Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικό μου ακούγεται. Γενικώς υπάρχει ο κανόνας καλύτερο μεγάλο fan λίγες στροφές παρά μικρό και πολλές.

Ειδικά στις 800 (δεν μιλάω για τις 400 που είναι ελάχιστες) δεν πρέπει να ακούγεται.....

Πάντος ενδιαφέρον κουτί (αν και το LCS που είδα στο ίντερνετ είναι ακόμα πιο τρομερό και πιο ακριβό εννοείται).

Το LCS είναι το ίδιο κουτί με έτοιμη επάνω την υδροψυξη . Καλό , δε λέω αλλά, τρία κατοσταρικακια ειν´αυτα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το μηχάνημα αλλά η ψύκτρα σου κάνει δουλειά?

Το μηχάνημα στήθηκε για gaming . Ο επεξεργαστής είναι πολύ δυνατός και δεν χρειάζεται (ακόμα) να τον ανεβάσω σε MHz .

Οι θερμοκρασίες που έχει σε gaming κατάσταση δε ξεπερνούν τους 48 . Μετρημένο με hwinfo και όχι με της μαμάς asus που μου έβγαζε 33.... Με prime 95 μια ώρα φθάνει 70 και ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα στήθηκε για gaming . Ο επεξεργαστής είναι πολύ δυνατός και δεν χρειάζεται (ακόμα) να τον ανεβάσω σε MHz .

Οι θερμοκρασίες που έχει σε gaming κατάσταση δε ξεπερνούν τους 48 . Μετρημένο με hwinfo και όχι με της μαμάς asus που μου έβγαζε 33.... Με prime 95 μια ώρα φθάνει 70 και ...

 

Κριμα παντως 2 καρταρες σε 1080p monitor...Ψησου (και συντομα) για κανα 1440p+..:P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η ώρα να παρουσιάσω και εγώ το κουτάκι μου, το Primo RoG Edition

 

5yhkdz.jpg

 

vgt05c.jpg

 

2mw76na.jpg

 

2nke1l.jpg

 

o5dic8.jpg

 

* Να ενημερώσω πως δεν έχει ολοκληρωθεί σαν project, έχω να κάνω μερικές αλλαγές

* Θα ακολουθήσουν σε λίγες μέρες και φωτογραφίες με τον εσωτερικό φωτισμό 

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει το κουτί αλλά περισσότερο η δουλειά που έχεις κάνει στις φωτό....
Έχεις δόσει μερικές πινελιές photoshop εε? + ότι πρέπει να έχει γνώση από φωτογραφίες....
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο πολύ ωραίο το πισι σου τα  fan πια ειναι και απο θόρυβο τι λένε

 

Ευχαριστώ παιδιά, τα fans ήταν προ εγκατεστημένα στο κουτί, είναι της phanteks και είναι από τα πιο ποιοτικά σε σχέση με την απόδοση και τον θόρυβο, μόλις 19db

 

Τα κάτω που βλέπεις στο ψυγείο είναι τα μαμά της NZXT KRAKEN X60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφο εμφανισιακα,μια παρατηρηση ωστοσο.Ετσι οπως εχεις τοποθετησει τους ανεμιστηρες δημιουργειται υψηλη αρνητικη πιεση μεσα στο κουτι.Τι σημαινει αυτο πρακτικα; Οτι ο φρεσκος αερας (μαζι με σκονες,χνουδια κτλ) στο κουτι θα μπαινει απ'οπου βρισκει εισοδο (πχ απο το πισω μερος του κουτιου που ειναι διαμπερες ) χωρις να φιλτραρεται απο τα φιλτρα του case.

 

Με απλα λογια θα εισαι με ενα ξεσκονοπανο στο χερι .

 

Γιαυτο παντα καλο ειναι να εχουμε θετικη πιεση αερα στο κουτι.Δηλαδη περισσοτερους ανεμιστηρες να βαζουν αερα ( που μπορουμε να φιλτραρουμε) και λιγοτεροι να βγαζουν .

 

Λεπτομερειες ξερω,αλλα μια που τον κανεις τον κοπο και ξοδευεις λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...