Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ati hd4850


s-gate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Εχω μια ati hd4850 512mb,μητρική asus p5k και 550W τροφοδοτικό.Σήμερα το πρωί ο υπολογιστής λειτουργούσε κανονικά.Κάποια στιγμή εκεί που έβλεπα βιντεάκια άρχισε να κολλάει το σύστημα και μου έβγαλε το aero.Κάνω επανεκκίνηση και πάλι όλα καλά και μετά από λίγη ώρα μου κάνει πάλι το ίδιο.Στην τρίτη επανεκκίνηση έβαλα να παίξει ενα βίντεο απ το youtube και από κει και πέρα άρχισε να μου βγάζει κουκίδες και με πέταξε με μπλέ οθόνη.Εκανα ξανά επανεκκίνηση και μου έβγαζε κουκίδες και στην εικόνα της asus στο boot.Το περίεργο είναι ότι σε safe mode όλα είναι μια χαρά.Επίσης δοκίμασα την κάρτα και στο σύστημα ενός φίλου και όλα είναι μια χαρά πριν εγκατασταθούν οι προσωρινοί drivers.Μετά απ την εγκατάσταση πάλι βγάζει τις κουκίδες...Στην αρχή πίστευα οτι κάηκε η κάρτα αλλά δεν είναι λογικό αυτό που γίνεται...Ο υπολογιστής τρέχει windows 7 64bit.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από θερμοκρασία δούλευε στους 30 βαθμούς idle με 50 full load.Εχω αλλάξει ψύκτρα,είμαι με μια xigmatek bifrost vd1065 εδώ και πολύ καιρό για αυτό μου έκανε εντύπωση και δεν πίστευα ότι κάηκε...

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται πρίν μπουν οι drivers και σε safe mode να λειτουργεί κανονικά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την ξέρω την συγκεκριμένη ψύκτρα αλλά μερικές κρατούν τον πυρήνα δροσερό και αφήνουν τα vrm να βράζουν

Νομίζω ότι σε safe mode και χωρίς τους drivers δεν ζορίζεται η κάρτα και γιαυτό δεν σου κάνει τα περίεργα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε κοίτα να δεις.πρώτα απ'όλα τα windows 7 κάνουν έλεγχο απόδοσης της κάρτας γραφικών.αν είναι χαλασμένη απλώς δεν σου ανοίγει και σου πετάει μπλε οθόνη.τώρα όσο αφορά τους drivers όταν κάνεις update τους drivers ζορίζουν περισσότερο την κάρτα γραφικών.ψάξε να βρεις τους παλιούς drivers για τα Win 7.τους πρώτους που έχει βγάλει για την κάρτα σου και πέρασε τους.μπες πρώτα σε safe mode και κάνε κατάργηση τους drivers που έχεις τώρα.κάνε επανεκκίνηση να μπει ξανά και πέρνα αυτούς που σου είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...