Προς το περιεχόμενο

Παρακολούθηση αυτοκινήτου μέσω GPS δωρεάν.


popeye68

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα να είσαι τίμιος και να πεις δεν στο δινω το αυτοκίνητο παρα να κανεις τον καλο και πίσω από την πλάτη του να τον παρακολουθείς. Ρε Έλληνας και ρουφιάνος δεν πάει καταλάβετε το,  εσείς τι είστε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλύτερα να είσαι τίμιος και να πεις δεν στο δινω το αυτοκίνητο παρα να κανεις τον καλο και πίσω από την πλάτη του να τον παρακολουθείς. Ρε Έλληνας και ρουφιάνος δεν πάει καταλάβετε το,  εσείς τι είστε ?

 

Τούρκος όμως? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να είσαι τίμιος και να πεις δεν στο δινω το αυτοκίνητο παρα να κανεις τον καλο και πίσω από την πλάτη του να τον παρακολουθείς. Ρε Έλληνας και ρουφιάνος δεν πάει καταλάβετε το,  εσείς τι είστε ?

 

Θα ήθελα να σου προτείνω να κάνεις μία κόπια το παρόν thread και να το κρατήσεις. Όταν με το καλό γίνεις γονιός, και αφού ζυμωθείς και επαναπροσδιορίσεις την ίδια την ύπαρξή σου μέσα από την τιτάνια εμπειρία της ανατροφής ενός παιδιού, θα ήθελα να το ξαναδιαβάσεις...Κάτι μου λέει πως θα εκπλαγείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην προσπαθούμε να κρύψουμε τις δόλιες ενέργιες μας πίσω από μεγάλες λέξης που έχουν σοβαρό νόημα όπως οι λέξης πατέρας, μητέρα, γονιός. ΟΙ ιδιότητες / αξιες αυτές χρήζουν άλλης αντιμετώπισης και όχι συσχέτιση με τέτοιες πράξεις.

Καμια ιδιότητα σου δεν αναιρεί την σοβαρότητα και το δόλιο τις πράξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ανακύψει και στο παρελθόν παρόμοια διαμάχη και έχει δοθεί κατεύθυνση από τη συντονιστική ομάδα. Η οποία είναι η εξής:

 

"Σε θέματα parental control, δεν αποπροσανατολίζουμε το θέμα με offtopic/ηθικολογικού περιεχομένου παρεμβάσεις. Όσοι έχουν ηθικές διαφωνίες, απέχουν από το topic. Όσοι θέλουν να απαντήσουν, το κάνουν". Τόσο απλά.

 

 

Οπότε, παρακαλώ να σταματήσετε άμεσα το offtopic. Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελοσπαντων... @ topic starter η πιο απλη λυση μαλλον ειναι κατι τετοιο... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsp.android.c&hl=el επισης υπηρχε και παλιοτερα μια υπηρεσια απο το google maps και καλα για να βλεπεις που ειναι οι φιλοι σου σε σχεση με εσενα και μπορουσες να παρακολουθησεις και απο το pc την ολη διαδρομη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά προτείνω ανεπιφύλακτα τις συσκευες που ειναι hard wired πανω στο όχημα... στο καινουργιο μου εχω 2. μια μόνιμη και μια backup και οι δύο εξευτελιστικά καλα κρυμμένες...

 

ένα http://www.ebay.com/itm/Spy-Vehicle-Real-time-tracker-GPS-GSM-GPRS-Car-Vehicle-Tracker-TK102-MINI-TRRACK-/281036010777?pt=US_Tracking_Devices&hash=item416f0d3519

 

και ένα http://www.ebay.com/itm/Spy-Car-Vehicle-Realtime-GPS-GSM-GPRS-S-MS-Tracker-Tracking-System-Device-tk103-/281036020734?pt=US_Tracking_Devices&hash=item416f0d5bfe

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά προτείνω ανεπιφύλακτα τις συσκευες που ειναι hard wired πανω στο όχημα... στο καινουργιο μου εχω 2. μια μόνιμη και μια backup και οι δύο εξευτελιστικά καλα κρυμμένες...

 

ένα http://www.ebay.com/itm/Spy-Vehicle-Real-time-tracker-GPS-GSM-GPRS-Car-Vehicle-Tracker-TK102-MINI-TRRACK-/281036010777?pt=US_Tracking_Devices&hash=item416f0d3519

 

και ένα http://www.ebay.com/itm/Spy-Car-Vehicle-Realtime-GPS-GSM-GPRS-S-MS-Tracker-Tracking-System-Device-tk103-/281036020734?pt=US_Tracking_Devices&hash=item416f0d5bfe

 

 

 

Μη μας κλέψουν και τη μπέμπα :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ανακύψει και στο παρελθόν παρόμοια διαμάχη και έχει δοθεί κατεύθυνση από τη συντονιστική ομάδα. Η οποία είναι η εξής:

 

"Σε θέματα parental control, δεν αποπροσανατολίζουμε το θέμα με offtopic/ηθικολογικού περιεχομένου παρεμβάσεις. Όσοι έχουν ηθικές διαφωνίες, απέχουν από το topic. Όσοι θέλουν να απαντήσουν, το κάνουν". Τόσο απλά.

 

 

Οπότε, παρακαλώ να σταματήσετε άμεσα το offtopic. Ευχαριστώ.

