Προς το περιεχόμενο

Tablet movies


A_panM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αυτο το tablet  Archos Arnova 7 G2 (8GB) και θελω να περναω καμια ταινια να βλεπω.Σε τι αναλυση και τι καταληξη θα πρεπει να μετατραψω την ταινια ωστε να παιζει στο tablet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περνας οπως ειναι, χωρις καμια μετατροπη.

Κατεβαζεις απο το play, το MX Player που υποστηριζει και υποτιτλους σε ξεχωριστο αρχειο και εισαι κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περνας οπως ειναι, χωρις καμια μετατροπη.

Κατεβαζεις απο το play, το MX Player που υποστηριζει και υποτιτλους σε ξεχωριστο αρχειο και εισαι κομπλε.

ok θα το δοκιμασω!Σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειωσω οτι αν η εφαρμογη και ΜΟΝΟ σου ζητησει να εγκαταστησει codecs τους περνας.Αν δεν σου πει τιποτα μην τους περασεις.

Δεν ξερω τι γινεται αν τους περασεις αλλα αν θυμαμαι καλα το λεει οταν ανοιγεις για πρωτη φορα το MX player.
 

 

Επισης αν θες δοκιμασε και το BSplayer Free,ειναι και αυτο αρκετα καλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω παρόμοιο tablet, μπορείς να εισάγεις οποιοδήποτε τύπο ταινίας (απο τους γνωστους) αλλα ειναι προτιμοτερο να ειναι avi ή mp4 καθως μπορει η συσκευη να μην εχει προεγκατεστημενα plug-ins. Επίσης πατώντας για λιγη διαρκεια το αρχείο στην οθόνη, βλέπεις να λέει Εύρεση Υποτίτλων και έτσι βρίσκει αυτόματα απο την βαση δεδομενων υπότιτλους για την ταινία σου αρκει μονο το όνομα να ειναι το σωστο και οχι σε στυλ movie.avi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγκατεστησα το ΜΧ player και δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με υποτιτλους.Να πω οτι τα αρχεια που χρησιμοποιω ειναι τυπου avi και mp4 και σπανια flv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...