Προς το περιεχόμενο

Σφυριζουν /τριζουν οι υαλοκαθαριστηρες


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν τους βάζω σε λειτουργία οταν βρέχει κάνουν ένα πολυ σπαστικο θόρυβο, σαννα σφυρίζουν / τρίζουν πάνω στο παρπριζ.

Καθαρίζουν ικανοποιητικά αλλα οταν έχεις να πας κάπου 30' απόσταση ε σου σπάει τα νεύρα! Παρέδωσαν πνεύμα λέτε;

Η Bosch βγάζει καλής ποιότητας; Σκέφτομαι αν όντως χρειαστεί να προτιμησω αυτούς αλλα είδα κοστίζουν και κανά 40αρι€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε λίγο καιρό που θα χοροπηδάνε πάνω στο παμπρίζ (δέν κάνω πλάκα), εκεί να δείς σπάσιμο νεύρων.

Μπορείς να κάνεις πατέντα και αλλάξεις μόνο τα λάστιχα.Θα σου βγεί φτηνά,άλλα το αποτέλεσμα μπορεί και να μήν είναι το αναμενόμενο.

Στο Praktiker Αιγάλεω ειδα Βosch με 50% έκπτωση,άλλα δέν ξέρω αν ισχύει η προσφορά σε όλα τα καταστήματα.Μπορείς να δείς και e-bay μεριά που είναι σίγουρα πιο φτηνά απο τα Ελληνικά μαγαζιά.

Μην κάνεις τον κόπο να ρωτήσεις σε αντιπροσωπία.Θα σου πάρουν το κεφάλι στεγνά...

 

Βέβαια,πρίν κάνεις κίνηση αγοράς,δοκίμασε να καθαρίσεις καλά τα λάστιχα και να βάλεις σπρέι σιλικόνης για να μαλακώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καθε χρονο αγοραζω απο το πρακτικερ της guard.10 ευρουλακια,και με βγαζουν ανετα μεχρι το καλοκαιρι.Το καλοκαιρι αρχιζει το τριξιμο αλλα δεν με πηραζει γιατι δεν τους ανοιγω και πολυ λογω εποχης.Μετα εχουμε αγορα καινουριων γυρω στον σεπτεμβρη με οκτωμβρη με τα πρωτα κρυα και τις βροχες.10 ευρω τον χρονο πιστευω ειναι κομπλε.Αυτοι τις μπος ποσο να κρατησουν;Πανω απο δυο χρονια δεν πιστευω με τις ζεστες που εχουμε στην ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε σε ενα βενζιναδικο που πουλαει και "καλουδια" για αμαξια και πες να σου βαλει 2 καινουργια λαστιχα.

Εγω ετσι εκανα και βρηκα την υγεια μου.

Προσεχε αν πας να αγορασεις απο μονος σου , πρεπει να ξερεις τις διαστασεις , δεν ειναι στανταρ σε ολα τα αμαξια και ακομα και οι 2 υαλοκαθαριστηρες μεταξυ τους εχουν διαφορετικες διαστασεις.

 

Στο βενζιναδικο που εβαλα , τα βγαλανε και τα μετρησανε πανω σε ειδικη μεζουρα που ειχε η συσκευασια των καινουργιων.Για να μην γινει μαλακια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wiper blades ψάχνεις.

Δοκίμασε να βρείς τους υαλοκαθαριστήρες που είναι συμβατοί με το αμάξι σου απο κάποιο e-shop (πχ εδώ) και μετά ψάξε στο e-bay για το σετ που σε ενδιαφέρει.

Σε Bosch multiclip πάντως,απο το συγκεκριμένο e-shop έφερα σέτ μπρός-πίσω υαλοκαθαριστήρες με 37 ευρώ,οταν Ελλάδα ζήταγαν 50~55 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...