Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το φιλτρο το εχεις και στις pci slots? Το'χεις δλδ να καλυπτει ολο το ευρος του πισω μερους; Γιατι αλλιως παλι θα βαζεις παραπανω σκονη στο κουτι :) Αν καταλαβα καλα προς τα πανω το φιλτρο καλυπτει , αλλα δε μπορω να καταλαβω για τις pci. Παρολα αυτα, κουκλα το συστηματακι :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα pci δεν εχω ,απο παντα ετσι το ειχα με τον πισω να βαζει κ δεν ειδα σκονη,φυσιολογικα πραγματα δλδ.

Αυτο που με χαλαει ειναι το βαρος της καρτας,εχω βαλει απο κατω ενα στηριγμα να την κραταει ισια,κοιινουρια μητρικη καινουρια καρτα κ με το που την εβαλα κρεμασε,οχι πολυ αλλα φαινοτανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον , επειδη το ειχες απο παντα ετσι, σου φαινεται φυσιολογικο :P Απλα ειναι συνηθισμενο ο πισω να βγαζει. Αφου το εχεις με φιλτρο, περιοριζεις σιγουρα τη σκονη που θα εμπαινε χωρις αυτο.

 

Αυτο με την καρτα το εχω ξαναδει. Και εμενα βαρια καρτα, αλλα βιδωνω προσεκτικα καθε φορα που την βγαζω για καθαρισμα, και εχει μπει-βγει απειρες φορες, χωρις να "κρεμασει"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 ειναι και εμενα η 770 της Palit. Δε δοκιμασα καμμια πιο μακρια καρτα για να ξερω αν θα γειρει παντως.. Ισως να ειναι τυπικο. Καλα εκανες και την σταθεροποιησες παντως :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος με το κουτί,το μόνο που μένει να έρθει η νέα gpu.Δυστοιχός το κινητό έχει κακή κάμερα.

bbbb.jpg

aaaa.jpg

 

έβγαλα κανονικές φώτο γιατί το moto g δεν :P

DSC0672.jpgDSC0674.jpgDSC0675.jpg

 

 

Επεξ/σία από Albilosha
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.@albilosha πολύ καλό setup, μια ερώτηση. Το μπροστά κομμάτι του κουτιού τι υλικό είναι; Η πρόσοψη δηλαδή.

Ευχαριστώ πολύ.!

 

Τουμπανος.... τι gpu περιμενεις?

περιμένω να μου έρθει μια gigabyte 380g1 απο RMA,θα την πουλήσω μαζί με την 280Χ κατά πάσα πιθανότητα για να πάω σε 390.Αν και θα ήθελα για αλλαγή να πάω σε μια 970 μιας και οι τελευταίες 4 gpus ήταν όλες AMD.Oπότε θα ήθελα να δω λίγο nvidia μεριά.Αλλά είναι ίδια τιμή 970-390 και το βρίσκω λίγο άδικο γιατί η 390 είναι σαφώς πιο future proof χάρης την vram.

Το μπροστά καπάκι είναι εξωτερικά μεταλικο ενω μέσα πλαστικό.Δεν ξέρω τι μέταλο είναι.Όχι πάντως αλουμίνιο,αν και σε αυτή την τιμή δεν περιμένει νομίζω κανείς κάτι τέτοιο :)

 

ΒΤW παιδιά τι να κάνω με το led βγάζει πάααρα πολύ φως.Όταν ξαπλώνω βράδυ να δω καμιά ταινία ξέρω γω είναι όλο το δωμάτιο σαν να έχω αναμένο κάνα μικρό λαμπάκι.Επίσης στο πλαινό τζαμάκι φαίνεται και το παραμικρό χνούδι ή γρατζουνιά με τόσο φώς..

Προς το παρόν έχω βάλει χαρτί τετραδίου πάνω του που σταματάει κάπως τον φωτισμό αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο.

Περιμένω νέο καπάκι απο την NZXT που μου το στέλνουν τσάμπα γιατί τους είπα για τις γρατζουνιές(θεικό aftersales σε επίπεδα corsair) και θα βάλω στο παλιό μου αυτό να κόψει λίγο τον έντονο φωτισμό απο μέσα.http://www.ebay.com/itm/Car-Tail-Fog-Head-Light-Headlight-Tint-Film-Cover-12x24-/171414144669?hash=item27e914469d&vxp=mtr

Επεξ/σία από Albilosha
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις... θα στειλω και εγω για τις γρατζουνιες :D Σιγα σιγα σε βλεπω να τρως ban με το hardware (i7,390) που βαζεις, κανονισε   :lol:  :lol:

Δεν κάνω καθόλου πλάκα :) Εγώ έστειλα απλά μαιλ για την εμπειρία μου με το S340 και τόνησα πως γνώριζα για το ευαίσθητο πλαινό τζαμάκι απο το βίντεο του Linus και ncixtechtips.Μετά απο αυτό μου στέλνουν μαιλ να επιβεβαιώσω το χρώμα κουτιού,να τους δώσω στοιχεία μου και θα μου στείλουν ένα πλαινό πάνελ.Αυτό δεν διορθώνει βέβαια το ότι γρατζουνιέται για πλάκα αλλά σίγουρα είναι ωραίο να έχεις ένα δεύτερο πάνελ για διάφορα mods.

 

οπότε πρέπει να φάει μπαν τα 3/4 του φόρουμ :P όχι,μπαν να φάει μόνο αυτός με τις 980Ti SLI...Α και αυτοί οι δύο ακατανόμαστοι με τα 2 custom watercool loops που κάνουν όσο το pc μου :P :P :D

 

Πλάκα κάνω φυσικά ε,μου αρέσει να βλέπω τα super pc τους και κάθε update :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...