Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι βρε συ εννοείται...εγώ προτιμώ asus γιατί έχω πολύ καλή εμπειρία από πάρα πολλά προϊόντα...από οθόνες μέχρι μητρικές...γι αυτό και την εμπιστεύομαι απόλυτα...λέω να πάω σε 780 εφόσον έχω ενα καπως καλο συνολο και την σηκωνει ανετα...πειτε ομως και σεις την γνωμη σας!! 

δεν νομιζω παντως να χρειαζεται αλλαγη η 7950..μια χαρα κρατιεται...(απ'οτι εχω ακουσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stock εχει ακομα πολλα ψωμια.. Αλλα επειδη 7950 και stock δεν πανε μαζι σε μια προταση, και επειδη τα δικα μου ρολογια ειναι λιγο πολυ αρκετα ανεβασμενα, μια 280x το πολυ να μου εδινε 5fps.. Θα χρειαζομουν βιονικο ματι για καταλαβω καποια διαφορα..

Μονο για το prestige και για αισθητικης αποψης θα αξιζε τετοια αλλαγη.. οχι για επιδοσεις..

 

Δεν θα μπω στο τρυπακι να σου πω αναλυτικα αν ειναι καλη επιλογη η 780 οσων αφορα επιδοσης και χρηματικου ποσου.. Ας το κανει καποιος αλλος.. Γνωμη μου θα ηταν να κοιταγες την φρεσκια σειρα των amd σε κανα 2μηνο max που θα βγουν και οι custom υλοποιησεις χωρις reference ψυχτρες.. Πιο φθηνα θα σου ρθει παντως και με καλυτερες επιδοσεις.. Αν παλι θες nVidia υπομονη λιγο περισσοτερους μηνες να βγει και απ αυτους η νεα σειρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι η νεα σειρα θα ειναι ακριβη....αντε να περιμενεις να πεσουν οι τιμες τους...!!!! δεν λεω,και η amd εχει βγαλει αξιολογες καρτες τωρα τελευταια αλλα δεν ξερω,οταν ερθει εκεινη η ωρα θα το σκεφτω....προς το παρον η κλοκαρισμενη 480 αντεχει ακομα και σε bf4,ghosts και ελπιζω gta v...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή για να κατεβάσω την ψήκτρα πρέπει να λύσω όλη την μητρική συνεπώς και όλο το pc  θα την φέρω τούμπα όταν κάνω την καθιερωμένη καθαριότητα μέσα (σύντομα δηλ. τα Χριστούγεννα)

Και να μην αλλάξεις πάστα δεν συντρέχει λόγος ρε συ.Χειμώνας είναι.Άραξε :P

1 φορά το χρόνο είναι μια χαρά.Λίγο πριν το καλοκαίρι.

Μετά καταντάει υπερβολικό κατά την γνώμη μου.

Όχι δεν θα αλλάξω πάστα. Απλά θα το καθαρίσω από τις σκόνες.

 

Για να ξεκαθαρίσω κάτι, γιατί το ξέρεις εσύ, αλλά μην μπερδέψω κανα άλλο άτομο...

Άμα βγάλεις ψύχτρα θες και αλλαγή πάστας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε κι από μενα τα καινούριο pc, της υπογραφής. :)

 

Το μόνο ξεκάρφωτο είναι το κόκκινο Sata καλώδιο (δεν είχα άλλο μαύρο). Εννοείται θα αλλαχτεί σύντομα.

edit: Βέβαια τώρα που το ξαναβλέπω ταιριάζει λίγο με στις G.Skill... :P

 

Κι ένα ευχαριστώ κι από εδώ μέσα στον Zapee995 για τα rubber grommets που μου έστειλε, αφού το 300R δεν έχει από τη μάνα του.

Με'γειές μεγάλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο μάζεμα τα καλώδια μέσα στις θέσεις για dvd που είναι κενές και δέσιμο εκεί, ένα ανεμιστήρα μπροστά να βάζει αέρα και λίγο καθάρισμα και θα είσαι οκ!

Pentium 4 βλέπω? Θα μπορούσες να βγάλεις και να καθαρίσεις και την ψήκτρα του επεξεργαστή, να βάλεις νέα πάστα και θα δεις διαφορά στις θερμοκρασίες και από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι sata ο σκληρός ναι , αλλά από ότι βλέπω είναι ide(με τις καλωδιοταινίες δηλαδή), οπότε αν θέλεις να το βάλεις θα χρειαστείς και μια κάρτα pci που να δίνει atα ide έξοδο σαν μια από αυτές https://www.skroutz.gr/c/134/pc-controlers.html?from=catspan&keyphrase=ide+to+sata

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ελεγα να μην το κανεις γιατι με το ide θα χαλασει ολη η εμφανιση του κουτιου...μπορεις να παρεις ενα ανταπτορακι απο ide σε sata...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι IDE θα είναι αργός και με μικρή χωρητικότητα... Δεν αξίζει να ασχοληθείς σοβαρά μαζί του. Ασε τον εκεί που είναι και έχε το σαν δεύτερο μηχάνημα ή κάνε τον κατεβαστήρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα και εγω την αναβαθμιση λογω χριστουγεννων!!μπηκε διαφανο πανελ..τοποθετησα hydro..συμμαζεψα λιγο τα καλωδια..αναμενω ακομα απο eshop καποια led και ενα AF 120 QUIET EDITION για πισω και ειμαστε κομπλε..

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/833/iz0g.jpg/  

 

http://imageshack.us/photo/my-images/843/lxnk.jpg/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...