Προς το περιεχόμενο

προβλημα με καρτα γραφικων!!! δεν διαβαζει drivers


alexakis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια. Οπως μπορειτε να δειτε και απο τον τιτλο του θεματος,αντιμετωπιζω προβλημα με την καρτα γραφικων μου το τελευταιο 10ημερο. Κατα την εκκινηση του η/υ μου δειχνει σε ολη την οθονη κατι ασπρες διακεκομενες γραμμες...αυτες σταματανε μολις φορτωνουν τα windows(7)...α!!και οταν ανοιγει το pc δεν μου διαβαζει ποτε τα drivers της καρτας γραφικων (asus en 8800gts 512mb)και μου βγαζει προβλημα "code error 43"...νινωθω οτι εχει φτασει στα τελευταια της!!!καμια βοηθεια???ευχαριστω εκ των προταιρων....Καλες γιορτες να εχουμε ολοι/ες με υγεια πανω απ'ολα!!

post-197837-0-38377500-1356021661_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 οι δυνατές επιλογές σου όπως το βλέπω εγώ :(

α) Παίρνεις μια άλλη και την βάζεις.

β) Βάζεις αυτήν στον φούρνο και αν φτιάξει έφτιαξε.

γ) Την αφήνεις έτσι και όσο δουλέψει δούλεψε...

 

Τώρα το τι θα επιλέξεις... Εξαρτάται απο την δουλειά που κάνει το PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι να την κανω στον φουρνο?να την ψησω??σκεφτομαι να αλλαξω καμια παστα ΜΠΑΣ ΚΑΙ.... (που δεν το βλεπω,αλλα λεμε τωρα)γενικα εχω κοψει το gaming το εχω ψιλο βαρεθει...μονο internet πλεον ,ταινιες,μουσικη...αυτα..και γω μαλλον θα την αφησω να δουλεψει οσο αντεξει και μετα βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ψήσιμο αλλά πρώτα βγάζεις ψήκτρες και τα πλαστικά που τυχών να έχει και την καλύπτεις με αλουμινόχαρτο, άμα ενδιαφέρεσαι ψάξε κανένα οδηγό στο internet. Απλά έχε υπόψιν οτι άμα δουλέψει με αυτήν την μέθοδο πάλι σε κανένα 6μηνο θα χαλάει κατα πάσα πιθανότητα.

Με αλλαγή πάστας δεν χάνεις κάτι, μπορεί να σου κάτσει αλλά απο την στιγμή που άρχισε τα νούμερα ετοίμαζε τον διάδοχό της....

Άμα σε καλύπτει όπως είναι τώρα και εγώ θα σου πρότεινα να την αφήσεις έτσι και όταν σβήσει τελείως δοκιμάζεις τον φούρνο. Απλά ρίξε της ένα καθάρισμα και άλλαξε την πάστα όπως είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Alexakis7, πρέπει να είστε πάνω από 100 μόνο σε αυτό το forum, που τους χάλασε ΦΕΤΟΣ η 8800 του (GT/X/S). Έπεσε επιδημία :)

 

Αυτό με τον φούρνο μην σου φαίνεται περίεργο ισχύει. Αν προβείς σε κάτι, τέτοιο ανοικτός ο φούρνος μετά για τουλάχιστον μια μέρα και να αερίζεται η κουζίνα. Και δεν λέμε τι κάναμε στην γυναίκα/μαμά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιδημια φιλε ninos30 δεν λες τιποτα!!!πρωτα χαλαει σε εναν φιλο μου η καρτα γραφικων του , και μετα απο 3 μερες στον κολλητο μου η gtx 260 που ειχε...ε πηρα εγω σειρα τωρα!!!την εχω και 4 χρονια τουλαχιστον την 8800...καλα κρατησε πιστευω...με απειρααα format και πολυ gaming επισης!!ετοιμαζω διαδοχο στο αμεσο μελλον αλλα δεν ξερω ποιος θα ειναι...σκεφτομαι μηπως παρω για 1η φορα στην ζωη μου ati ...να φυγω απο την nvidia να δω τι λενε κ αυτες...αλλα δεν ξερω...δεν μου γεμιζουν πολυ το ματι...τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι όλες. Οι ΑΤΙ έχουν συνήθως καλύτερο vfm, οι Nvidia είναι συνήθως περισσότερο απροβλημάτιστες σε drivers και αναβαθμίσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σας !! εβαλα τωρα μια παμπαλαια καρτα γραφικων που ξεθαψα απο τα ντουλαπια μου,χαχαχαχα!!αντε να βρω drivers τωρα..πφφφφφ    :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...