Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή κάρτας γραφικών σε λάπτοπ


botsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας έχω το samsung rf711 λαπτοπ και θα ήθελα να αλλάξω την κάρτα γραφικών . Καταρχήν αλλάζει; πόσο μεγαλύτερη μπορώ να βάλω; (για παιχνίδια τι θέλω π.χ. need for speed most wanted 2012)  πού μπορώ να την αγοράσω και να μου την βάλουν. Δεν είμαι και πολύ ενημερωμένος σε αυτά γιαυτό σας παρακαλώ ρίξτε μου τα φώτα σας

:mrgreen:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Γεια σας έχω το samsung rf711 λαπτοπ και θα ήθελα να αλλάξω την κάρτα γραφικών . Καταρχήν αλλάζει; πόσο μεγαλύτερη μπορώ να βάλω; (για παιχνίδια τι θέλω π.χ. need for speed most wanted 2012) πού μπορώ να την αγοράσω και να μου την βάλουν. Δεν είμαι και πολύ ενημερωμένος σε αυτά γιαυτό σας παρακαλώ ρίξτε μου τα φώτα σας</p>

<div> :mrgreen:</div>

δεν νομίζω το λάπτοπ σου να έχει πρόβλημα να παίξει αυτό το παιχνίδι που αναφέρεις...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε στον πινακα ελεγχου της nvidia Και ορισε το nfs να τρεχει απο την Gt540m,υπαρχουν φορες που ο driver δεν ανιχνευει αυτοματα τι απαιτησεις εχει η εφαργμογη που τρεχεις ωστε να γυρισει τα γραφικα(οταν δεν δουλευεις κατι τα γραφικα τρεχουν απο την Intel HD του επεξεργαστη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλα θελεις ulta max γραφικα.

τι είναι αυτό;

 

πηγαινε στον πινακα ελεγχου της nvidia Και ορισε το nfs να τρεχει απο την Gt540m,υπαρχουν φορες που ο driver δεν ανιχνευει αυτοματα τι απαιτησεις εχει η εφαργμογη που τρεχεις ωστε να γυρισει τα γραφικα(οταν δεν δουλευεις κατι τα γραφικα τρεχουν απο την Intel HD του επεξεργαστη)

δηλαδή πιστεύεις ότι αυτό φταίει  και άμα πάλι κολλάει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειωσε τις απαιτησεις σου στα γραφικα και ανοιγε το παιχνιδι με δεξι κλικ και εκτελεση με επεξεργαστη γραφικων nvidia. Αν παλι κολλαει τσεκαρε θερμοκρασιες οταν παιζεις με το hwmonitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...