Προς το περιεχόμενο

Πως θα κάνω αυτό το script


tao

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας θα ήθελα την βοήθεια αυτόν που γνωρίζουν. Θέλω να κάνω ένα σκριπτακι το ποιό θα το τρέχω στο pc  μου και θέλω να κάνει την εξής λειτουργιά. να ανοίγει κάποιον browser να κάνει επικόλληση μια διεύθυνση (hyyp://www……………..gr)που θα του έχω πει από πριν πια είναι, να πατά enter να κλίνει τον browser  και μετά ξανά από την αρχή (loop). Πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:loop
@start "" /b "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" www.google.com
waitfor /T 3 simon
taskkill /f /im iexplore.exe
#pause
goto loop

Στο waitfor το 3 το αλλάζεις με τα δευτερόλεπτα που θες να φαίνεται ο explorer,χωρίς αυτήν την εντολή ανοιγοκλείνει τόσο γρήγορα που δεν καταλαβαίνεις τίποτα... :) δεν ανοίγει καν,καταναλώνει όμως cpu.

Εννοείται αν θες άλλον browser απλά δίνεις την διαδρομή στο δικό του εκτελέσιμο.

 

Αν θες να περιμένει να πατήσεις κάποιο πλήκτρο μετά από κάθε κύκλο,απλά σβήσει το # πριν από το pause.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααααα,όπως το περιγράφει μάλλον για «seo» το θέλει ;)

και όχι για να παίρνει το περιεχόμενο από σελίδες..

 

Εννοείται πως δεν θέλει το περιεχόμενο, αφού με τη μέθοδο που προτείνει δε θα μπορούσε να το πάρει έτσι κι αλλιώς. Απλά φαντάστηκα πως είναι η κλασική περίπτωση που δε μας ρωτάνε σχετικά με τον πραγματικό σκοπό που θέλουν να πετύχουν αλλά σχετικά με τη λύση που νομίζουν ότι θα τους το επιτρέψει.

 

Πάντως αν θέλει να τρέχει JS, να κάνει όλα τα παρελκόμενα requests (για images κλπ) τοτε όντως δεν κάνει το ξερό wget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ παιδιά δεν είμαι και ο μάστερ σε αυτά τα πράγματα αυτό που έχω σκεφτεί είναι να κάνω ένα τέτοιο loop για να προσπαθήσω να ανεβάσω της προβολές σε ένα site.μήπως είναι λάθος η σκέψη μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως είναι λάθος η σκέψη μου?
Ναι λογικά θα σε βλάψει κιόλα αφού το να μπει και να ξαναβγεί κάποιος από μια σελίδα αμέσως για την google σημαίνει ότι αυτή η σελίδα δεν έχει αυτό που έψαχνε ο επισκέπτης,αν είχε κάτι ενδιαφέρων θα καθόταν να διαβάσει... οπότε χάνεις λίγο ποσοστό.

 

 

 

Μπααααα,όπως το περιγράφει μάλλον για «seo» το θέλει ;)

και όχι για να παίρνει το περιεχόμενο από σελίδες..

Θα πάω να γίνω μέντιουμ....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τότε σκέφτηκα το εξής ανοίγει ο browser κάνει επικόλληση την σελίδα απατάει enter  μένει 2 λεπτά κλίνει ο browser αλλάζει ip το router και loop. Αυτό είναι πιο δύσκολο, υπάρχει κάποιος τρόπος??? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα διάφορες δοκιμές αλλά έχω κολλήσει στο εξής σημείο πως θα του πω πιο είναι το user name και το pass του router μου και πως θα του πω να πάει στην συγκεκριμένη σελίδα για να πατήσει το κουμπί που κάνει disconnect και connect????

 

 

:loop
@start "" /b "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" (TO SITE MOY)
waitfor /T 250 simon
taskkill /f /im iexplore.exe
#pause
@start "" /b "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" 192.168.2.1<--- TO ROUTER MOY
waitfor /T 6 simon
taskkill /f /im iexplore.exe
#pause
goto loop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...