Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι DivX player και αν ναι ποιό;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά. Αγόρασα πριν κανένα μια τηλεόραση Sony 850 μπλα μπλα (δε θυμάμαι το μοντέλο αλλά είναι full HD με 3d) με προσφορά το playstation3. Και τα δύο τα χρησιμοποιώ 1-2 μήνες το χρόνο - γιατί βρίσκονται στο πατρικό μου.

 

Θα ήθελα να βλέπω που και που ταινίες σε μορφή .avi .mkv ή οποιοδήποτε σύγχρονο φορμά υπάρχει. Αυτά από φλασάκι usb. Επίσης θα ήθελα - αν και δεν είναι απαραίτητο - να νοικιάσω τώρα στις γιορτές καμια ταινία σε blu-ray η γενικά καλή ποιότητα.

 

Το ερώτημα είναι το εξής:

- Χρειάζομαι γι'αυτά DivX player η το Playstation κάνει;

- Όπως και να χει, έχετε να μου προτείνετε κάποιο τέτοιο Player με καλή ποιότητα εικόνας - σε value for money τιμή; Δεν θέλω να ξοδέψω πολλά χρήματα για κάτι που θα χρησιμοποιώ σπάνια. Αν έχει και 3d ακόμα καλύτερα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το playstation κανει μια χαρα αν θες να δεις bluray και dvd ταινιες(του videoclub κλπ)

στην περιπτωση του usb flash εδω ερχονται τα ζορικα.

Τo ps3 υποστηριζει

1)avi ΑΛΛΑ δεν υποστηριζει mkv(μονο mp4 με AAC ηχο μαλιστα)

2)ΔΕΝ διαβαζει εξωτερικους υποτιτλους (.srt)θα πρεπει να τους ενσωματωσεις στην ταινια.

το ιδιο ισχυει λογικα και για την τηλεοραση.Η sony δεν ειναι φαν του mkv γενικοτερα κ οποτε δεν θα μπορεις να δεις και στην τηλεοραση mkv ταινιες.Οι avi θα τρεχουν κανονικα.Επισης ισχυει και το ιδιο για τους υποτιτλους(τουλαχιστον στην δικη μου bravia KDL40NX700 αν θυμαμαι καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MKV και Sony TVs εχουν τσακωθεί για τα καλα. Παιζει τα πολυ απλα αρχεία  Κολλημένοι μια ζωή οι Ιάπωνες  Για αυτο έχουν πέσει μονον στο 5% μερίδιο αγοράς, να το χαίρονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...