Προς το περιεχόμενο

Aμοιβη web developer για projects.


oneirobatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

 

μενω πλεον αγγλια και μολις βρηκα καποιες δουλειες για web developer και θα ηθελα την γνωμη σας για ποσα λεφτα να ζητησω. Θα πληρωνομαι per job.

 

-Αρχικα μου ζητηθηκε να κανω integration 2 site. Να μεταφερω δηλαδη το ενα site μεσα στο αλλο με τα login του και μερικες τροποποιησεις στο web design. Επισης να φτιαξω το Login των χρηστων γιατι τα χωριζει αναλογα με το πως πληρωνουν οι πελατες.

 

-Να προσθεσω στο site 2 chat (αν εχετε να μου προτεινετε καποια).

 

-Να φτιαξω mail list νεο, χρησιμοποιει το aweber και θελει κατι αλλο.

 

-Να κανω το site να φαινεται οκ σε tablets και κινητα.

 

-Να φτιαξω template για τα newsletter που στελνει καθε βδομαδα με graphics και γραφηματα.

 

-Να καλυτερεψω το forum του γενικως λεει..

 

-Και να καλυτερεψω την μεταφορα topics απο το site του σε facebook twitter.

 

Ετσι μου τα ειπε αυτος και πρεπει να του πω τιμη.

 

Επισης ενας αλλος πελατης θελει να του αλλαξω το design. Και να προσθεσει αλλες 2-3 σελιδες με καινουργια προιοντα.

 

Τελος τριτος πελατης θελει σελιδα απο το μηδεν.Θελει

 

Να πουλαει χειροποιητα πραγματα.

Ξερει το ονομα(domain) αλλα δεν το εχει.

Server.

Στησιμο εκ νεου σελιδας.

 

Τελος ειναι ενας 4ος πελατης που θελει κατα καποιο τροπο αντιγραφη αυτης της σελιδας http://www.covers.com/index.aspx

 

Για το τελευταιο δεν εχω μιλησει προσωπικα ακομα οποτε ας μεινουμε στους 3 πρωτους και ειδικα στον πρωτο πελατη μιας και ειναι ο βασικος μου.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, να μου πειτε περιπου ποσα λεφτα να ζητησω για την καθε δουλεια απο τον καθε πελατη για την αγορα της αγγλιας φυσικα. Οχι με τιμες ελλαδας.

 

Αλλα ισως χρειαστω καποιον. Ποτε δν ξερεις... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αυτο ειναι ελευθερο επαγγελμα...

 

Πρεπει να ζητησεις που να ικανοποιουν εσενα κυριως αλλα και τον πελατη.

 

Μπορει, ας πουμε, για σενα το 1ο project να ειναι δυσκολο και να θες μια βδομαδα να το τελειωσεις. Αλλα, μπορει και καποιος αλλος να το θεωρει ευκολο και να το τελειωσει σε 3 μερες.

 

Αρα, προσπαθησε να ταιριαξεις χρονο,δυσκολια και ζητα μια αναλογη τιμη.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15-20 pounds/h? Υπολόγισε πόσες ώρες περίπου θες για να τα ολοκληρώσεις και ζήτα τιμή.

 

Προφανώς ο φίλος είναι αρχάριος και δε μπορεί να ζητήσει λαγούς με πετραχήλεια, αλλά 15-20 την ώρα για τέτοια δουλειά είναι σα να ζητάς να σε κεράσουν τους καφέδες που θα πιείς κατα τη διάρκεια.

 

Βέβαια κι αυτό που λέει ο Dragotic παραπάνω παίζει μεγάλο ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η αληθεια ειναι οτι δν εχω ξανακανει επαγγελματικα τετοια δουλεια μονο για γνωστους και φιλους,οποτε εκει οι τιμες ηταν αρκετα χαμηλες για ολοκληρα site.

 

Ζητησα 2500 λιρες απο τον πρωτο πελατη και το δεχτηκε.Δεν ξερω αν ειναι πολλα ή λιγα αλλα ειναι το πρωτο μου project οποτε το δεχομαι.Οποιαδηποτε κριτικη καλοπροαιρετη.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια λοιπόν, μιας και 2.500 λίρες είναι πάρα πολύ καλά λεφτά, πόσο μάλλον για 1η σου δουλειά.

 

Να σε ρωτήσω, πως τις βρήκες αυτές τις δουλειές; Μέσω γνωστών;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συγκεκριμενη απο ενα site για trading που ειμαι γραμμενος σχετικα τυχαια. Μια αλλη μεσω recruiter εδω στο λονδινο, μια αλλη απο το linkedin με βρηκαν αυτοι. Γενικως εψαχνα παντου εδω και δυο μηνες. Τωρα εγινε η αρχη οποτε κατι ειναι και αυτο μιας και εδω στην αγγλια η προυπηρεσια ελλαδος δεν πολυ μετραει, και με καλο feedback απο τις δουλειες σου οι πορτες ανοιγουν ευκολοτερα.Τα καλα της ξενητιας ειναι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα άτομα για τις συγκεκριμένες δουλείες έχεις μιλήσει και από κοντά ή μόνο μέσω internet ?

 

πιστεύεις ότι θα μπορούσες να κλείσεις αυτές τις δουλείες αν δεν ήσουν Αγγλία ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εχω μιλησει απο κοντα και αυτο ηταν που θελανε ουσιαστικα. Κατα καιρους ειχανε αλλους web developers μου ειπαν μεσω του freelancer.com κλπ και δεν μεινανε ευχαριστημενοι ειτε γιατι δν τελειωσαν τις δουλειες ειτε οτι θελανε καποια εξτρα πραγματα και δν τους βρισκανε. Θελανε ενα ατομο που να γνωριζουν και να εχουν επικοινωνια.

 

Τωρα να πω οτι απο ελλαδα εψαχνα κατα καιρους τετοιες δουλειες και ποτε δν ειχα απαντηση, ποσο μαλλον τοσες δουλειες μαζι. Ειναι σιγουρα διαφορετικο να συναντας τον αλλον και να τον γνωριζεις πιστευω οτι ετσι εχεις πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να παρεις την δουλεια ποσο μαλλον να σε συστησει και σε αλλους.

 

Προσωπικες αποψεις ειναι οι ολες παραπανω μιας και δεν ειναι ο κυριος τομεας μου το web design, αλλα μαλλον τωρα θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...