Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με καινουριο σύστημα με AMD FX4300


kougio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπίον πριν 3 εβδομάδες περίπου χάλασε η μιτρική μου και τιν αλαξα τότε φορούσα έναν Athlon X64 socket ΑΜ2 η μιτρηκη που πηρα είναι μια asrock που δέχεται από AM2 socket μέχρι ΑΜ3+. Έτσι αποφάσησα να αλλάξω και επεξεργαστή και RAM ετσι πηρα τον fx4300. Ξεχασα να αναφέρω οτι πήρα και έναν black caviar 1T. Επισης πήρα και δύο ραμ απο 4 GB.

 

Από εδώ και πέρα ξεκινάν τα προβλήματα. Αφού τα εγκατεστισα όλα και έβαλα τα windows 8 άνικσε και δουλεψε κανονικα για λιγο και μετά εκλεισε. Τον ξανα άνοιξα και εκαναν επιδιορθοσή τα windows μόνα τους. Μετά δουλεψέ για λίγο κανονίκα και μέτα πάγωσε και δεν εκανε τιποτα μόνο να τον κλεισω απο το κουμπί μπορουσα. Μετά διάβασα σε forum και εκανα αναβαθμηση το BIOS αλλα και πάλι το ίδιο.

 

Τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να κλείνει από υψηλές θερμοκρασίες.

Όταν άλλαξες επεξεργαστή και πριν κουμπώσεις την ψύχτρα έβαλες πάστα.Βεβαιώσου ότι η ψύχτρα δεν κουνιέται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μητρική που να δέχεται και ΑΜ2 και ΑΜ3+ δεν γίνεται.

Καλά με το backwards compatibility της AMD μην παίρνεις και όρκο...

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/?cat=CPU

Παρά λίγο να κούμπωνε και κανας 939 επάνω :-D

 

Κι εμένα κάτι σε Temps μου κάνει... Σίγουρα όμως να μας πεις και μοντέλο ΜΒ. AM3+ υπάρχουν πολλές, δεν σημαίνει όμως ότι δέχονται και όλες τον 4300

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε δεν είχε γίνει σωστά το update του BIOS και μόλις έγινε όλα στρώσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...