Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε το Agos πριν μερικές μέρες και το έχτισα επιτέλους.

 

HtoDvvY.jpg

 

Αυτό που με χαλάει είναι ότι τα καλώδια του τροφοδοτικού δεν είναι σλιβαρισμένα μέχρι τις άκρες και βγάζει μάτι.

Ειδικά το 24πινο φαίνεται πολύ χειρότερο απ' ότι θα έπρεπε...

Σύντομα θα το ξανανοίξω να διορθώσω κάποια πραγματάκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου πω οτι το τσέκαρα 100 φορές και έχει και βελάκια πάνω γιατί ήθελα να βγάζουνε? :X :X

θα το δω μόλις τελειώσει μια δουλειά που κάνω

 

To ξερω οτι εχουν και βελακια τα κουρσαρακια.. 7 τετοια εχω στο δικο μου build.. Απλα την ωρα που την τοποθετησες μαλλον εβαλες το ψυγειο μαζι με τα φουρφουρια αναποδα, χωρις να το καταλαβεις.. Συμβαινει καμμια φορα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δεις 100% προς τα που είναι η ροΐ του αέρα παίρνεις μια χαρτοπετσέτα την ανοίγεις τελείως και την βάζεις έξω από το ψυγείο έχει περσίδες το κουτί σου λογικά άμα την ρουφάει σημαίνει ότι ο αέρας μπαίνει μέσα αν στου την πετάει σημαίνει ότι βγάζει τον αέρα εύκολος τρόπος γρηγορος και ασφαλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο μπερδεμένο το pc σου φίλε 4690κ με Η81 chipset? η μητρική δεν κάνει για overclocing και ο επεξεργαστής ξεκλείδωτος. και κάρτα γραφικών 5750? τι είχες στο μυαλό σου? μαλλον δεν στα είπαν καλά. άνοιξε ένα θεματακι στο site να σε βοηθήσουν και τα παιδιά να τον σενιαρεις έχει καλά στοιχεία ο υπολογιστής σου και με την κατάλληλη μητρική και κάρτα γραφικών θα γίνει τουμπανακι .α και ένα κουτάκι να μπαίνουν τα καλώδια από πίσω (cable management) όπα λάθος για το κουτί είναι μια χαρά. ένα σπρει μαύρο ρίξε του μια πενιά μέσα και είσαι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η μητρική δεν κάνει για overclocing και ο επεξεργαστής ξεκλείδωτος. και κάρτα γραφικών 5750?

Φιλε μου δεν σκοπευω να κανω overclocking τουλαχιστον για τα επόμενα χρόνια. Καλοί οι "Haswell refresh K" αλλά με τις θερμοκρασίες που πιάνουν σε oc κατάσταση δεν αξίζει η καταπόνηση του και χωρίς να υπάρχει λόγος.

Ηδη με υπερκαλύπτει. Σε κάποια χρόνια ίσως το σκεφτώ.

Οσο για την καρτα γραφικών, σκοπεύω να την αλλάξω στο άμμεσο μέλλον. (εχει ξεμείνει από παλιότερη σύνθεση :-) )

 

α και ένα κουτάκι να μπαίνουν τα καλώδια από πίσω (cable management) όπα λάθος για το κουτί είναι μια χαρά. ένα σπρει μαύρο ρίξε του μια πενιά μέσα και είσαι κομπλέ.

Τα καλώδια πίσω είναι λίγο δύσκολο να χωρέσουν γιατί υπάρχει ηχομονωτικό υλικο. :-(

Επεξ/σία από giorgosathens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τα παιδιά. Πολύ ωραίο αλλά καλό είναι αν μπορείς, να αλλάξεις μερικά πραγματάκια, εκτός και αν σου αρκούνε αυτά... Τότε αλλάζει το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τα παιδιά. Πολύ ωραίο αλλά καλό είναι αν μπορείς, να αλλάξεις μερικά πραγματάκια, εκτός και αν σου αρκούνε αυτά... Τότε αλλάζει το θέμα.

 ναι, δεν εχω τελειωσει ακόμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι, δεν εχω τελειωσει ακόμα...

Ωραίος τότε. Καλή υπομονή και καλή συνέχεια. Αν θέλεις καμία βοήθεια θα περιμένουμε μετα χαράς !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1980106_802145936492852_4560712356921300


Θα το πω...HTPC-Frankenstein.

Είναι ένα PC για το σαλόνι. Θα το χρησιμοποιούν οι γονείς μου για ταινίες,μπάλα και μουσική. Είναι συνδιασμός φθηνών νέων PC Parts και κομματιών που μου περίσσεψαν από τις αναβαθμίσεις μου!

