Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Galaxy S3


lampros1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου έχω Root το τηλεφωνώ έβαλα το παρακάτω πρόγραμμα  "[root] Chainfire3D " και έκανε επανεκκίνηση και έχει κολλήσει εκεί που λέει Samsung Galaxy S3 Gt-i9300 και δεν μπαίνει μέσα....Ξέρεται κάποιον τρόπο η κάποιο πρόγραμμα να κάνω Format στο τηλεφωνώ η να του βάλω μια Rom Προπατόρων για να ανοίξη...!!!!Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ψάξει αλλα δεν κλείνει το τηλεφωνώ και να του βγάλω τη μπαταρία και να τη βάλω κάνει μόνο του επανεκκίνηση πάταω να μπω στο clockworldmod recovery αλλα και εκεί δεν μπορω να κανω restore γιατι μου λεει γιατη μου βγάζει ενα Md5 mismatch



Ο μόνος τρόπος νομίζω θα ήταν να έβαζα μια Rom στην Sd Card Και να την έκανα μετά Restore Απο το Clock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κλείνει το τηλεφονο για να το κανω το Hard reset Λεει οτι πρεπει να κλείσεισ το ρηλεφονο εγω παταω να κλέισει του βγάζω τη μπαταρια αλλα αυτό μένει μετα στα γράμματα που λεει Samsung Galaxy s3 Gt-i9300....Merakli Πως θα περάσω το Clock εφόσον δεν ανοιγη το τηλεεφονο αν γνορίζεισ παρακαλω πές μου αναλητηκα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Download mode μπαίνεις?

(Ανοίγεις το κινητό κρατώντας Power+home+volume down).

 

Το κινητό δε νομίζω οτι αν του βγάλεις μπαταρία και δεν το έχεις πάνω σε usb, να παραμένει ανοιχτό..

 

Αφού μπείς σε download mode, κατεβάζεις το ODIN και περνάς την 4.1.2 I9300XXELKC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπενειι αλλα που το βαζω το αρχειο στο Odin????

Στο pda.

 

  • Extract the firmware
  • Open the included Odin
  • Turn off your device
  • Put your device into Download MODE (Home + Volume Down + Power)
  • Click PDA and select *.tar.md5
  • Then finally click START! biggrin.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...