Προς το περιεχόμενο

Media Markt 3-5 Ιανουαριου τιμες κοστους σε 1000 προιοντα


Muchacho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια εκτος απο το φπα εδω στην Ελλαδα εχουμε και 26% φορολογια,δεν ξερω τι παιζει στην Γερμανια απο φορολογια η στα μεγαλα καταστηματα,οταν καποιος δεν κοβει αποδειξη εκτος απο το φπα γλιτωνει και το 26% του καθαρου του κερδους

Επισης οι μεταφορες και οι χρεωσεις των μεταφορικων εταιρειων ειναι απο τις πιο ακριβες στην Ευρωπη λογω οτι προκειται περι κλειστου επαγγελματος .Να λοιπον απο που προκυπτει η διαφορα του 5% με την Γερμανια(φπα-φορολογια επιχειρησεων,μεταφορικο κοστος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για μια 42 τηλεοραση καποιος στο facebook εχει αναρτησει link σε καταστημα που την εχει 3 ευρω φθηνοτερα.τωρα να αγοραζει  πιο ακριβα το media markt απο το μπακαλικακι ειναι λιγο τραβηγμενο.Απο media markt δεν εχω αγορασει ποτε δεν εχει τυχει να αγορασω οχι απο προκαταληψη απλα μερικοι φιλοι μου ειχαν θεματακια με προβληματικα μοντελα και δεν μου κανει αισθηση ασε και μετα τη διαφηση με τον τζαμπα και την μανα του μου εχουν γυρισει τα αντερα με την παρτυ τους.Τι διαολο σε ζητιανους απευθυνονται?γιατι τους ψαγμενους καταναλωτες τους κανουν να φαινονται σαν επαιτες. τετοια καραγκιοζιλικια καπου καπου προσβαλουν και την νοημοσυνη+αισθητικη μας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μην ασχολείστε καν. Μούφα κ απατεωνια για άλλη μια φορά. Μπροστά μπροστά στο site τους έχουν βάλει την Samsung TV 40' UE40ES5500 και καλά είναι ένα από τα προϊόντα σε τιμές κόστους. Τιμή 505,64 ευρώ. Την ίδια την τηλεόραση το πλαίσιο (Ναι καλά ακούσατε το πλαίσιο οι αρχικλεφταρεοι) την έχουν 499 ευρώ! !!! Χωρίς να είναι ειδική προσφορά. Δεν έχουν τίποτα της προκοπής. Κάτι κινητά ΝΟΚΙΑ παμπάλαια της πλάκας. Αντί να τα πετάξουν τα ξεστοκαρουν. Άντε γεια και Εσείς, άντε γειά λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας mod να κλειδωσει-διαγραψει το θεμα...

 

 

 

Υγ.Οσο για την Ηλεκτρονικη επικοινωνησα αλλα οι προσφορες ισχυουν μονο για τα καταστηματα και οχι για το ιντερνετ..Αλλα κατα 99% μια απο τα ιδια θα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας mod να κλειδωσει-διαγραψει το θεμα...

 

 

 

Υγ.Οσο για την Ηλεκτρονικη επικοινωνησα αλλα οι προσφορες ισχυουν μονο για τα καταστηματα και οχι για το ιντερνετ..Αλλα κατα 99% μια απο τα ιδια θα ειναι..

 

 

Και η Hλεκτρονική καλή είναι.Χθες η tassimo η άσπρη 49, σήμερα 59.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για μια 42 τηλεοραση καποιος στο facebook εχει αναρτησει link σε καταστημα που την εχει 3 ευρω φθηνοτερα.τωρα να αγοραζει  πιο ακριβα το media markt απο το μπακαλικακι ειναι λιγο τραβηγμενο.Απο media markt δεν εχω αγορασει ποτε δεν εχει τυχει να αγορασω οχι απο προκαταληψη απλα μερικοι φιλοι μου ειχαν θεματακια με προβληματικα μοντελα και δεν μου κανει αισθηση ασε και μετα τη διαφηση με τον τζαμπα και την μανα του μου εχουν γυρισει τα αντερα με την παρτυ τους.Τι διαολο σε ζητιανους απευθυνονται?γιατι τους ψαγμενους καταναλωτες τους κανουν να φαινονται σαν επαιτες. τετοια καραγκιοζιλικια καπου καπου προσβαλουν και την νοημοσυνη+αισθητικη μας

Εγω ημουν μιας και μας ανοιξε τα ματια ο φιλος aghahowa με τις φωτο.

