Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ανεβάσω αύριο πιο καθαρές γιατί αυτή τη στιγμή έχω εξαιρετικά χαμηλό φωτισμό και η φωτογραφική μου δε βοηθάει  :unsure:

 

*EDIT* αν με το "εκθαμβωτική" αναφέρεσαι στο κάτω LED Strip, βγάζει αυτή τη λάμψη επειδή είναι καλυμμένο με 2 λωρίδες frosted plexiglass (για να κάνει καλύτερη διάθλαση).

Το κατω led strip θα πρεπει να το βαλεις πανω στην καλυπτρα, γιατι με τον τροπο που το εβαλες, φωτιζεις την καλυπτρα και οχι το εσωτερικο του κουτιου.

Ιδανικοτερα, αν μπορεις το βαζεις στο πλαι (οριζοντια). 

Ακομη καλυτερα, αν βαλεις προφιλ αλουμινιου (Ρ17 mini)  για να γινεται σωστοτερη κατανομη του φωτος. (δε ξερω αν αυτο που λες περι frosted plexi ειναι κατι αντιστοιχο). 

 

Παρολα αυτα, δε ξερω τι ledstrip εχεις αλλα ειναι αρκετα φωτεινο και ωραιο! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Socket 775? Καλη φαση, σχεδον legacy συστημα, σε τετοιο κουτι, ωραια τακτοποιημενο. Μονο το psu μοιαζει να ειναι πολυυυυ παλιο, απο εποχες 775 δηλαδη  ( the rainbow cables :P )

 

Ήταν RGB πριν γίνει cool. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με ίσως λίγο καλύτερη φωτό:

aybvLqM.jpg

 

Επειδή οι περισσότερες Z97 ήταν "ψιλοασχημούτσικες" τοποθέτησα ένα i/o απο plexi, ιδιοκατασκευή, όπως και κάτι ανάλογο στις Vengeance Pro (είχαν κόκκινα tab, ευτυχώς αποσπώμενα).

 

NRJ4gCi.png

 

Για το φίλο που το ανέφερε παραπάνω, ήθελα τα LED strip να είναι όσο το δυνατόν πιο αόρατα και διακριτικά στο μάτι και να φωτίζουν περιμετρικά το TG. Η άνω ταινία κρύβεται επαρκώς απο το πλαίσιο του case, η κάτω όμως φαινόταν και, για να είμαι ειλικρινής, μου χτύπαγε άσχημα στο μάτι η ανομοιομορφία στη φωτεινότητα (που φαινόταν σαν 18 λαμπάκια ξεχωριστά). Αυτό που έκανα λοιπόν ήταν να κόψω 2 λωρίδες plexiglass των 3mm σε διάσταση 1cm x 39cm, τις πέρασα με χοντρό γυαλόχαρτο P80 και βγήκε αυτό το "θαμπό" αποτέλεσμα. Κατόπιν τις τοποθέτησα και τις 2 πάνω απο την ταινία, στο προφίλ του κουτιού και πλέον το φώς έχει καλύτερη διάθλαση  :D

 

3wu3dlT.png

 

Τέλος επειδή είχα κάμποσο plexiglass ακόμα είπα να καλύψω τα 2 ssd tray του case μου (που δεν χρησιμοποιώ) με ένα φωτιζόμενο plate με το logo του κουτιού. Έκοψα λοιπόν 2 κομμάτια 12x20cm τα οποία αφου τρίφτηκαν (εκτός απο την άνω επιφάνεια) με P80 γυαλόχαρτο, κολλήθηκαν μεταξύ τους και τρίφτηκαν γυρω γυρω για να γίνουν ένα. Στο κάτω κομμάτι κόπηκε ένα κανάλι 1x15cm και τοποθετήθηκε η τρίτη LED ταινία απο το σετ της Deepcool (RGB 360), η οποία κόπηκε επίσης στα 15cm:
 

ZNoUJ3G.png

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με ίσως λίγο καλύτερη φωτό:

 

 

Επειδή οι περισσότερες Z97 ήταν "ψιλοασχημούτσικες" τοποθέτησα ένα i/o απο plexi, ιδιοκατασκευή, όπως και κάτι ανάλογο στις Vengeance Pro (είχαν κόκκινα tab, ευτυχώς αποσπώμενα).

