Προς το περιεχόμενο

Origin και hack λογαριασμων...


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mολις με πηρε φιλος μου και λεει δεν μπορω να μπω στο origin μου. Μπηκε στο email του και του εχει ερθει ενα μηνυμα: ''Το email σας αλλαξε επιτυχως''.

 

Τωρα στελνει μηνυμα στην ΕΑ. Αντε να δουμε...Προσοχη ολοι μας λοιπον, αλλαξτε και κωδικους παλι, οπως καναμε και πριν λιγο καιρο.

 

Τι αλλο μπορει να κανει ο φιλος? Υπαρχει κατι? Θα στειλει ενα - ενα και τα cd key στην ΕΑ των παιχνιδιων που εχει στο account του.

 

Edit:

 

Ενα cd key θα στειλει διοτι σε κατι οδηγιες που διαβασε για το τι χρειαζεται για να δηλωσετε κλοπη, στειλτε ενα cd key απο τα παιχνιδια που εχετε. Αρα δεν χρειαζονται ολα. Περιμενε να του μιλησουν στο live support αλλα αργουσαν και επρεπε να φυγει και θα προσπαθησει παλι μετα....

 

Πικρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μιλαει ο φιλος στο live chat με την EA και του λενε τα εξης:

 

 

Hacking is indeed a great menace to the gaming community. I'll do my best to address your concern.

 

I know this is really disappointing, please do not worry, I'll help you in restoring your account.

 

Oποτε πιστευω ολα θα πανε καλα.

 

 

Edit:

 

Τελικα απο το Fifa εδωσε το cd key και του ειπαν τα εξης:

 

Πες μας ποιους παιχτες εχεις στο ultimate team. Τους απανταει δεν εχω παιξει ποτε ultimate team.

 

Μετα τον ρωτανε την ημερομηνια γεννησης. Τους λεει συνηθως βαζω random ( :-D) αλλα ειμαι γεννημενος την ταδε ημερομηνια. Ωραια του λενε, σωστα, εκεινη την ημερομηνια εχεις βαλει.

 

Μετα δεν ξερω αν του ζητησαν αποδειξη και του ειπαν, μην ανησυχεις, θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε. Θα γινει ερευνα απο την ομαδα μας και σε 5-6 ημερες θα εχεις καποιο email...

 

Οποτε καθυστερουμε καπως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει να καταλαβει τι εγινε. Φανταζεται οτι του hackaραν το email μιας και βρηκε email να λεει απο το origin ''το email σας αλλαξε επιτυχως'' (μιας και οταν θα εκαναν αλλαγη email θα επρεπε να μπουνε στο δικο του και να επιβεβαιωσουν την ενεργεια)

 

Ομως μου λεει, πως σπασανε τον κωδικο μου ομως ρε? Ηταν πανδυσκολος με πολλα γραμματα-νουμερα-συμβολα.

 

Ποτε δεν εδωσε τον κωδικο καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα οκ με τον λογαριασμο του φιλου. Το θεμα ειναι το εξης:

 

Οσοι εχετε το fifa, μπειτε και φτιαξτε και σημειωστε τους παιχτες απο την ultimate team σας. Ειναι το μονο που ζητανε απο την ea στο support για να σας δωσουν παλι πισω το account σας σε περιπτωση κλοπης.

 

Ο φιλος εχει παλι κανονικα το account του και παει να μπει ultimate team για να δει επιτελους τι ειναι αυτο που του ζηταγανε και τελικα αυτος που του ειχε κλεψει το account εχει βαλει κωδικο και δεν μπορει να μπει....χαχαα....ελεος. Και τωρα λεει στην ea αυτο με τον κωδικο στο ultimate team και του λενε οκ, μη φοβασαι θα το φτιαξουμε. Πες μας ποιους παιχτες εχεις στο ultimate team.....αχαχαχαχαχ. Μα αφου σας το ξαναπα.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ULTIMATE TEAM!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...