 

Για την διαφημιση μαλλον ο τζαμπας ειναι τα mediamarkt και οι γυφτιες που κανει για να την βγαλει "τζαμπα" ειναι οι πρακτικες που ακολουθει (Κατω του κοστους my ass!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγω παντως για την ιστορια το γραφω ......ωρα 8:30 δεν βλεπω καμια αλλαγη στις τιμες του σιτε............

 

Πέρασα από MM Γέρακα  , 9μιση το πρωί . Δεν παρατήρησα καμία αλλαγή στις τιμές τους , οπότε εαν δεν "ενημέρωσαν" τις τιμές του μαγαζιού περιμένεις να ενημερώσουν το site , εκτός και εαν δεν κατάλαβα καλά και αφορά μόνο e-αγορές.

 

ΥΓ: Πέρασα και από ηλεκτρονική κατά της 11μιση. Επίσης δεν παρατήρησα τίποτα , άρα λογικό συμπέρασμα πρέπει να επισκεφτώ τον οφθαλμίατρο διότι αποκλείεται να μας κοροϊδεύουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειδα καποιες καλες τιμες...

 

δλδ

δινει τον optoma hd 20 με 790

ενω

στο σκρουτζ εχει χαμηλοτερη τιμη 998...

 

Ο optoma HD20 ειναι μοντελο 2+ετιας (!!!!) και ηταν απο τους πρωτους προβολεις 1080 των χιλιων δολλαριων τοτε που βγηκαν. Χαμηλο κοστος παραγωγης-entry level μηχανακια. 2+ χρονια μετα αυτη η τιμη ειναι μονο για γελια, με τοσα λεφτα παιρνει κανεις 3d προβολι αυτης της ποιοτητας και κατηγοριας τιμης, μην κοιτατε ξεχασμενες απο παλαιολιθικη εποχη τιμες στο σκρουτζ. Απο το 2009 επαιζε 900 ευρω και 800 ειχε βαλει τοτε το μουλτιδραμα τον HD200x

http://www.skroutz.gr/s/386529/Optoma-HD300X.html?keyphrase=hd300 (3d)

και σαν αυτον του "θεματος" αλλα πιο νεο μοντελο κατω απο 700 ευρω τελικη σπιτι σας  http://www.amazon.co.uk/Optoma-HD230X-1080p-Cinema-Projector/dp/B006ZIVKLY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές τους είναι απλά αδιάφορες. Εκείνο που με ενοχλεί είναι η προσβλητική για την αξιοπρέπειά μας ως έλληνες διαφημιστική τους καμπάνια. Με τον κο Τζάμπα και τη μανούλα του (που έχει γερμανόφατσα βεβαίως, τυχαίο ;). Μας ρίχνουν λοιπόν κατάμουτρα την ρετσινιά ότι είμαστε τζαμπατζήδες, ξεφτίλες, φτηνιάρηδες και πειναλέοι.. Και μετά απ' όλα αυτά πρέπει να πάμε να ψωνίσουμε στο μαγαζί τους.

