Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ξαφνικη αλαγή χρωμάτων


captainrodos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, εχω την ati readon 4600 hd και οταν παιζω pro evolution 2013 ξαφνικα οπως παίζω και ειναι ολα κομπλε μου αλλαζει τα χρώματα και μου τα κάνει κατι σαν αρνητικα κοκκινο μπλε κ τετοια και συνεχίζει το παιχνιδη κανονικα αλλα με αυτα τα χρώματα, οταν βγω και ξανα μπω ειναι κανονικα παλι. Αυτό μου το κανει περιπου μια φορα στο τεταρτο εχω δοκιμασει να αλλαξω ανάλυση, hz, εχω το directx 11. Και με αλλο pc  που έχω στο σπιτι με μονο την ιδια καρτα γραφικών παλι μου κάνει το ιδιο πρόβλημα, για monitor εχω μια 42αρα philips τηλεόραση. Εχει κανενας παρόμοιο πρόβλημμα? τι μπορει άλλο να φταιει? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναί μονο στο pro, το καλώδιο ειναι hdmi 10 m περιπου. . . λές να φταιει αυτό? και εμενα πρασινο περιπου την κάνει δεν μπορώ να το

εξηγήσω. Κ εσενα σε games στο έκανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HWmonitor το πρόγραμμα 

 

Ανοιξε το και αφησε το ανοιχτο απο πισω την ωρα που παίζεις οταν κανιε το προβλημα βγες παρε screenshot απο το hwmonitor και βαλε το εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτα γραφικών σου αν και είναι αρκετά ψηλα δεν βρίσκεται στην επικίνδυνη ζωνη.

 

Ο επεξεργαστής σου όμως ψήνεται και είναι θεμα χρονου το ποτε θα τον κλαψεις αν δεν κανεις τα παρακατω

 

1. Ανοιγεις το κουτί και τσεκαρεις αν λειτουργεί ο ανεμηστήρας του επεξεργαστη

 

2. Αν ναι βλέπεις αν παταιε καλα η ψήκτρα και δεν έχει φύγει καποιο ποδαρακι.

 

3. Αν και εκει όλα οκ ριχνεις ένα γερο καθαρισμα απο σκονες. (οχι μονο τα πανω πανω αλλα να καθαρισουν τελεια η ψήκρες όλες απο σκόνες ακομη και αναμεσα στα φύλα τους

 

4. Αν το κατέχει βγάζεις εντελως την ψήκτρα την καθαρίζεις αλλαζεις και μια θερμοαγώγιγη παστα!

 

Μεχρι τότε ΜΗΝ χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε?? Καλα που μου το ειπες θα τα κανω. . . Απλα μεχρι τοτε μπορω να τον δουλευω αλλα να μην παιζω games ε?

Γιατη οταν δεν παιζω ειναι 50-55 βαθμουσ. . . Λές να φταιει ο επεξεργαστής για το πρόβλημα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε?? Καλα που μου το ειπες θα τα κανω. . . Απλα μεχρι τοτε μπορω να τον δουλευω αλλα να μην παιζω games ε?

Γιατη οταν δεν παιζω ειναι 50-55 βαθμουσ. . . Λές να φταιει ο επεξεργαστής για το πρόβλημα μου?

 

Ναι για χαλαρε εργασιες χρησιμοποιησε τον αλλα κανε αυτα που σου ειπα το γρηγοροτερο δυνατο.

 

Ναι υπαρχει περιπτωση να φταιει και ο επεξεργαστης αλλα εσύ καλα θα κανεις να ρίξεις ένα καλο καθαρισμα και στην καρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άνοιξα εβαλα και παστα στον επεξεργαστή με κατι οδηγούς που διάβασα και τώρα ειναι στους 43 με παιχνίδη ανοιχτο. . .

δεν ειχε καθόλου παστα τίποτα, αλλα μου  κάνει το ιδιο πρόβλημα. . .



Στο πρόγραμμα που μου εδωσες για θερμοκρασίες το FANSPWM τι είναι? γιατη το μεσέο μου ειναι και τα 3 στο 99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...