Προς το περιεχόμενο

Απορία για Windows V lite


alfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) γιατι πειραματιζεσαι με custom windows οπως ειπε ο lexmark? ειναι σιγουρο να εχεις τετοια προβληματα

2) γιατι πειραζεις το iso? τοσο παλιο ειναι το pc και δεν σηκωνει τα 7? αν δεν τα σηκωνει μεινε σε xp...ειναι καλο να πειραξεις τα XP με το nlite...αλλα τα 7 με τετοια προγραμματα να τα αφησεις..δεν εχει βγει κατι καλο και 90% ειναι οτι θα εχεις προβληματα.

 

ps. το vlite ειναι για vista

 

Τον τίτλο δε τον εχω γράψει εγω. Μου τον διόρθωσε κάποιος mod.

 

Άσε τις ΟΕΜ εκδόσεις. Αυτές έρχονται στους κατασκευαστές κομμένες και ραμμένες για τα συστήματα τους και σύμφωνα με τις απαιτήσεις τους. Την σύνθεση των ΟΕΜ την κάνει η MS και όχι ο κάθε would_be_jack_sparrow που ανεβάζει σε forums ότι βρει προκειμένου να βγάλει κανένα φράγκο από τους hosters.

 

Το έκανα αναφορά το ΟΕΜ γιατί υπάρχουν με τέτοια εικόνα για να απαντήσω σε ενα χρήστη. Εμένε με ενδιέφερε αυτό που έκανε στην έναρξη να μπορώ να επιλέγω ελληνικά ή αγγλικά.

 

Επειδή, προφανώς, όποιος το ετοίμασε στηρίχτηκε σε ελληνική έκδοση των Windows. Από εκεί και πέρα ότι σου είπαν οι kokopsopsaros (λοιπόν, τέλος, από εδώ και πέρα θα σε γράφω koko :P ) και micos000 ισχύουν για τις άλλες σου ερωτήσεις

 

Γνώμη μου, πάρε μια απείραχτη έκδοση των windows 7, μάθε τι θα αφαιρέσεις/προσθέσεις ("αφαιρέσεις" είναι αν θυμάμαι καλά) για να μπορείς να εγκαταστήσεις όλες τις εκδόσεις από αυτή που κατέβασες και πως να βάλεις εξτρά γλώσσες κατά την εγκατάσταση και πάντα με το 7lite. 

 

Οι OEM εκδόσεις παίζουν με κάτι σαν το OOBE (Out Of the Box Experience) συν κάτι δικά τους καλούδια. Δεν θα μπορείς να κάνεις τη δικιά σου ακριβώς έτσι αλλά έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον να μάθεις αυτό το OOBE. Αν, φυσικά, ενδιαφέρεσαι για κάτι τέτοιο.

 

Βασικά παίζουν με το OPK (δεν θυμάμαι και πολλά οπότε τα γράφω σε κομμάτια όλα! :P ).

 

Έχω κάνει custom εκδόσεις και παίζουν κομπλέ. μετα απο πειραματισμούς και ψάξιμο... Αυτό που με τράβηξε να ασχοληθώ με τη συγκεκριμένη έκδοση (που ειναι clear). Είναι η επιλογή σε ελληνική-αγγλική εγκατάσταση στην έναρξη...

 

 

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...