Προς το περιεχόμενο

drivers windows 8


jordaninio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω ενα vaio και εκανα φορματ για να βαλω 8.και απο τη σονυ μου λενε οτι επρεπε να κανω upgrade για να μεινουν οι drivers.δηλαδη συγνωμη drivers για τα 8αρια δεν θα βγαλουν καθολου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια drivers που είναι για τα vista/7 τρέχουν και στα 8 με ελάχιστες εξαιρέσεις,που και με upgrade τα ίδια προβλήματα θα δημιουργούσαν.

 

 

Τώρα εσένα σου έβγαλε καμιά άγνωστη συσκευή;; ή δεν τρέχει κάποιο από τα βοηθητικά προγράμματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ειχα δοκιμασει να κατεβασω drivers για τις καρτες γραφικων(ειναι δυο και θελω να τις εναλλασω) ο υπολιστης μετα ειχε παθει μπλακ αουτ εκανα επαναφορα για να τον σωσω..βασικα το μονο που με νοιαζει ειναι οι εναλλαγη των καρτων γραφικων και τα ειδικα κουμπια π εχει..ολα τα αλλα λειτουργουν

 

βασικα να σε ρωτησω μηπως δουλευουν και οι δυο καρτες και αυτοματα διαλεγει.απο το dxdiag μου λεει οτι εχω 1664mb καρτα γραφικων.εχω μια ατι 1gb και την ενσωματωμενη της ιντελ.αρα διαβαζει και τις δυο σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα να σε ρωτησω μηπως δουλευουν και οι δυο καρτες και αυτοματα διαλεγει.απο το dxdiag μου λεει οτι εχω 1664mb καρτα γραφικων.εχω μια ατι 1gb και την ενσωματωμενη της ιντελ.αρα διαβαζει και τις δυο σωστα?

Όχι απαραίτητα,άσχετα με το πόσο dedicated(αποκλειστική) μνήμη έχει μια κάρτα γραφικών μπορεί να δουλέψει και μνήμη από τα windows.

Αν και δύσκολα η ενσωματωμένη της intel να τραβάει τόση μνήμη,είναι ποιο πιθανό να είναι το 1gb της ati + ~600 από την κεντρική μνήμη.

 

Αν πας στην διαχείριση συσκευών,στους προσαρμογείς οθόνης τι σου βγάζει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμφανιζει και τις δυο απλα στην ατι εχει το κιτρινο τριγωνακι με το θαυμαστικο και γραφει στα properties "Windows has stopped this device because it has reported problems"

 

στην βαθμολογια των windows μ βγαζει 4.4 στα γραφικα.αλλα ειχα παιξει το καινουργιο football manager και δν ειχε προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατέβασες τα driver της γραφικών από την sony τότε κάνε έναν κόπο να δεις αν στην σελίδα της ati έχουν ποιο νέους driver και συγκεκριμένα για τα 8,το τρυγωνάκι σημαίνει ότι δεν την βλέπει σωστά.

Βέβαια αν δεν σου βγάζουν προβλήματα τα παιχνίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, να κανω μια ερωτηση σχετική; Αν βαλω να χρησιμοποιει η καρτα γραφικων την μνημη RAM που εχω μπολικη στο συστημα μου, θα δω διαφορα στα γραφικα και στα παχνιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...