Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση ή επισκευη παλιου desktop ???


epivitor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Mηπως θα μπορουσες να μου προτεινεις καποια απο visionstudio γιατι μαλλον απο εκει θα γινει η αγορα

 

 

Να κοιτάξω !

 

 

Kingston Hyper X Blu 4GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9D3B1/4G)

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=25588&cat=4&sub=244&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined

 

Με 2€ παραπάνω έχει και 2X2GB για DUAL CHANNEL !

 

Kingston Hyper X Blu 4GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9AD3B1K2/4G) (Kit 2 x 2048)

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=21360&cat=4&sub=244&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχνα Α4 θα το μετανιώσεις. Το λιγότερο από τις παραπάνω προτασεις είναι Α6 Χ4. Αλλιώς celeron για άπειρους λόγους.

Καποια Mobo με pci για celeron μηπως εχεις υπ'οψην?

 

Τωρα επισης βλεπω πως η Asrock A75M-HVS θελει το τροφοδοτικο να εχει 8 Pin για να δωσει ρευμα αλλα το δικο μου εχει μονο 4 Pin. Μπορει να γινει κατι γι'αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια Mobo με pci για celeron μηπως εχεις υπ'οψην?

 

Τωρα επισης βλεπω πως η Asrock A75M-HVS θελει το τροφοδοτικο να εχει 8 Pin για να δωσει ρευμα αλλα το δικο μου εχει μονο 4 Pin. Μπορει να γινει κατι γι'αυτο?

 

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να της βάλεις 8-πινο ! Ολες οι μητρικές δουλεύουν και με 4-πιν τροφοδοσία στο cpu !

 

Απλά βάζεις τα 4-πιν προς τα πάνω και τα άλλα τα αφήνεις κενά !!!  :-D

 

Το γράφει και μέσα στο malual της μητρικής ! Αν κατεβάσεις το PDF θα το δεις να το αναφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτήν: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=31841&cat=3

 

Αν πας σε Α6 ακολούθα τον Τάκη. Η πρόταση για Α4 είναι ως μη γενόμενη. Είναι λάθος από τη βάση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα φυσικά την πρώτη. Καλύτερα γραφικά , δυνατότερο cpu ποιο ολοκληρωμένη μητρική σε SATA III, USB III

 

Η δεύτερη δεν πολυσυμφέρει για την ίδια λογική που σου είπα πως δεν αξίζει και ο A4-3400

 

 

Τάκη σε ποιό setup αναφερεσαι? Για να ξέρω αν είναι να πάω για ύπνο.

 

 

 

 

Η α75HVS έχει 8-πινο και του δείχνω πως συνδέεται το 4-πινο από το τροφοδοτικό του! Οχι συγκεκριμένα σε κάποια σύνθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα φυσικά την πρώτη. Καλύτερα γραφικά , δυνατότερο cpu ποιο ολοκληρωμένη μητρική σε SATA III, USB III

Αν οπως λες δε θα υπολειτουργει κατι λογω των 4πινς τοτε και εγω μαλλον κλεινω προς την 1η λυση αλλα θα ριξω και μια ματια g550 vs 3400 και g550 vs 3650 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Aν δεν πρόκειται να αναβαθμίσεις σύντομα σίγουρα το πρώτο. Αν εκτιμάς ότι θα αλλάξουν στα κοντά οι απαιτήσεις σου και θα χρειαστείς αναβάθμιση, σίγουρα το δεύτερο.

 

Πλέον ξεκαθαρίστηκε και είσαι σε εύκολη θέση. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οπως λες δε θα υπολειτουργει κατι λογω των 4πινς τοτε και εγω μαλλον κλεινω προς την 1η λυση αλλα θα ριξω και μια ματια g550 vs 3400 και g550 vs 3650 :-)

 

 

o INTEL PENTIUM G840 (60€) μαζί με την NVIDIA GT 520 (45€) σαν εξωτερική κάρτα γραφικών , εναντίων του A6-3650 

 

http://www.youtube.com/watch?v=kcc7sQpUzas

 

έχει και άλλα βιντεάκια δες τα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια, να κανω και μια τελευταια ερωτηση.

Εχω και ενα ακομα desktop socket 775 pentium d 945 στα 3,2 με την x1950 pro agp 512mb, μηπως η συνθεση με τον 3650 θα ειναι καλυτερη και απο αυτον ??? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...