Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, life is music είπε

Ξέρεις ξέρω να  φτιάχνω ένα pc αλλά στο cable management δεν είμαι καλώς και δεν έχω και κανά τεχνικό να τον πληρώσω να Μ διξει γ να μάθω ..Γιατί είμαι ένας άνθρωπος π τα πιάνει εύκολα !

Δεν σε αμφισβητησα,μην γινει παρεξηγηση.Απλα πιστευω το c.m. θελει υπομονη.Δεν ειναι θεμα τεχνικων γνώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει ρόλο και το καλώδιο αυτό καθεαυτό για να μπορείς να παίξεις όπως θες να το γυρίσεις κλπ σε γωνίες να το φέρεις στα μέτρα σου. Επίσης και το κουτί φυσικά. Για παράδειγμα στο NZXT S340 μπορούσα με όρεξη να κάνω cable management.  Στο Core 500 με τα στοκ καλώδια του Corsair SF600 (αν και full modular είναι αυτά τα κλασσικά "πλαστικά") ενώ έχει χώρους για itx case με προοπτική ενος καλού αποτελέσματος δε τα έχω καταφέρει. Μόνο με sleeved θα γίνει δουλειά αλλά €€€€  

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, life is music είπε

Ξέρεις ξέρω να  φτιάχνω ένα pc αλλά στο cable management δεν είμαι καλώς και δεν έχω και κανά τεχνικό να τον πληρώσω να Μ διξει γ να μάθω ..Γιατί είμαι ένας άνθρωπος π τα πιάνει εύκολα !

Να σου δείξει να μάθεις gable management :blink:

Δεν είναι επιστήμη, απλή λογική θέλει. Είναι δύσκολο δλδ να κάτσεις να τακτοποιήσει 2 καλώδια???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Να σου δείξει να μάθεις gable management :blink:

Δεν είναι επιστήμη, απλή λογική θέλει. Είναι δύσκολο δλδ να κάτσεις να τακτοποιήσει 2 καλώδια???

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σε όλους,πως σας φαίνεται το κουτάκι μου?

να ρωτήσω από που μπορώ να βρω  sleeve cables τα μοναδικά που έχω βρει είναι extension εγώ ψάχνω ολόκληρα,το psu μου είναι το Seasonic SS-660XP2

20190505_125606.jpg

20190505_133348.jpg

Επεξ/σία από Nemo1776
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2019 στις 7:00 ΜΜ, life is music είπε

Ξέρεις ξέρω να  φτιάχνω ένα pc αλλά στο cable management δεν είμαι καλώς και δεν έχω και κανά τεχνικό να τον πληρώσω να Μ διξει γ να μάθω ..Γιατί είμαι ένας άνθρωπος π τα πιάνει εύκολα !

Ξεκινά με την ορθογραφία και μετά πιάσε το cable management. Και τι να το κανεις αν ξέρεις να στήνεις PC όταν σε αφήνουν ελεύθερο να ποστάρεις εγκληματικές προτάσεις σύνθεσης PC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Nemo1776 Πέρα απο τα εργαλεία, sleeving εχει στο e-shop. Θέλει πολύ δουλειά για να το κάνεις μόνος σου, καλύτερα να πάρεις έτοιμα αφού δεν το έχεις ξανακάνει γιατί μόνο τα εργαλεία(που ναι μεν θα σου μείνουν) κοστίζουν περισσότερο απο ένα έτοιμο κιτ sleeved καλωδίων.

Επεξ/σία από GRat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ξεκινά με την ορθογραφία και μετά πιάσε το cable management. Και τι να το κανεις αν ξέρεις να στήνεις PC όταν σε αφήνουν ελεύθερο να ποστάρεις εγκληματικές προτάσεις σύνθεσης PC?

Καλά οκ εντάξει ρε μαν το μόνο που ξέρετε όλοι μέσα από ένα pc να κρίνετε τους άλλους ...αλλά τεσπά δεν θα ξανά  γράψω . καλή συνέχεια !

Στις 3/5/2019 στις 4:45 ΜΜ, leros2004 είπε

Αμα θες εχω βίντεο απο τη Παπαρήγα τη καλή... 

Και εσύ που κάνεις τον έξυπνο όταν ξεκίνησες για να φτιάξεις για πρώτη φορά υπολογιστή δεν πήγες σε κάποιον γνωστό σου η φίλο σου γ να δεις πως φτιάχνετε ....και τέλος εγώ δεν το παίζω έξυπνος ότι ξέρω και ότι γνώσεις έχω της έχω από τα βιβλία πληροφορικής που έχω διαβάσει ! 

Επεξ/σία από life is music
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GRat είπε

@Nemo1776 Πέρα απο τα εργαλεία, sleeving εχει στο e-shop. Θέλει πολύ δουλειά για να το κάνεις μόνος σου, καλύτερα να πάρεις έτοιμα αφού δεν το έχεις ξανακάνει γιατί μόνο τα εργαλεία(που ναι μεν θα σου μείνουν) κοστίζουν περισσότερο απο ένα έτοιμο κιτ sleeved καλωδίων.

οκ ευχαριστώ για το ling,βρήκα αυτά Red-Black  είδα και στο youtube έναν που σου δείχνει πως βγάζεις με συρραπτικό τα βύσματα από τα καλώδια σου και τα βάζεις σε αυτά,θα το δοκιμάσω και αν δεν τότε θα πάρω σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες να δοκιμάσεις πρώτα βαλε μια αγγελία για καμμένο τροφοδοτικό να κάνεις τα πειράματα σου εκεί πάνω, για να μην χαλάσεις το τροφοδοτικό σου, κρίμα είναι. 

 

Αυτά που βρήκες είναι έτοιμα καλώδια.

Επεξ/σία από GRat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Nemo1776 είπε

κατά την γνώμη σας αξίζει ένα EXTENSION CABLE SET  ή να πάρω από εδώ σετ από το psu η διάφορα είναι περίπου 50-60 ευρό  

Εγω τα extensions τα εχω κανα τρίμηνο σε λευκό.Ολα καλα,δεν αντιμετωπισα καποιο πρόβλημα.Απλα να ξέρεις πως θα σε δυσκολέψει λιγο παραπάνω το cable management και ισως χρειαστεις επιπλέον combs

Επεξ/σία από dalain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...