Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εεεεεεεε μμμμμμμ 200πόσα ευρώ λέει.? Δικό μου λάθος ψάχνω κάτι σε 150....και κάτω :P

χαχαχαχαχαχαχαχαχ. αν θυμηθώ θα την βγάλω μια φώτο το βράδυ. απλά λόγω ότι δεν έχω κουτί γιατί περιμένω το καινούργιο, έχει γεμίσει στάχτες και σκόνη :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχαχαχ. αν θυμηθώ θα την βγάλω μια φώτο το βράδυ. απλά λόγω ότι δεν έχω κουτί γιατί περιμένω το καινούργιο, έχει γεμίσει στάχτες και σκόνη :P

έτσι απλά για να μου την τρίψεις στα μούτρα ε :P καλά το ότι είναι απίστευτη είναι.Αλλά τόσα χρήματα είναι απλά απίθανο για μένα που την θέλω μόνο για εμφάνηση,καθώς δεν έχω Κ cpu.Και στην Krait που βρήκα αναγκαστικά μάλλον θα πάω,καθώς σε H97 δεν υπάρει τίποτα έλεος όλες οι mobo κακάσχημες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι απλά για να μου την τρίψεις στα μούτρα ε :P καλά το ότι είναι απίστευτη είναι.Αλλά τόσα χρήματα είναι απλά απίθανο για μένα που την θέλω μόνο για εμφάνηση,καθώς δεν έχω Κ cpu.Και στην Krait που βρήκα αναγκαστικά μάλλον θα πάω,καθώς σε H97 δεν υπάρει τίποτα έλεος όλες οι mobo κακάσχηχαχα

χαχαχαχααχαχαχα

https://www.skroutz.gr/s/5239949/MSI-H97M-Eco.htmlοικολογική για να μην ρυπαίνεται το δωμάτιο σου, και με χαμηλά τέλη κυκλοφορίας :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχααχαχαχα

https://www.skroutz.gr/s/5239949/MSI-H97M-Eco.htmlοικολογική για να μην ρυπαίνεται το δωμάτιο σου, και με χαμηλά τέλη κυκλοφορίας :P

χαχαχα τι είναι τούτο :'D παίζει να είναι φτιαγμένη απο τις μιτρικές που πέταξα πέρσυι στην ανακύκλωση :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Corsair 750D,δέν χωράει τίποτ' αλλο...

 

lgQ05PZ.jpg

 

Alphacool NexXxoS XT45 360mmm-top

Alphacool NexXxoS XT45 240mm-front

XSPC EX240 Multiport-bottom

5 x Akasa apache 120mm

2 x Akasa apache 140mm

 

 

 

rhLNEno.jpg

j9ekv9P.jpg

9HEhwwC.jpg0CXL4yI.jpgTSk9fDZ.jpgvoHMR2R.jpg

 

Η μετάβαση απο το 80αρι Monsta 240mm που είχα πρίν,σε 2 240αρια ψυγεία (45mm/35mm) έριξε την μέγιστη θερμοκρασία της R9 290 ~7 βαθμούς.

To multiport top της ΕΚ αξίζει κάθε cent.To bleeding γίνεται ουσιαστικά μόνο του,άντε να κουνήσω ελαφρώς το κουτί δεξιά-αριστερά για να βοηθήσω την διαδικασία.Πρίν έπρεπε να κάνω αρασέ-ζετέ.

 

Next stop,ολική αναβάθμιση σε Χ99 ή Ζ170...

 

 

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μετάβαση απο το 80αρι Monsta 240mm που είχα πρίν,σε 2 240αρια ψυγεία (45mm/35mm) έριξε την μέγιστη θερμοκρασία της R9 290 ~7 βαθμούς.

To multiport top της ΕΚ αξίζει κάθε cent.To bleeding γίνεται ουσιαστικά μόνο του,άντε να κουνήσω ελαφρώς το κουτί δεξιά-αριστερά για να βοηθήσω την διαδικασία.Πρίν έπρεπε να κάνω αρασέ-ζετέ.

