Προς το περιεχόμενο

Μεταλική επιφάνεια για σημειώσεις - ===>> Θεσσαλονίκη <<===


Adon1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες

 

Θα το εξηγήσω κάπως γιατι μάλλον δεν είναι σαφής ο τίτλος .

 

Πάνω απο το γραφείο μου εχω το κλασσικό φελλό που τον έχω αγοράσει με το μέτρο απο βιβλιοπωλείο , και καρφώνω χαρτάκια , σημειώσεις , μαλακίες και τέτοια .

 

Το θέμα είναι οτι ξεκόλλησε που να με πάρει ...

Φουσκώνει σε σημεία , τον παταω , και ξεκολλάει πάλι .

 

Αρχικά τον κόλησα στον τοίχο με ταινία διπλής όψεως , σε 2 μηνες ξεκολησσε.

Μετά εβαλα στα ξεκωλημμενα σημεια εκεινα που ειναι σαν πλαστελίνη και τα κανεις μπιλιες και κολλάς πράματα ...........τιποτα

Τσατιστηκα , και στα ξεκολημμενα σημεια κάρφωσα καρφια........ξανα τίποτα...

 

 

Ψάχνω λοιπόν να δω αν υπάρχει μιά επιφάνεια λεπτή , μεταλλίκή που να την καρφώνω στον τοίχο στις 4 άκρες για να στερεώνεται , ωστε να βαζω σημειώσεις κλπ με μαγνητάκια ....

 

Γνωρίζει αν υπαρχει κατι τετοιο , κανείς ;;;

 

Thanks in advance !!!!

 

Μιλάμε για επιφάνεια ας πούμε χονδρικά ~ 1m X 1 m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα θέμα με το "Θεσσαλονίκη" και ποστ του Λλλούσιφερ, και μπήκα με φόρα λέγοντας από μέσα μου "θα τον κάνω ρηπόρτ τον πούστη", αλλά έπεσα έξω. Νεξτ τάημ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες ντε και καλα μεταλλικο η με φελλο;

εγω απο τα ικεα εχω παρει ενα μεγαλο κομματι γυαλι που εχουν (ειναι αμμοβολισμενο και εχει υποστει σκληρυνση βεβαια για να μην σπαει με το παραμικρο) που παει στον τοιχο με 4 βασεις και βαζω εκει σημειωσεις, φωτογραφιες κτλ.

 

αυτο εδω ειναι με ενα προχειρο γοογλαρισμα:

kludd-noticeboard__38789_PE130697_S4.jpg

 

kludd ειδα λεγεται οποτε μπορεις να το δεις και στο site τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά μπορείς να πας σε μια βιοτεχνία που κόβουν λαμαρίνες και να πάρεις ένα φύλλο με πάχος 1 - 1,5 χιλιοστό. Να το σενιάρεις-καθαρίσεις και να το κολλήσεις στον τοίχο. Λιγότερο από 15€ θα σου στοιχήσει η αγορά ενός φύλλου 1*1 σε αυτό το πάχος, αλλά θέλει και λίγο δουλειά από εσένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει στο πλαισιο αλλά πιο μικρους http://www.plaisio.gr/Consumables/Presentation/Wall-Boards/Coarkboards.htm

εφοσον εισαι Θεσσ ριξε και μια ματια στον Καλογιαννη http://www.kalogiannis.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδιά, ΔΕΝ είμαι Θεσσαλονίκη αλλά θα ήθελα όσοι ξέρετε από ΙΚΕΑ να μου πείτε αν μπορούν να μου φέρουν Ελλάδα ένα προϊόν τους που δεν το βλέπω στους ελληνικούς καταλόγους, ή έχει νόημα να το παραγγείλω κατ΄ευθείαν από το ΙΚΕΑ της χώρας που το βλέπω; Αξίζει τον κόπο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που ξεθάφτηκε το θέμα (σορρυ που δεν ενημέρωσα ) (ξέρω , στα παπάργια σας αλλα δε βαριέσαι)

 

πήρα εν τέλει εναν φελό 1,30 χ 60 περίπου , απο τους φελούς που έχουν για να κάνουν μακέτες . Μια χαρά με βόλεψε και ας μη γράφω .

Καρφώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που ξεθάφτηκε το θέμα (σορρυ που δεν ενημέρωσα ) (ξέρω , στα παπάργια σας αλλα δε βαριέσαι)

 

πήρα εν τέλει εναν φελό 1,30 χ 60 περίπου , απο τους φελούς που έχουν για να κάνουν μακέτες . Μια χαρά με βόλεψε και ας μη γράφω .

Καρφώνω

 

Επειδή εγώ π@π@ρια δεν έχω....μπράβο σου, που έστω και καθυστερημένα ενημέρωσες το θέμα.

 

Βαρέθηκα να βλέπω θέματα, από χρήστες που ενώ " καίγονται " εκείνη τη στιγμή, συμμετέχουν μέχρι να πάρουν τις απαντήσεις/λύσεις και μετά μην το είδατε τον Παναή.

Ούτε ευχαριστώ, ούτε μια ενημέρωση για το αν επιλύθηκε το πρόβλημα τους, για να βοηθηθεί ο επόμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω επίσης οτι την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στο ΙΚΕΑ και βρήκα το παραπάνω τζάμι στα ~30-κατι ευρώ , αλλα εν τέλει με βόλεψε αρκετά ο φελός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...