Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι ειναι το τεταρτο μου κουτι σε 2 χρονια δεν θα το σχολιασω,απλα αυτη τη φορα αλλαξα και μητρικη....Ενα απλο αλλα τιμιο κουτακι και απο εμενα!

Corsair Carbide 275 R

IMG_20190426_213033-01-1382x1843.jpeg

IMG_20190426_224006-01-1382x1843.jpeg

IMG_20190426_224138-01-1382x1843.jpeg

  • Like 23
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, dalain είπε

Το οτι ειναι το τεταρτο μου κουτι σε 2 χρονια δεν θα το σχολιασω,απλα αυτη τη φορα αλλαξα και μητρικη....Ενα απλο αλλα τιμιο κουτακι και απο εμενα!

Corsair Carbide 275 R

IMG_20190426_213033-01-1382x1843.jpeg

IMG_20190426_224006-01-1382x1843.jpeg

IMG_20190426_224138-01-1382x1843.jpeg

Εύγε! Το έκανες πανέμορφο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 "νυχτερινές " :) 

20190427_013509.jpg.4363e62cc7d8c8e8b78e7d133506d0ba.jpg

Και μια συνολική άποψη,  too darky 😛 

20190427_012726.jpg.53ade521787f3d4a5ba2018c9c4bbd96.jpg

Last, but not least, θα μπει και backlight στην οθόνη. Αν έχετε κάποια συμβουλή για αυτό (είμαι να παραγγείλω τις αντίστοιχες ταινίες όπως αυτή του γραφείου), I am all ears :) 

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παίδες δεν υπάρχει κάνας διεθνής διαγωνισμός, αντίστοιχος με αυτούς ομορφιάς σκύλων για τα pc, να παμε να δείξουμε τα κουτιά μας να σηκώσουμε όλα τα τρόπαια ? :P 

Επεξ/σία από outlaw star
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, outlaw star είπε

Ρε παίδες δεν υπάρχει κάνας διεθνής διαγωνισμός, αντίστοιχος με αυτούς ομορφιάς σκύλων για τα pc, να παμε να δείξουμε τα κουτιά μας να σηκώσουμε όλα τα τρόπαια ? :P 

Στο εξωτερικό υποθέτω πως κάτι θα υπάρχει 😛 Εδώ δεν έχω δει κάτι. Έβαζε ένα παλικάρι κάτι σχετικό λίγο καιρό πριν, όπου παρουσίαζες τα συστήματα με βίντεο στο Youtube. :) 

Χτες στο μεταξύ πήγα να κουβαλήσω το PC για να το καθαρίσω, στο μπαλκόνι. Και ενώ στη δουλειά σηκώνουμε τακτικά διάφορα τα οποία έχουν βάρος, μου έπεσαν τα χέρια. Απορώ ρε παίδες πως κουβαλάτε τα δικά σας με τα custom loops και τα συναφή :lol: 

@ultraex2003 είναι enthoo pro το κουτί ή enthoo luxe; Κάνε μια βόλτα εδώ, σχετικά με την λεντοταινία :) 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tommybertsen είπε

2 "νυχτερινές " :) 

20190427_013509.jpg.4363e62cc7d8c8e8b78e7d133506d0ba.jpg

Και μια συνολική άποψη,  too darky 😛 

20190427_012726.jpg.53ade521787f3d4a5ba2018c9c4bbd96.jpg

Last, but not least, θα μπει και backlight στην οθόνη. Αν έχετε κάποια συμβουλή για αυτό (είμαι να παραγγείλω τις αντίστοιχες ταινίες όπως αυτή του γραφείου), I am all ears :) 

Ambibox.

Nzxt hue 2.

Phillips hue.

Απλή λεντοταινία.

Choose your destiny:P.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Ambibox.

Nzxt hue 2.

Phillips hue.

Απλή λεντοταινία.

Choose your destiny:P.

