Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Οθόνη, αν θυμάμαι καλά, έχει ανάλυση 1900x1600. .......

 

Οι syncmaster 20" αν θυμάμαι καλα παντως φτάνουν μεχρι 1680x1050 αναλυση ή 1600x1200 αναλογα με το μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

They see me trolling.. They hating.. :P

Ηρθα για να αυτο το βιντεακι να μας το δειχνει σε 800x600,α βαλε και κανα fps meter ετσι για να ξερουμε αν θα ξεπεράσεις καποια στιγμη τα 10fps :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τη δικιά μου 4850 παίζω skyrim σε Ultra γραφικά ΑΛΛΑ μόνο 2 samples σε AA και AF πιάνω καμιά 30αριά fps αλλά σταθερά όμως. Μια χαρά με βολεύει προσωπικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το γνωριζετε αλλα ο στοχος ειναι τα 60fps για ultra smooth gameplay. Αν θελαμε 30, θα παιζαμε σε κονσολες :P

Btw η καρτα του ειδα στο youtubi οτι βγαζει 28fps ΣΤΑ 720p!..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Κατεβάζω το camtasia. Θα κάνω καταγραφή οθόνης σε battlefield 4, βάζοντας το σε ultra γραφικά. Θα κάνω 10λεπτο game play. Όχι τίποτ' άλλο φίλε. Για να μη νομίζεις οτι σε κοροϊδεύω κι όλας  :)

 

tumblr_m8hwwidcSs1r3f9ymo1_250.gif

 

 

Αυτό θέλω να το δω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το γνωριζετε αλλα ο στοχος ειναι τα 60fps για ultra smooth gameplay. Αν θελαμε 30, θα παιζαμε σε κονσολες :P

Btw η καρτα του ειδα στο youtubi οτι βγαζει 28fps ΣΤΑ 720p!..

Ε εντάξει ρε συ, το μπάτζετ μου δεν επιτρέπει παραπάνω και προσωπικά μπορώ να παίξω στα 30.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Κατεβάζω το camtasia. Θα κάνω καταγραφή οθόνης σε battlefield 4, βάζοντας το σε ultra γραφικά. Θα κάνω 10λεπτο game play. Όχι τίποτ' άλλο φίλε. Για να μη νομίζεις οτι σε κοροϊδεύω κι όλας :)

 

Μην κουράζεσαι υπάρχουν ήδη άπειρα δείγματα των επιδόσεων της κάρτας σου. Και βλέποντας ένα μεγάλο σύνολο αυτών σου λέω αυτά που λέω.

 

Απλά είναι απολύτως υποκειμενικό μπορεί το microstutter να το έχεις κάνει τρόπο ζωής και να νομίζεις πως τα παιχνίδια έτσι παίζονται, μπορεί τα κολλήματα που λέμε οι υπόλοιποι να νομίζεις για τίποτα μπλε οθόνες.

 

Αλλά για να σου τελιώσω όλο το επειχήρημα , είχα λίγο δυνατότερο σύστημα με CPU/RAM και τα παιχνίδια φορτομένα σε SSD και μάλιστα φορούσε μια 6870 και μετά δύο μαζί και πάλι είχα θέματα. Γιαυτό σου λέω είναι φύση αδύνατον ενώ πολύ ανώτερα μηχανήματα να βρίσκουν τοίχο εσύ να μας λες οτι παίζεις χωρίς κόλλημα.

 

Μπορεί το "σηκώνει" το δικό σου να είναι 20-28FPS. Δεκτόν αλλά το σηκώνει για τους περισσότερους είναι ένα minimum 30+FPS.

 

Μπορεί το ultra "όλα" σου να είναι ultra textures και no shadows/low terrain/mesh κλπ (που και πάλι δεν) με 0xAA 2XAF και OFF το Ambient Occlusion. Και πάλι να μετράς σαν στραγάλια τα FPS για να πεις οτί το σηκώνει.

 

Όπως και να έχει εσένα σε βολεύει και αυτό μετράει. Το αρχικό μου point είναι πως αφού μιλάμε για νέο σύστημα η R7 250 ήταν μονόδρομος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το GTA IV..εγώ έχοντας patch 1.0.7.0 και όλα high/ultra/100 σε 1920x1080 πιάνω 50fps maximum με 35-40 minimum. Κι όλα αυτά με i5 4570 και r9 270x (κλάσεως HD7870 GHz Edition)

Στο battlefield πιάνω 30-40fps μ'όλα στο ultra με το παραπάνω σύστημα..

Τώρε εσύ με τον C2D + HD6670 (κλάσεως r7 240) μαγικά θα'κανες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εντάξει, το παιδί προφανώς ψεύδεται... το θέμα είναι να μπορείς να πάρεις όσο το δυνατόν πιο πολλά μπορείς από το σύστημά σου όποιο και αν είναι αυτό. Μπορεί να νομίζει ότι τα λέει και σε τίποτα άσχετους. Και εγώ μπορώ να λέω ότι με τη 4850 παίζω full bf 4 αλλά θα γελάει ο κόσμος. Μην ασχολείστε άλλο, προτείνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα συνεχίσω την διαφωνία. Όταν ανεβάσω το βιντεάκι, τότε μπορείς να συνεχίσεις. Έως τότε, δεν θα μπω καν στον κόπο να συνεχίσω την ανάγνωση των μηνυμάτων σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα συνεχίσω την διαφωνία. Όταν ανεβάσω το βιντεάκι, τότε μπορείς να συνεχίσεις. Έως τότε, δεν θα μπω καν στον κόπο να συνεχίσω την ανάγνωση των μηνυμάτων σου. 

γενικά μην συνεχίσεις γιατί θα εκτεθείς κιάλλο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά μην συνεχίσεις γιατί θα εκτεθείς κιάλλο. 

Συμφωνώ και εγώ, Στέφανε εκτίθεσαι... επίσης, όλο λες για βιντεο και βίντεο δε μας δίνεις.

Video or it didn't happen που λεν και στο χωριό μου... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν σας δίνω" γιατί δεν είμαι Γρεβενά. Τώρα γράφω απο το λαπτοπ και είμαι εκτός. Όταν με το καλό γυρίσω στέλνω και το βιντεάκι, μη φοβάσαι δεν σε ξεχνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την αλλη για εμενα που μπαίνω σε αυτό το topic για να δω κουτία, modες,να θαυμασω και να παρω ιδέες, μου είναι αδιαφορο να δω ένα τέτοιο video. Το ίδιο αδιαφορες και off topic είναι και τα τελευταια 15 posts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν σας δίνω" γιατί δεν είμαι Γρεβενά. Τώρα γράφω απο το λαπτοπ και είμαι εκτός. Όταν με το καλό γυρίσω στέλνω και το βιντεάκι, μη φοβάσαι δεν σε ξεχνάω.

προσεχε μηπως σου εχουν κλεψει τον υπολογιστη οπως καναν στο γιατρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...