Προς το περιεχόμενο

επιλογη ψυξης.


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τον επεξεργαστη της υπογραφης μου. Βεβαια εχω μπει σε πολλες συζητησεις σκορπια και ρωταγα για τις ψυκτρες. Ψαχνωντας ειδα πως αξιολογες ψυκτρες αρχιζουν απο 30+ ευρα. και ειδα τυχαια και τις ψυκτρες του τυπου Link.png Site: https://www.skroutz.gr/c/677/water-cooling.html">water-cooling

Ειναι προτιμοτερες αυτες,εν αντιθεσει με τις αεροψυκτρες? και αν μελοντικα σε αναβαθμιση θα ταιριαζει σε νεοτερο σοκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηγα στα 3,4 για δοκιμη, αλλα δε μου χρειαζεται. Δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης, ουτε παιχνιδια παιζω,αντε στο τσακιρ κεφι κανα μανατζερ..Αν και με μπριζοσαι λιγο ο μικρος αδερφο με την F1, και ισως παιξω καμια φορα.

Απο κει και περα με o/c αν ασχοληθω απλα και μονο για να πειραματιστω και να μαθω μιας και μου αρεσει τρελα το hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει και τα σοκετ να αλλάξουν εννοείται πως δε θα παω στο τελευταίο που θα βγει αλλα Σε κανένα 1155. Αυτές οι υδροψυξεις ποσο σου ρίχνουν τις θερμοκρασίες. Με δεδομένο οτι δεν το ζοριζω αξίζει η υδροψυξη η μια καλη αεροψυξη.; Που θα βγει ποιο φθηνά.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για νερό λέγοντας εννοώ αυτές του τύπου corsair h50-60 και τέτοια. Απλα επειδή δεν πρόκειται να το ζορισω παρά μόνο για δοκιμές αλλα νομίζω πως θα ναι πολυ καλύτερα με μια υδροψυξη αντί του Αέρα. Βέβαια μπορεί να ναι ιδέα μου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοι θα σου πουν ειτε να πας σε καλη αεροψυξη ειτε να πας σε κανονικη υδροψυξη.Για μενα ειναι καλα τα closed loop για τα λεφτα τους αν και τα συγκεκριμενα μοντελα που παρεθεσες εχουν ξεπεραστει σχετικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα έτοιμα σετακια Υδροψυξης ποια μοντέλα ειναι αξιόλογα; Και σε περίπτωση επιλογής ενός τέτοιου είδους, χρειάζεται συντήρηση, δλδ αλλαγή υγρού ή κατι άλλο;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια αεροψυκτρα σα τη δικη μου ο 9550 παει στα 3.8 GHz με το πολυ 67-68 βαθμους το καλοκαιρι

 

πιστευω οτι δεν χρειαζεται να πας σε νερο , μπορεις να παρεις μια αξιοπρεπη αερα

 

αν μιλαμε για 3.4 οπου θα εισαι ενδεχομενως με στοκ ρευμα δεν εχεις και τρελες απαιτησεις

 

με κανα 30-40αρι ευρω εισαι καλυμμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...