Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να χρησιμοποιησω την οθονη του λαπτοπ σε tower?


stavros34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορώ να χρησιμοποιησω την οθονη του λαπτοπ και να βλεπω τον επιτραπεζιο υπολογιστη μου που δεν εχει οθονη?συνδεσα με avg καλωδιο...τωρα?υπαρχει καμια επιλογη για να δω το tower?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το laptop το χρησιμοποιείς;

 

 

Αν ξηλώσεις την οθόνη από το laptop και αγοράσεις σχετικό controller για το μοντέλο της οθόνης (αν υπάρχει), τότε μπορεί να συνδεθεί. Με άλλον τρόπο δεν ξέρω αν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα laptop δεν έχουν video in. Μόνο αν έχεις συνδεμένο κάποιο tv tuner μπορείς να το κάνεις αυτό.

εχω tv tuner sto laptop ενσωματομενο και με mpeg4....πως μπορω να το χρησιμοποιήσω?

 

 

Το laptop το χρησιμοποιείς;

 

 

Αν ξηλώσεις την οθόνη από το laptop και αγοράσεις σχετικό controller για το μοντέλο της οθόνης (αν υπάρχει), τότε μπορεί να συνδεθεί. Με άλλον τρόπο δεν ξέρω αν γίνεται.

το χρησιμοποιώ.

και δεν θελω να ξηλωσω την οθονη...δουλευω απο το λαπτοπ...τι controller δηλ χρειαζεται?την θυρα vga την εχει μονο για εξοδο?εχει και dvi...ειναι και αυτη για εξοδο μονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξοδοι είναι μόνο, ναι.

Συνδέεις την κάρτα γραφικών σου στην είσοδο του tv tuner απλά. Βέβαια το αποτέλεσμα δε θα είναι και το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις γνώσεις στα ηλεκτρονικά.

Να βρείς τα pinout της οθόνης, και να σκεφτείς πως θα το κάνεις (τροφοδοσία, σήμα).

Δεν είναι απλό mod, θέλει καλό ψάξιμο και προσπάθεια. Καλύτερα να βρείς μια απλή οθόνη όσο ποιο λεπτή γίνεται και να δεις πως θα κάνεις το case mod σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...