 

 

 

Για το φίλο που το ανέφερε παραπάνω, ήθελα τα LED strip να είναι όσο το δυνατόν πιο αόρατα και διακριτικά στο μάτι και να φωτίζουν περιμετρικά το TG. Η άνω ταινία κρύβεται επαρκώς απο το πλαίσιο του case, η κάτω όμως φαινόταν και, για να είμαι ειλικρινής, μου χτύπαγε άσχημα στο μάτι η ανομοιομορφία στη φωτεινότητα (που φαινόταν σαν 18 λαμπάκια ξεχωριστά). Αυτό που έκανα λοιπόν ήταν να κόψω 2 λωρίδες plexiglass των 3mm σε διάσταση 1cm x 39cm, τις πέρασα με χοντρό γυαλόχαρτο P80 και βγήκε αυτό το "θαμπό" αποτέλεσμα. Κατόπιν τις τοποθέτησα και τις 2 πάνω απο την ταινία, στο προφίλ του κουτιού και πλέον το φώς έχει καλύτερη διάθλαση  :D

 

 

 

Τέλος επειδή είχα κάμποσο plexiglass ακόμα είπα να καλύψω τα 2 ssd tray του case μου (που δεν χρησιμοποιώ) με ένα φωτιζόμενο plate με το logo του κουτιού. Έκοψα λοιπόν 2 κομμάτια 12x20cm τα οποία αφου τρίφτηκαν (εκτός απο την άνω επιφάνεια) με P80 γυαλόχαρτο, κολλήθηκαν μεταξύ τους και τρίφτηκαν γυρω γυρω για να γίνουν ένα. Στο κάτω κομμάτι κόπηκε ένα κανάλι 1x15cm και τοποθετήθηκε η τρίτη LED ταινία απο το σετ της Deepcool (RGB 360), η οποία κόπηκε επίσης στα 15cm:

 

 

πανεμορφο φιλε μπραβο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με ίσως λίγο καλύτερη φωτό:

 

 

Επειδή οι περισσότερες Z97 ήταν "ψιλοασχημούτσικες" τοποθέτησα ένα i/o απο plexi, ιδιοκατασκευή, όπως και κάτι ανάλογο στις Vengeance Pro (είχαν κόκκινα tab, ευτυχώς αποσπώμενα).

 

 

 

Για το φίλο που το ανέφερε παραπάνω, ήθελα τα LED strip να είναι όσο το δυνατόν πιο αόρατα και διακριτικά στο μάτι και να φωτίζουν περιμετρικά το TG. Η άνω ταινία κρύβεται επαρκώς απο το πλαίσιο του case, η κάτω όμως φαινόταν και, για να είμαι ειλικρινής, μου χτύπαγε άσχημα στο μάτι η ανομοιομορφία στη φωτεινότητα (που φαινόταν σαν 18 λαμπάκια ξεχωριστά). Αυτό που έκανα λοιπόν ήταν να κόψω 2 λωρίδες plexiglass των 3mm σε διάσταση 1cm x 39cm, τις πέρασα με χοντρό γυαλόχαρτο P80 και βγήκε αυτό το "θαμπό" αποτέλεσμα. Κατόπιν τις τοποθέτησα και τις 2 πάνω απο την ταινία, στο προφίλ του κουτιού και πλέον το φώς έχει καλύτερη διάθλαση  :D

 

 

 

Τέλος επειδή είχα κάμποσο plexiglass ακόμα είπα να καλύψω τα 2 ssd tray του case μου (που δεν χρησιμοποιώ) με ένα φωτιζόμενο plate με το logo του κουτιού. Έκοψα λοιπόν 2 κομμάτια 12x20cm τα οποία αφου τρίφτηκαν (εκτός απο την άνω επιφάνεια) με P80 γυαλόχαρτο, κολλήθηκαν μεταξύ τους και τρίφτηκαν γυρω γυρω για να γίνουν ένα. Στο κάτω κομμάτι κόπηκε ένα κανάλι 1x15cm και τοποθετήθηκε η τρίτη LED ταινία απο το σετ της Deepcool (RGB 360), η οποία κόπηκε επίσης στα 15cm:

 

 

Μητρικάρα έχεις πάντως *γκουχ γκουχ* :P 

 

Ωραιος :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μητρικάρα έχεις πάντως *γκουχ γκουχ* :P

 

Ωραιος :)

Βρε φτου κακά μην τη ματιάξω! Μάλλον σιγά σιγά ήρθε η ώρα για ένα z270 build ;)

 

Πολύ καλή δουλειά μπράβο σου.

 

Το backplate της GPU εσύ το έκανες?

Όχι έτσι βγαίνει στοκ η 1050 ti Windforce OC της gigabyte ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...