 

Next stop,ολική αναβάθμιση σε Χ99 ή Ζ170...

Πολύ ωραίο το σύστημα σου!

 

Μιας και εδώ και μια εβδομάδα κάτοχος της 290, και οι θερμοκρασίες σε βαριά παιχνίδια για να είναι ανεκτές, πρέπει να ανέβουν λίγο οι στροφές στα φουρφούρια της, θα μπορούσες να μου πεις τι θερμοκρασίες πιάνει η κάρτα σε load, κυρίως όταν οι ανεμιστήρες είναι dead-silent (αν είναι εφικτό); Keyboard μου μένει να πάρω, έπειτα το Define S και στη συνέχεια θα πειραματιστώ με custom loop, αρχικά την GPU και στη συνέχεια και CPU!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Corsair 750D,δέν χωράει τίποτ' αλλο...

 

 

 

Alphacool NexXxoS XT45 360mmm-top

Alphacool NexXxoS XT45 240mm-front

XSPC EX240 Multiport-bottom

5 x Akasa apache 120mm

2 x Akasa apache 140mm

 

Η μετάβαση απο το 80αρι Monsta 240mm που είχα πρίν,σε 2 240αρια ψυγεία (45mm/35mm) έριξε την μέγιστη θερμοκρασία της R9 290 ~7 βαθμούς.

To multiport top της ΕΚ αξίζει κάθε cent.To bleeding γίνεται ουσιαστικά μόνο του,άντε να κουνήσω ελαφρώς το κουτί δεξιά-αριστερά για να βοηθήσω την διαδικασία.Πρίν έπρεπε να κάνω αρασέ-ζετέ.

 

Next stop,ολική αναβάθμιση σε Χ99 ή Ζ170...

Πάντως με τα νέα δεδομένα της intel με τους επεξεργαστές που θα έρθουν πιο future proof φαίνε το Χ99

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το σύστημα σου!

 

Μιας και εδώ και μια εβδομάδα κάτοχος της 290, και οι θερμοκρασίες σε βαριά παιχνίδια για να είναι ανεκτές, πρέπει να ανέβουν λίγο οι στροφές στα φουρφούρια της, θα μπορούσες να μου πεις τι θερμοκρασίες πιάνει η κάρτα σε load, κυρίως όταν οι ανεμιστήρες είναι dead-silent (αν είναι εφικτό); Keyboard μου μένει να πάρω, έπειτα το Define S και στη συνέχεια θα πειραματιστώ με custom loop, αρχικά την GPU και στη συνέχεια και CPU!

 

Αν μιλάμε για αερόψυξη,δέν μπορώ να σου πώ με σιγουριά καθώς αυτό εξαρτάται απο την υλοποίηση.Πχ με την Gigabyte R9 290 είχα 94°C και thermal throttling (και ημικρανία απο τον θόρυβο).Μια Sapphire Trixx έπαιζε κάπου στους 84~88°C.

Με το loop είχα 50°C και στην τελική του μορφή του έπεσα στους 43°C.

Dead silent δεν υπάρχει.Ακόμα και αν μιλάμε για μια εξαιρετική υλοποίηση ανεμιστήρα,η ροή του αέρα και μόνο αρκεί για να ανέβουν τα db(a).Δέν έχω κάποιο εξειδικευμένο όργανο μέτρησης.Μέσω του κινητού βλέπω 19db(a) στο πιο ήσυχο δωμάτιο του σπιτιού μου (που πραγματικά δέν αντιλαμβάνομαι τίποτα πέραν της ανάσας μου) και 32b(a) δίπλα στο κουτί.

 

πολύ όμορφο αποτέλεσμα έγινε κούκλα

άλλαξε και το σκατι φαν πίσω ρε συ να το απογειώσεις    

 

Στην επόμενη κατσαβιδομέρα.Βλέπω βίδα και κάτι με πιάνει τώρα :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα με 9 ανεμιστήρες έχω 26db.Στις 12 το βράδυ μπορεί να πέφτει και στους 20 και είμαι στο σαλόνι.Πολύ μου φαίνεται το 32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...