Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κοιτούσα και γω αυτό.Αν δείς στα σχόλια ο Cosmo Canyon είμαι εγώ.Μού έκανε εντύπωση όχι τίποτα άλλο.

Πάντως τρομερά προσεγμένο build και γενικά ο χώρος τα σπάει.Star Wars διακόσμηση φυσικά μετράει λίγο παραπάνω.

Μου βάζει και ιδέες προσωπικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν καταλαβα γιατι βαζουν φωτογραφιες που βρισκουν στο internet, λες και μετραμε ποιος την εχει πιο μεγαλη εδω μεσα. 

Ε καλά μπορεί να είναι δικό του.Και απλά να το ανέβασε πρίν στο pcpartpicker.

Αλλά απο την άλλη είπε πως το έστησε τώρα...

όπως και να εχει ωραίο build όποιου και να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To rig ειναι 2-3 μηνες πριν ανεβασμενο , και ο παλικαρος ειπε οτι "το rig ερχεται".. Μαλλον ερχοταν ιντερνετικα οι φωτος στο pc του :P 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητω συγγνωμη στο forum,ο αδερφος μου καθησε στον λογαριασμο και εκανε οτι ηθελα,γενικα οτι βλεπετε να κανει upload μην του δινεται σημασια,δεν ειναι αυτος ο υπολογιστης του ουτε ο δικος μας,απο καπου βρηκε τις φωτογραφιες και τις εβαλε εδω,εαν ανεβασει κατι αλλο μην το πιστευετε μαλλον θα λεει ψεματα,θα μπαινω να ελενχω,του ειπα να κανει μου κανει λογαριασμο στον ινσομνια για να βαζω τιποτα αγγελιες και αυτος ανεβαζει οτι του κατεβει στον λογαριασμο μου,ηλικρινα συγγνωμη και δεν καταλαβαινω την λογικη του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα. Άλλαξε όμως τον κωδικό σου για να μην χρειάζεται ούτε να ελέγχεις, ούτε να αναρωτιέται ο κόσμος αν είσαι εσύ ή ο αδερφός σου που τρολλάρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αλλαξα ευτηχως,και εαν γινεται να διαγραψω το ποστ για να μην το βλεπει ο κοσμος και νομιζει πως ειναι οντως ο δικος μου υπολογιστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αλλάξει καιρό κουτί αλλά σήμερα ανεβάζω.

Από το Ζalman z11 πήγα σε ένα μεταχειρισμενo Stacker 830. Σοβαρός λόγος δεν υπάρχει αλλά μου αρέσει να παίζω με τα καλώδια  :-D .

 

Όταν το έστησα είχε όλους τους ανεμιστήρες αλλά σιγά σιγά αφαιρώ γιατί αρχίζουν να κάνουν θόρυβο.

Θα παραγγείλω 3 Artic, τώρα ποιους ακριβώς δεν έχω αποφασίσει.

http://www.e-shop.gr/ypologistes-case-modding-fans-arctic-120mm-list?table=PER&category=%C1%CD%C5%CC%C9%D3%D4%C7%D1%C1%D3+%CA%CF%D5%D4%C9%CF%D5&filter-9427=1&filter-2401=1

 

Έχει 2 λευκές ledοταινίες όπου βγάζουν 3pin ανεμιστήρα, τις έχω συνδέσει στο NZXT GRID+ μαζί με κάποιους ανεμιστήρες και έχω φτιάξει Custom profile για να ελέγχω την φωτεινότητα.

 

Θέλω με την πρώτη ευκαιρία να βάλω καινούργιο plexiglass, άμα το πάρω όπως είναι και το πάω σε ένα μαγαζί λογικά μπορούν να μου κόψουν ένα ίδιο καινούργιο;

 

Η μπλε μητρική ασχολίαστη :ph34r:

 

post-243250-0-62203100-1471348772_thumb.jpg

 

post-243250-0-83772800-1471348775_thumb.jpg

 

post-243250-0-63928600-1471348778_thumb.jpg

 

post-243250-0-89722100-1471348779_thumb.png 

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αλλάξει καιρό κουτί αλλά σήμερα ανεβάζω.

Από το Ζalman z11 πήγα σε ένα μεταχειρισμενo Stacker 830. Σοβαρός λόγος δεν υπάρχει αλλά μου αρέσει να παίζω με τα καλώδια  :-D .

 

Όταν το έστησα είχε όλους τους ανεμιστήρες αλλά σιγά σιγά αφαιρώ γιατί αρχίζουν να κάνουν θόρυβο.

Θα παραγγείλω 3 Artic, τώρα ποιους ακριβώς δεν έχω αποφασίσει.

http://www.e-shop.gr/ypologistes-case-modding-fans-arctic-120mm-list?table=PER&category=%C1%CD%C5%CC%C9%D3%D4%C7%D1%C1%D3+%CA%CF%D5%D4%C9%CF%D5&filter-9427=1&filter-2401=1

 

Έχει 2 λευκές ledοταινίες όπου βγάζουν 3pin ανεμιστήρα, τις έχω συνδέσει στο NZXT GRID+ μαζί με κάποιους ανεμιστήρες και έχω φτιάξει Custom profile για να ελέγχω την φωτεινότητα.

 

Θέλω με την πρώτη ευκαιρία να βάλω καινούργιο plexiglass, άμα το πάρω όπως είναι και το πάω σε ένα μαγαζί λογικά μπορούν να μου κόψουν ένα ίδιο καινούργιο;

 

Η μπλε μητρική ασχολίαστη :ph34r:

 

attachicon.gifWP_20160816_12_49_43_Rich_LI.jpg

 

attachicon.gifWP_20160816_13_07_18_Rich_LI.jpg

 

attachicon.gifWP_20160816_13_07_56_Rich_LI.jpg

 

attachicon.gif2.PNG

 

Καλο build.Φανακια βαλε f12 co pwm για intake.Πλεξι μπορεις να τους πεις να σου κοψουν οσο θελουν αν και δεν πιστευω οτι χρειαζεται καλο ειναι και αυτο που εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν μεγάλη διαφορά απο τα υπόλοιπα fanακια; Πρόβλημα με θερμοκρασίες δεν έχω.

 

Έχει κάμποσες γραντζουνιές το plexi. Το πέρασα με ένα χέρι οδοντόκρεμα και μετά στην μπανιέρα, έχει γίνει ''αόρατο'' αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά στις γραντζουνίες. Δεν πολυφαίνονται κιόλας οπότε από Σεπτέμβριο άμα το πειράξω. 

 

Το build είναι 3 χρόνων. Έχω αλλάξει κάρτα γραφικών κάμποσες φορές (7730 -> 260 -> 5870 -> 6950 -> 7870 -> 960), δεν πήγα σε κάτι μόνιμο από την αρχή λόγο οικονομικών.

Έχω αλλάξει τροφοδοτικό απο απλό σε modural

Το κουτί και ssd. 

 

Θέλω να του βάλω ακόμα 8gb ram (http://www.skroutz.gr/s/400528/G-Skill-RipjawsX-F3-17000CL11D-8GBXL.html) , αλλα έχω τον ανεμιστήρα της 212 EVO και δεν θα μου πάρει το 3 dim.

Και έναν δίσκο ακόμα.

Ίσως και overclock στον 8320 στα 5+ghz.

 

Πιστεύω θα με καλύψουν για 2-3 χρόνια ακόμα χωρίς αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...