@DEADLAZARUS δεν ψάχνω να αγοράσω καινούρια οθόνη, leds ψάχνω 🤣

Αναφέρεις leds που κάνουν 70€ το φτηνότερο. Η ταινία που βλέπεις στην εικόνα, κόστισε 7€ και είναι usb powered, 3μ στο σύνολο. Στην οθόνη θέλω να βάλω 0.30m ταινία. Αφού αυτές είναι οι άλλες λύσεις μου, θα παραγγείλω ακριβώς ότι είχα πάρει απλά μισό μέτρο, ή θα πάρω 5m και θα την κόψω 😛 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Μετά από σκέψη και αρκετή αναμονή, αλλαγή πλέον από Intel σε Ryzen και γενική αλλαγή στο HW πέρα από τους σκληρούς.

ΚΟΥΤΙΑ.jpg

LED.jpg

  • Like 21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, outlaw star είπε

Ρε παίδες δεν υπάρχει κάνας διεθνής διαγωνισμός, αντίστοιχος με αυτούς ομορφιάς σκύλων για τα pc, να παμε να δείξουμε τα κουτιά μας να σηκώσουμε όλα τα τρόπαια ? :P 

https://www.guru3d.com/articles-categories/guru3d-rig-of-the-month.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tommybertsen είπε

@DEADLAZARUS δεν ψάχνω να αγοράσω καινούρια οθόνη, leds ψάχνω 🤣

Αναφέρεις leds που κάνουν 70€ το φτηνότερο. Η ταινία που βλέπεις στην εικόνα, κόστισε 7€ και είναι usb powered, 3μ στο σύνολο. Στην οθόνη θέλω να βάλω 0.30m ταινία. Αφού αυτές είναι οι άλλες λύσεις μου, θα παραγγείλω ακριβώς ότι είχα πάρει απλά μισό μέτρο, ή θα πάρω 5m και θα την κόψω 😛 

Ρε συ, θα με στείλεις:P.

Σέβομαι απόλυτα αυτό που γράφεις, αλλά αναρωτιέμαι για ποιον λόγο έκανες like. Έβαλα και τη λεντοταινία μέσα, ακριβώς επειδή οι άλλες λύσεις είναι ακριβές.

Ξέρεις, πάντως, ότι έχω πάρει το ambibox και, ναι, δεν είναι φθηνό. 100 ευρώ μού βγήκε η αγορά δύο εξ αυτών των συσκευών.

Ό,τι και να πάρεις πάντως, ξέρω πως είσαι μερακλής και το αποτέλεσμα θα είναι εξαιρετικό👍.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, giannaros_mes είπε

Και μερικές ακόμα...

KOMPLEε.jpg

GRAFEIOο.jpg

Εξαιρετικές επιλογές για matx και αξιοζήλευτο το αποτέλεσμα αδερφέ. Σε βλέπω για μόνιτορ σιγά σιγά ε; :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Ρε συ, θα με στείλεις:P.

Σέβομαι απόλυτα αυτό που γράφεις, αλλά αναρωτιέμαι για ποιον λόγο έκανες like. Έβαλα και τη λεντοταινία μέσα, ακριβώς επειδή οι άλλες λύσεις είναι ακριβές.

Ξέρεις, πάντως, ότι έχω πάρει το ambibox και, ναι, δεν είναι φθηνό. 100 ευρώ μού βγήκε η αγορά δύο εξ αυτών των συσκευών.

Ό,τι και να πάρεις πάντως, ξέρω πως είσαι μερακλής και το αποτέλεσμα θα είναι εξαιρετικό👍.

Χαχαχα! Το Like ήταν γιατί μπήκες στον κόπο να απαντήσεις :) Συν ότι από όσο βλέπω, μια απλή ledοταινία, θα ήταν το πιο λογικό, βάσει όσων προτείνεις. Ωραία όλα αυτά τα μπλιμπλίκια, αλλά κοστίζουν πολύ περισσότερο από όσα θα διέθετα. Καλύτερα να πάρω άλλα 16GB Ram με αυτά τα λεφτά χωρίς κανέναν πραγματικό λόγο 🤣

It needs no merakli για να βάλω 30 εκατοστά ταινία με usb στις usb της οθόνης ώστε να είμαι καλυμμένος 😛 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...