Part List :

AMD A4 3400
ASUS F1 A55-M LX R2.0
Kingston 2GB 1600MHz RAM
Corsair CX430M
Zalman ZM-T3
Toshiba 80GB SATA 1 2.5"
Arctic Cooling F12 120MM
Sharkoon 3-Pin Y Adapter
AMD A8 6600K Stock Heatsink + Fan
Windows 7 Ultimate 64-Bit (θείου φυσικά)


Συνολικό κόστος (χωρίς τα μεταχειρισμένα parts) 63€

 

Μια χαρά PC είναι, και τα 2gb ram υπεραρκετά. Ποτέ δεν ξεπέρασε το 1.5Gb το μηχάνημα (με χρήση chrome)

Ο σκληρός λίγο καίει κάρβουνο,αλλά μου δώθηκε δωρεάν από χαλασμένο laptop,δεν μπορώ να παραπονεθώ!

Πως σας φαίνεται το Cable Management? Πιστεύω θα μπορούσα λιγάκι καλύτερα!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm 1978 Έχει τρύπα αλλα πρέπει να βγάλω την μητρική ώστε να το περάσω . Επίσης κρύβει κάποια καλωδιάκια από ανεμιστήρες. Λες να το περάσω απο την τρύπα ? Ευχαριστώ cuprakatos :-)

εγω έχω την VII ranger αν και με παίδεψε λιγο το πέρασα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

2v8i9ue.jpg

 

 

 

b3k8oz.jpg

 

 

νομιζω πως ειχα ποσταρει και στο τοπικ με τα μονταρισμενα κουτια, αλλα απο τοτε εχουν γινει μερικες μικροαλαγες.

1) εβαλα διακόπτη στον fan controller για να μπορω να τον κλεινω οταν δεν χρειαζομαι τους ανεμιστήρες (ειναι στο πισω μερος, εκει που καταλήγουν τα δυο κοκκινα καλοδια-κοτσιδες

 

2) αλλαξα καρτα! 7850! για να μπορω να παιξω το the crew! επιδη νομιζα πως θα ειναι μονο directx11! αλλα τελικα θα το επαιζε η gtx260 στα low! fuck!

 

3)μπροστα ειχα 3 ανεμιστήρες, εναν μεγαλο κατω(αυτος εχει μείνει ακομα) και δυο πανω απο το dvd.

έβγαλα τον εναν επειδη ειχε ασπρο φως ενω το pc ηταν μπλε, και τον αλλον επιδη εκανε φασαρια (ειχε πετσικαρει) και στην θεση τους εβαλα εναν κανονικο χωρις φως που βρηκα στο ντουλαπι :fear:

 

4) αλλαξα ψυχτρα! ηταν στο παλιο μου pc, απο εναν athlon x2 3.0ghz 90nm. πολυ μεγαλύτερη απο αυτην που ειχα + οτι εχει χαλκο πανω, διαφορα σε idle δεν εχω δει, 1-2 βαθμους.

notice το κιτρινο πιαστρακι στην ψυχτρα. την εσπασα. don't ask how.(σα να μου φενετε στραβο τωρα στην φοτο :huh: )

 

ps. η καρτα ηχου κατω κατω υπαρχει επιδη η καρτα της mobo κάηκε. απο o/c. στην onboard gpu.

οταν ειχε χαλασει για ενα διαστημα η gtx260, ημουν με την onboard. πολυ O/c, το pc κανει 2-3 τακ και σβήνει, απο τοτε μουγκάθηκε.

 

http://valid.x86.fr/36rixz

 

lol wtf? γιατι ειναι στα 963mhz οι ραμ;;

περιεργο, τις εβαλα στα 1280 (μια σκαλα πανω) και oc fail.. well.. back to stock then.

πραγματικα δεν θυμαμε τι ειχα κανει.

 

(next step: δημιουργια custom υδροψυξης με αντλια απο ενα παλιο ενυδριο, ψυγειο απο μηχανακι και ρεζερβουαρ απο μπουκαλακι αυρα.)

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μολις το παρελαβα και γω το κουτακι μου εχθες (Απο vision studio Φοβερο καταστημα αριστη εξυπηρέτηση) και θα ηθελα να μοιραστω μερικες φωτο μαζι σας και επισης να σας ευχαριστησω για τις συμβουλες που δωσατε οι περισσοτεροι.  Να στε καλα ολοι. 

 

υ.γ συγνωμη για την κακη αναλυση ειναι απο κινητο :P

post-300224-0-40135500-1407235305_thumb.jpg

post-300224-0-16693500-1407235333_thumb.jpg

post-300224-0-32450600-1407235363_thumb.jpg

post-300224-0-41620900-1407235423_thumb.jpg

post-300224-0-61478800-1407235484_thumb.jpg

post-300224-0-03909400-1407235542_thumb.jpg

post-300224-0-36978500-1407235631_thumb.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...