Προς το περιεχόμενο

Gaming PC


giannisgokus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια,καταληξαμε!

Θα ειναι τουμπανο για τη χρηση που θελουν θεωρω αλλιως με φαγανε!

Σ'ευχαριστω για το χρονο σου φιλε μου adtakhs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ηχεία μπορούν να προσθέσουν και αργότερα ! Το monitor να το κάνουν εύκολα tv δεν μπορούν !



Μια χαρά θα είναι ! Υπερπλήρες είναι σε όλα και σχετικά δυνατό αν εξαιρέσεις την μικρή κάρτα γραφικών ! Αργότερα αν οι απιτήσεις αλλάξουν ας βάλουν μια μεγαλύτερη !

 

 

Και τελευταίο !!! Υπάρχουν δυο πατσάκια της MICROSOFT για τα WIN 7 64BIT ώστε να τρέχει καλύτερα ο επεξεργαστής ! Κάντα εγκατάσταση στα Win , τα βρίσκεις μέσα στην ιστοσελία της AMD εκεί που λέει update για τους FX !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε τα ηχεία για να βάλεις MONITOR TV που έχει έτσι κι αλλιώς ηχεία και θα την χρησιμοποιούν τα παιδιά και σαν τηλεόραση  !!

 

Βάλε επεξεργαστή τον FX 6100 γιατί ξέχασες να βάλεις DVD-RW !

 

Και η σύνθεση γίνεται κάπως έτσι !!! με 780€ !

 

Καλύτερα να έχουν τηλεόραση και να ακούν από τα ηχεία της, παρά να έχουν montiror και ηχεία 2,1 και να μην έχουν TV  !

 

 

capture2ev.png

capturegmr.png

 

 

Αν κάνεις εσύ στην εγκατάσταση των win 7 64bit να προσέξεις πριν την εγκατάσταση να βάλεις τον SATA CONTROLLER από το BIOS της μητρικής σε AHCI MODE !!

 

Και να ρυθμίσεις και τις μνήμες να παίζουν στα 1866Mhz ! :-D

Διαφωνώ σε πολλά πράγματα ! αλλά εντάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ σε πολλά πράγματα ! αλλά εντάξει

 

Αφού το κόστος δεν μπορεί να ανέβει ούτε €€ τι παραπάνω να βάλεις ?

 

Και ότι χώρεσαν όλα αυτά στα 750-780€ θαύμα είναι !

και πρόσεξε, τα θέλει όλα από ένα κατάστημα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το κόστος δεν μπορεί να ανέβει ούτε €€ τι παραπάνω να βάλεις ?

 

Και ότι χώρεσαν όλα αυτά στα 750-780€ θαύμα είναι !

και πρόσεξε, τα θέλει όλα από ένα κατάστημα !

Το ξέρω ότι έβγαλες από την μύγα ξύγκι αλλά όσο να ναι , η γνώμη μου είναι ότι διαφωνώ.

 

Και στον TS ναι στην τελευταία σύνθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rounsmith   πες  σε τι διαφωνεις και τι προτεινεις για να γινει καλυτερο.

Με την οθόνη είναι πανάκριβη από αυτό το μαγαζί όπως και την 7750 την κάρτα. Η 7750 είναι ισάξια με o/c του Α10-5800k igpu. Δηλαδή ουσιαστικά μπορείς να πας σε A10-5800k αλλά δεν θα έχεις εξαπύρηνο αλλά τέτραπυρηνο.

 

Γενικά το μαγαζί το συγκεκριμένο είναι πανάκριβο. Επίσης εγώ σαν τροφοδοτικά τα aerocool δεν τα έχω ξανακούσει.

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που και ως που η 7660D του A10-5800K είναι ίση με την 7750 ? Η 7660d ειναι δυναμικής 6570 !

 

Η οθόνη όντως είναι +10€ ποιο ακριβή σε αυτό το κάτάστημα.

 

Η 7750  είναι με DDR5  μνήμη η συγκεκριμένη και όχι με DDR3 !

 

Αν υπήρχει μεγαλύτερο budget ή μεγαλύτερη ποικιλία σε τροφοδοτικά θα έμπαινε κάποιο καλύτερο.

 

http://www.aerocool.com.tw/index.php?option=com_content&view=article&id=466&catid=48&Itemid=87

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μια χαρά είσαι και με καλύτερη κάρτα γραφικών !

 

Προχώρα το !

 

Οθόνη ΟΧΙ ΤΗ Μ2252 αλλά M2352  παίζει ρόλο στο pixel size !!! 9€ διαφορά έχουν !

 

http://www.skroutz.gr/s/1956593/LG-M2352D.html

 

Στην ανάγκη βάλε coolermaster  τροφοδοτικό να κερδίσεις τα 3€

 

http://www.mgmanager.gr/coolermaster_gx_lite_500w_active_pfc_rs500asableu/el/pid/8686/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι 7750 σε gaming pc βλέπω και μου φαίνεται ότι φάγανε πολλά μελομακάρονα οι προλαλήσαντες.

 

Γιάννη, μη δίνεις σημασία στην αποτυχημένη απόπειρα διαφήμισης που γίνεται και στο θέμα σου και δες έναν phenom 965 be μια 7850 ή 6870. FX, νέα τεχνολογία, συναγωνισμός με i7 και λοιπές ιστορίες γι αγρίους μόνο σε αποπροσανατολίζουνε.

 

Και για να σου λυθεί η απορία, αν και δεν έχει νόημα μετά τη μείωση του μπάτζετ, προφανώς ο 3470 είναι καλύτερος απο τον 8320, δεν είναι σοβαρό θέμα συζήτησης αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι gaming pc ! All around pc είναι με μικρές κι όλας απαιτήσεις αλλά θέλει μέγιστη πληρότητα και αντοχή στο χρόνο !!

 

 

Και δεν κάνουμε διαφήμιση την αλήθεια λέμε ! Αλλο αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν .... 

Σε λίγο θα σας κλειδώσει και τα σόβρακα η Intel και πάλι θα την προσκηνάτε ! Εδώ άρχισε να το πετάει λίγο λίγο να κόψει κίνηση για BGA socket στο μέλλον ....

 

Μου θυμίζεις το παρελθόν που έτρεχαν όλοι να πάρουν E6800 με τα 300€  και άφηναν q9550/q9400 στην άκρη και πολλά άλλα σοβαρά επεξεργαστάκια . Σήμερα να ήξερες τι λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάτι μαζί σου ρε Τάκη, εσύ το μεροκάματο να βγαίνει. Απλά μερικές φορές δεν μπορώ τον τρόπο με τον οποίο προσπαθείς να το βγάλεις. Πρόσεξες ότι του πρότεινα amd παραπάνω? Όπως και σε άπειρες συνθέσεις που έχω κάνει κατά καιρούς. 

 

Έχεις προτείνει ποτέ σου οποιαδήποτε intel σύνθεση? Ποτέ. Συνέχισε τη δουλειά σου, αλλά έχε την ευθιξία να μην παραποιείς τόσο πολύ την πραγματικότητα γιατί κάνεις πρώτα κακό στο δικό σου στόχο.

 

Ενημέρωσε και πότε θα πάρεις ρεπό για να μπω μια μέρα να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...