom ειναι πολλά. Σε κανά χρόνο ευελπιστώ με αυτα τα λεφτά να μπορούμε να αγοράσουμε core i3 4gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι μέχρι να κατασταλάξουν οι εταιρίες στο που θα εξειδικεύεται το κάθε μοντέλο ώστε να υπάρχει και το κατάλληλο hardware θα βλέπουμε πολλούς πειραματικούς συνδυασμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά έχουν παλαβώσει στη samsung ???

 

netbook της πλάκας

800 ευρώ (και τον άλλο μήνα 900 με το πληκτρολόγιο)

????

επειδή βάλανε touch panel που κάνει 50 ευρώ και ssd που κάνει 70 ?

 

παίρνουν ναρκωτικά ??

 

 

Εδώ η quest σε λίγο διάστημα θα βγάλει κινεζιά ταμπλέτα 10άρα με i5 και win8 με λιγότερα από τα μισά λεφτά !!!!

Και χέστηκες για την αυτονομία, πάρε διπλές μπαταρίες - docking station και πάλι είσαι πολύ κάτω από την αρχική τιμή του ATIV-S!!

 

Πόσο μάλλον μεγάλοι κατασκευαστές..

 

Πολύ gangnam style την είδανε οι Κορεάτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 900 ευρω το Acer W700 με i5/4gb ram/128 ssd/full hd,αλουμινενια κατασκευη,και στο πακετο το dock και bluetooth πληκτρολογιο.

http://www.amazon.co...54175806&sr=8-2

Στο αμερικανικο amazon αν δεις κριτικες απο ατομα που το εχουν παρει ειναι πολυ θετικες.

 

Στα του Samsung τωρα,επειδη το ειδα στο Πλαισιο χθες επι ενα 15λεπτο το περιεργαστικα.

1.Οθονη φωτεινοτητα-ζωντανια χρωματων-γωνιες θεασης ολα σε υψηλα επιπεδα

2.Multitasking αποψο χωρις ιχνος lag ειχα ανοιξει 3-4 παραθυρα ιντερνετ και 3-4 εφαρμογες μαζι(whether,email,s-note,office)και ολα κυλουσαν νερακι.

3.Βαρος-μεγεθος κανενα προβλημα,μου αρεσε περισσοτερο απο 10ιντσο που ηταν διπλα το note 10.1

3.Το πενακι ειτε τα ειχε παιξει η'εγω ημουν αδεξιος μαλλον διοτι δεν ειχα ξαναπιασει ποτε μου και δεν ηξερα να το χρησιμοποιησω και το παρατησα.

4.Ευαναγνωτα σε πολυ καλο βαθμο γραμματα στην πλοηγηση και στο ιντερνετ και γενικα ηταν απολαυση ο χειρισμος των 8ριων με αφη

5.Το χρωμα επισης μου αρεσε ενα σκουρο μπλε ας το πω αλλα η πλαστικουρα πολυτελειας στο καπακι του δεν μου αρεσε καθολου.Κλασικα Samsung.

 

Γενικη εντυπωσει πολυ καλη ως tablet με 8ρια.

 

Δεν βιαζομαι ακομα γλυκοκοιταζω και το ThinkPad 2 η' Dell Latitude 10 σε 10ιντσα,διοτι θελω οπωσδηπωτε 3G σε tablet εως 11.6 ιντσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σύστημα τρέχει κανονικά όλες τις εφαρμογές των Windows 7 καθώς και τις νέες των Windows 8.

"το σύστημα τρέχει κανονικά όλες τις εφαρμογές των Windows 7 εκτός από τις νέες των Windows 8"

 

κάτι δε μου κολλάει.. xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ρε παιδια καπου εχει ξεφυγει το θεμα

 

ο καθε ανιδεος που ουτε ξερει τι ειναι τα windows γραφει οτι του καπνισει

 

πρωτον εγω σε λαπτοπ 5ετιας με dual core 2gb ram εβαλα πανω τα 8ρια και πεταει το μηχανημα ακομα και σε σχεση με τα 7ρια.

 

τωρα το θεμα πεταει τι σημαινει?

 

ενοειτε οτι δεν περιμενω απο το συγκεκριμενο μηχανημα να επεξεργαστω adobe premiere ,autocad 3d animation klp

γιαυτα υπαρχουν συγκεκριμενοι υπολογιστες........

η μηπως με τα αντροιντ μποτειτε εσεις να τρεξετε τετοιες εφαρμογες,η μηπως καποιος που χρειαζεται πραγματικα ενα μηχανημα σαν το samsung tiv θα το παρει για να τρεξει τα παραπανω προγραμματα....?

 

οσοι θελουν να παρουν αντροιντ ας τα παρουν για να δουν τι καιρο θα κανει αυριο....και οσοι χρειζονται ενα μηχανημα

προπαντως ευχρηστο σε περιβαλον windοws παιρνουν κατι αναλογο του samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω το Pro πως και πως. Ελπίζω να κοστίζει 1200 και όχι παραπάνω!

 

Κι εγώ περιμένω να δώ πόσο κάνει, αλλά αν κάνει 1200 μάλλον το Asus Transformer Book θα το σκίσει στα δύο το Ativ για πλάκα. Αρκεί να μην πάρουν τίποτε ληγμένα εκεί στην Asus και πάνε την τιμή στο θεό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...