Προς το περιεχόμενο

Μιας που ήρθαν τα χριστούγεννα,αγορά τηλεόρασης 42-47" προτάσεις ?


AccountSaver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τοποθετήσει - δωσει σε πελάτες πανω απο 50 τεμάχια.. Τωρα με ακρίβεια δεν θυμάμαι...

Προβλήματα σαν τα προ αναφερόμενα όταν γίνουν ολα σωστα δεν είχα πότε.

 

 

Βασικά το βιντεο που παρεθεσες αναφέρει, πολυ καλη ποιότητα εικόνας, καλη και καθαρή κίνηση, πολύ κάλο 3D (και conversion) και πληρέστερο smart apps σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Τι αλλο θες? Μη σου που την παρά κολακευσαν...

 

Μην περιμένεις να σερφαρεις τόσο γρήγορα οπως στο pc σου. Αυτό ειναι γεγονός. δεν ειναι ο σκοπός της να το αντικαταστήσει. Άλλωστε ειναι μια απο τις οικονομικότερες smart tv.... Σαφως και θα καθυστερεί στα δύσκολα apps οπως πχ το fitness, άλλα οχι σε ενοχλητικό επίπεδο. Σε άλλα οπως το meteo, skai, κτλ τα παει μια χαρα..

 

Πέραν αυτου ο ανταγωνισμός δεν εχει να προσφέρει κατι πιο πλήρες σε επιπεδο εφαρμογών και ευχρηστίας. Αν θες κατι πιο γρήγορο τοτε προτίμησε τα dual core cpu models οπως 6800, 7000 και 8000. Αλλα....θα πρέπει να τα σκάσεις...Για 849 ειναι best buy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την απόσταση που περιγράφεις και οι 50 ίντσες είναι λίγες.

Αν βάλεις κάνα ποδοσφαιράκι στο xbox και πάρεις 46 θα κάθεσαι στα 2 μέτρα για να μπορείς να παίξεις.

Η samsung η plasma που σου προτείνουν παραπάνω είναι σούπερ.

Οι led που έχεις δει είναι για κλάματα σε εικόνα.

Για να δεις εικόνα εφάμιλλη της Samsung PS51E550D1 σε lcd-led πρέπει να φτάσεις τα 1500 ευρώ.

Μη με πεις κολλημένο την αλήθεια σου λέω.

(και αν θες την άποψη μου τα smart tv και το 3d είναι καταναλωτικά κόλπα κανένα από τα 2 δεν αξίζει όσο παρουσιάζεται).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει την Ε550 μερα μεσημέρι? (να μου ελεγες για καμια ST, VT να πω οκ...) Έχεις ιδεα τι μπορεί να παθει η Ε550 με 4 5 ωρες gaming?

 

Οχι και για κλάματα η 6100.. Σίγουρα δεν βγαζει μαυρο αλλα πλάσμα, αλλα με λιγο calibration μια χαρα παιζει, μεσημέρι , βράδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το λοιπόν επειδή πήγα την τέσταρα Live, ναι παιδιά είμαι πλέον κάτοχος της 46" ES 6100.

 

Έκανε μια ενημέρωση το Smart Hub μόνο του ,και πέρασε μέσα τις εφαρμογές, και όλα πάνε μια χαρά γρήγορα,αυτά που είδα και άκουσα δηλαδή δεν ίσχυαν , ή συνδεση είναι ΑΨΟΓΗ ,και η τηλεόραση σε ότι και εάν την κάνω δεν λυγίζει :)

 

Μ'αρέσει και είναι και συνδεδεμένη ήδη με Laptop μέσω HDMI και σαν Media Center ήδη , και όλα αποκρίνετε με το παραπάνω.

 

Έχω όμως 1 ερώτηση.

 

Θέλωνα πάρω πληκτρολόγιο , που να συνδέετε με την τηλεόραση και είδα κάποια Samsung ,έχουμε καμία καλή πρόταση ?

 

ααα και ακόμα μία το Smart Hub πως μπορω να το κανω εγω να ξανα ελενξει για να γινει ενημερωση ? (Εκανε μονο του)

 

Απολαυση στο ΦΟΥΛ ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti σου έλεγα.. Αμα γίνουν ολα σωστά ουτε κολλήματα ουτε θέματα.

 

Η ES6100 Υποστηρίζει οποιοδήποτε wired η wireless πληκτρολόγιο ποντίκι όπως microsoft, logitech κτλ. Μέσω της θύρας USB. Δεν εισαι υποχρεωμένος να πάρεις της Samsung,

 

To smart hub κάθε φορά που το ανοίγεις τσεκάρει μόνο του. Εαν βρει ενημερωση θα σε ρωτάει και εσυ θα δίνεις το οκ. Το ιδιο γινεται και καθε φορα που ανοίγεις και ένα app.

 

Καλές θεάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει λίωσει η τηλεόραση όλη μέρα ανοιχτή είναι χαχα!

Όσο για το Smart HUB ναι , πατάω ναι και μετά δεν κάνει τίποτα,μπαίνει μέσα στο Smart μόνο του και δεν κάνει τίποτα.

 

Όσο για το πληκτρολόγιο ωραία,απλά σκέφτομαι να πάρω κάποιο ασύρματο,έχεις να προτείνεις κανένα έτσι φθηνό αλλά στηλάτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν χρειάζεται δεν κανει. Άλλωστε οτι νεο εχει βγει ηταν πριν 1 εβδομάδα.

 

Απο μικρο και στιλάτο κανει και αυτο εδω Logitech MK220 η οποιοδήποτε παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εννοω οτι βγαζει σε κάποιο σημείο ότι όντως έχει αναβαθμιστεί θέλεις να σου γράψω τις πληροφορίες να μου πείς εάν είναι όντως latest version ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα! Και εγω ενδιαφερομαι για μια 42' 3d και smart tv. Διαβασα αυτα που γραφετε, απλα ειδα οτι αναφερεστε σε 46' κυριως. 

Για 42' εχουμε καποια προταση; Να κοιταξω μονο samsung ή και lg? 

Εννοειται οτι ειναι βασικοτατο να παιζει ταινιες κανονικα μεσο usb με υποτιτλους κλπ!

Βεβαια εχω ουτως η αλλως home cinema οποτε μπορω να βαλω και εκει το usb αλλα αν ειναι 3d θα μπορει να το αποδωσει στην τηλεοραση 3d?

Πολλες ερωτησεις, αλλα οπως και να το κανουμε επενδυση ειναι οποτε ειπα να ειμαι προσεκτικος!

 

Εψαξα λιγο και νομιζω αυτη ειναι καλη επιλογη... http://www.skroutz.gr/s/2314587/LG-42LM640S.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ισχύει για την'' 46 ισχύει και για την 40'' Πάνω κάτω έχουμε αναλύσει σχεδον τα πάντα για την tv αυτη οπως και για τις διάφορες της με την LG.

 

3D αρχεία παίζουν απο usb ανάλογα την εταιρία. Πχ η εν λογο tv παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

graphist83 μια ερωτηση μηπως γνωριζεις για να μην ανοιγω αλλο θεμα.

Αυτην εδω http://www.skroutz.gr/s/2572449/Samsung-UE50ES5500.html γιατι δεν υπαρχει στο επισημο site της samsung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατι δεν το έχουν βάλει. Για να την βγάζει μόνο στο media μήπως είναι αποκλειστική τους. Πάντως 50'' και 100Ηζ δεν νομίζω οτι είναι καλή ιδέα. Εκτος εαν θες να βλέπεις μόνο ειδήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...