Προς το περιεχόμενο

Κινητό για δώρο στα ~100€!


peter_pan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! :)

 

Ψάχνω για ένα κινητό, το οποίο θα πάει για δωράκι.

Το budget είναι περίπου στα 100€ και μέχρι τώρα έχω δει το Vodafone Smart II που μου αρέσει.

Αν δεν κάνω λάθος όμως, αυτό είναι περσινό μοντέλο και επειδή δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις στο τομέα των κινητών, θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

Έχει βγει κάτι πιο καινούργιο-καλύτερο σε αυτή τη τιμή που να αξίζει περισσότερο?

Τι άλλες επιλογές έχω σε αυτά τα χρήματα?Υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο(σε τιμή και τεχνικά χαρακτηριστικά) που μπορώ να κοιτάξω?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χρήματα αυτά δεν θα βρεις κάτι καλύτερο από το Vodafone Smart II.

Μάλιστα.Αξίζει να ανέβω ~20-30€ παραπάνω και να πάω σε κάποιο άλλο όμως, η είναι καλό σαν κινητό?

Είδα και το xperia tipo, που έχει ποστάρει παρακάτω και ο NickTG, το οποίο μου άρεσε πολύ και έχει και το ice cream sandwich 4.0.4 αντίθετα με το Smart II που έχει android gingerbread 2.3.4.

 

αυτο παιρνει και καρτες cosmote ?

Αν ξέρει κάποιος, ας μας πεί.Θα ήθελα να το μάθω και εγώ αυτό.

 

Αν είναι σαν το πρώτο ... κονομισες τα φτιάχνει η Alcatel .. Καλύτερα επώνυμο η λίγο παραπάνω χρήματα.

Τι προτείνεις?Να ανέβει το budget μέχρι 20-30€(το πολύ) νομίζω γίνεται... Το xperia Tipo πως το βλέπεις εσύ?

 

Το είχα δει πριν ποστάρεις και μου άρεσε και εμένα.Αν μπορέσει να ανέβει το budget στα 130€(τόσο θα μου πάει με τα μεταφορικά), νομίζω πως είναι το καλύτερο απο άποψη τιμής/δυνατοτήτων/εμφάνισης. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου να παρεις μεταχειρισμενο λιγο μηνων..Π.χ. το Neo V οπως και αλλα..Δες λιγο τις αγγελιες..Με 120-130Ε βρισκεις καλο κινητο..

Είναι για δώρο φίλε μου.Δε γίνεται να πάρω μεταχειρισμένο.Θα χαλάσει όλη τη μαγεία την χριστουγέννων. :)

Σε ευχαριστώ για την ιδέα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

peter_pan ξεκαθάρισε πρώτα το budget σου για να διευκολύνσεις όσων ποστάρουν τις προτάσεις τους.

 

Στα 100€ το Smart II ειναι μονόδρομος όπως έγραψα και πιο πάνω.

 

Φυσικά και παίρνει κάρτες sim άλλων παρόχων.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

peter_pan ξεκαθάρισε πρώτα το budget σου για να διευκολύνσεις όσων ποστάρουν τις προτάσεις τους.

 

Στα 100€ το Smart II ειναι μονόδρομος όπως έγραψα και πιο πάνω.

 

Φυσικά και παίρνει κάρτες sim άλλων παρόχων.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Έχεις δίκιο.Δικό μου το λάθος που δε το ξεκαθάρισα.

Έχω βάλει βέβαια και στον τίτλο και το λέω και στο αρχικό post, -περίπου(~) 100€-, θέλωντας να δείξω πως αν υπάρχει κάτι άλλο που είναι πιο VFM λίγο πάνω ή λίγο κάτω θα προτιμηθεί και προσπαθώντας να υπολογίσω πάντα και τα πιθανά μεταφορικά μέσα στο budget, αφού είμαι απο επαρχία και ότι παραγγείλω θα πάει + κάποια € ακόμα. :)

 

Δεν είχα δει το Tipo μέχρι να ανοίξω το νήμα και μπορώ να πω πως μέχρι τώρα είναι ότι καλύτερο.

Δεκτές και άλλες προτάσεις φυσικά σε αυτή τη κατηγορία.

Για να είμαι όμως ξεκάθαρος απο εδώ και πέρα το budget δεν πρέπει να ξεπεράσει τα 130€ μαζί με τα όποια μεταφορικά.

 

Ευχαριστώ όλους για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 135 ευρω παιρνεις απο amazon αυτο

Αν ήταν για μένα, θα το προτιμούσα.

Αλλά επειδή θα πάει για δώρο σε μικρό κορίτσι που δεν έχει και μεγάλη ιδέα απο κινητά κλπ και θέλω να έχει και την επιλογή άμμεσης αντικατάστασης σε περίπτωση βλάβης ή ότι άλλο μπορεί να προκύψει, θα προτιμήσω το Tipo απο Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...