Λοιπόν ο γράφων προσωπικά και πολλοί άλλοι έλληνες έχουμε αρχίσει εδώ και καιρό και υποστηρίζουμε τα μαγαζιά της γειτονιάς με την εξήγηση ότι μας δίνουν λογικές τιμές. Σας πληροφορώ ότι τουλάχιστον στα "λευκά" ηλεκτρικά είδη το μαγαζί της γειτονιάς σας πολύ πιθανόν να σας δώσει την ίδια και καλύτερη τιμούλα και πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση. Συν το βασικό ότι κάποιοι συνάνθρωποί μας έλληνες κρατάνε τις μικρές επιχειρήσεις τους και τρώνε ένα κομμάτι ψωμί. Ας μην βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας και ας υποστηρίζουμε όσο μπορούμε ο ένας τον άλλον... Και στα ηλεκτρικά είδη... και στο μπακάλικο ή σουπερ μάρκετ και ... και...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου υπάρχει το amazon γιατι καποιος να περιμενει να υπαρξει κατι αναλογο στην Ελλάδα; Μας γλυτωνει και απο τη βενζινη να παμε μεχρι το εκαστοτε καταστημα που θα παμε τσαμπα γιατι τελιωσε το στοκ .. Φυσικά αν ψωνιζαμε για 1 εβδομαδα ολοι μονο απο εξωτερικό θα βλεπαμε τι θα καναν τα ελληνικα καταστηματακια που δινουν και τσαμπα μεταφορικά συνηθως στα 50-100 ευρω (το αμαζον δινει απο 25 ευρω τσαμπα μεταφορικα και αλλα απο 0 ευρω).. Τοτε να βλεπαμε  τις τιμες και τι εξυπηρετηση θα εδιναν..

Καλα οκ ονειρευομαι..Προσωπικά παντως πανω απο το 60% των αγορων μου ειναι απο amazon Κλπ.

Αυτο με τα μεταφορικα θα μπορουσαν να το κανουν οι μεγαλες αλυσιδες γιατι εχουν μεγαλη κινηση και πωλησεις τα μικρα καταστηματα δυστυχως πρεπει να βαλουν απο ενα οριο και πανω αλλα δυστυχως το κανουν και οι μεγαλοι αυτο

 

Οι τιμές τους είναι απλά αδιάφορες. Εκείνο που με ενοχλεί είναι η προσβλητική για την αξιοπρέπειά μας ως έλληνες διαφημιστική τους καμπάνια. Με τον κο Τζάμπα και τη μανούλα του (που έχει γερμανόφατσα βεβαίως, τυχαίο ;). Μας ρίχνουν λοιπόν κατάμουτρα την ρετσινιά ότι είμαστε τζαμπατζήδες, ξεφτίλες, φτηνιάρηδες και πειναλέοι.. Και μετά απ' όλα αυτά πρέπει να πάμε να ψωνίσουμε στο μαγαζί τους.

Λοιπόν ο γράφων προσωπικά και πολλοί άλλοι έλληνες έχουμε αρχίσει εδώ και καιρό και υποστηρίζουμε τα μαγαζιά της γειτονιάς με την εξήγηση ότι μας δίνουν λογικές τιμές. Σας πληροφορώ ότι τουλάχιστον στα λευκά είδη το μαγαζί της γειτονιάς σας πολύ πιθανόν να σας δώσει την ίδια και καλύτερη τιμούλα και πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση. Συν το βασικό ότι κάποιοι συνάνθρωποί μας έλληνες κρατάνε τις μικρές επιχειρήσεις τους και τρώνε ένα κομμάτι ψωμί. Ας μην βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας και ας υποστηρίζουμε όσο μπορούμε ο ένας τον άλλον... Και στα ηλεκτρικά είδη... και στο μπακάλικο ή σουπερ μάρκετ και ... και...

Συμφωνω δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο απο αυτες τις διαφημισεις.Προσωπικα με θιγουν και φυσικα δεν παω στο συγκεκριμενο καταστημα.Στηριζω την γειτονια και ετσι πρεπει να κανουμε ολοι οσο μπορουμε και σε οποια προιοντα μπορουμε.Ναι και γω ψωνιζω απο Amazon αλλα κυριως απο Ελληνικα καταστηματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...