 

 

Φαίνεται πως έπρεπε να παραθέσω και αυτό:

 

Δ. Τα μέλη οφείλουν να αποδέχονται την τελική κρίση των συντονιστών για θέματα σχετικά με τη διαχείριση του forum. Δεν επιτρέπεται η προσπάθεια άσκησης συντονιστικών καθηκόντων, έστω και εμμέσως. Απορίες και σχόλια σχετικά με την εφαρμογή των παρόντων Όρων Χρήσης δεν επιτρέπεται να διατυπώνονται δημόσια αλλά με προσωπικό μήνυμα προς τον αρμόδιο συντονιστή ή συντονίστρια ή τον διαχειριστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδώ μιλάμε για αυτοκίνητο και οδηγό άρα για να μπορείς να έχεις Διπλωμα νόμιμα είσαι τουλάχιστον 18 χρόνον δηλαδή ενήλικας

Υπάρχει parental  Control σε ενήλικα ? Άμα είναι έτσι το παιδί να πάει στους παππούδες του για να κάνουν ΝΤΑ τους γονείς του που το παρακολουθούν.

 

Mάλλον κάνετε λάθος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν πρόκειται για parental control περίπτωση, εδώ είναι ακόμη πιο ξεκάθαρα τα πράγματα: Σε όχημα που αποτελεί περιουσία σου, δεν είναι παράνομο ούτε δόλιο ούτε ελληναράδικο, να εγκαταστήσεις μηχανισμούς που σου επιτρέπουν να γνωρίζεις το στίγμα του. Ασχέτως αν το οδηγεί το παιδί, ο ανιψιός ή ο εγγονός σου.

 

Το περίεργο είναι ότι προσπαθώ να ξεκαθαρίσω την κατάσταση όσο μπορώ χωρίς τον «βάρβαρο τρόπο» με τα special κουμπάκια που έχουμε στη διάθεσή μας οι συντονιστές, αλλά εξακολουθείς να με τσιγκλάς και να κοντράρεις, με κατ' εξακολούθηση παράβαση του κανόνα που παράθεσα παραπάνω. Υπάρχει λόγος;

 

End of story, move on.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά προτείνω ανεπιφύλακτα τις συσκευες που ειναι hard wired πανω στο όχημα... στο καινουργιο μου εχω 2. μια μόνιμη και μια backup και οι δύο εξευτελιστικά καλα κρυμμένες...

 

ένα http://www.ebay.com/itm/Spy-Vehicle-Real-time-tracker-GPS-GSM-GPRS-Car-Vehicle-Tracker-TK102-MINI-TRRACK-/281036010777?pt=US_Tracking_Devices&hash=item416f0d3519

 

και ένα http://www.ebay.com/itm/Spy-Car-Vehicle-Realtime-GPS-GSM-GPRS-S-MS-Tracker-Tracking-System-Device-tk103-/281036020734?pt=US_Tracking_Devices&hash=item416f0d5bfe

Από σύμπτωση τσέκαρα εχθές το TK 102 που προτείνεις και εσύ.

Έχω διαβάσει μερικά reviews τα οποία μου εχουνε αφήσει ανάμεικτες εντυπώσεις...Μήπως έχεις τσεκάρει την ακρίβεια αλλά και τις συνθήκες που απαιτούνται για να αποδώσει ικανοποιητικά, ώστε να με διαφωτίσεις λίγο?

Το έχεις δουλεψει με iphone - google maps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σύμπτωση τσέκαρα εχθές το TK 102 που προτείνεις και εσύ.

Έχω διαβάσει μερικά reviews τα οποία μου εχουνε αφήσει ανάμεικτες εντυπώσεις...Μήπως έχεις τσεκάρει την ακρίβεια αλλά και τις συνθήκες που απαιτούνται για να αποδώσει ικανοποιητικά, ώστε να με διαφωτίσεις λίγο?

Το έχεις δουλεψει με iphone - google maps?

 

το ΤΚ102 εχει μέτρια αλλα ικανοποητική αποδοση ωστόσο εχει το θετικό οτι φοράει και δικιά του μπαταρία που κραταει αρκετές μερες (βεβαια στα 3 χρονια φουσκωνει και θελει αλλαγμα). εχω πάρει 2 απο δαυτα και το πρωτο μου το εμφάνισε στη μπαταρια το προβλημα - το δευτερο ειναι καινουργιο...

 

 

Το ΤΚ 103 ειναι ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και το χρησιμοποιώ με Google Maps στο iPhone με απευθείας λινκ... σου προτείνω ανεπιφύλακτα το δεύτερο... μπορεις να το συνδέσεις και με παροχες καυσιμου/πορτες/αναφλεξη κλπ και να μη μπορει το αυτοκίνητο να κινηθεί ουτε δεκα μέτρα αν στο κλέψουν καθως κλεινει τη βενζιναντλια, κοβει τα ρευματα και κλειδώνει μονιμα τις πορτες και κορνάρει...  :devil:  :devil:  :devil:

εχει και αυτο εφεδρική μπαταρία αλλα σχετικά συντομης διάρκειας - ισα να μη χανει τις ρυθμίσεις του αν βγάλεις τους πολους για καμια δουλεια...

 

 

τέλος, στο θέμα της ακρίβειας πάλι το 103 ειναι καλύτερο καθώς ακόμα και σε 20 μέτρα βαθος που το δοκίμασα μου έδωσε ακριβεια πανω κατω 10 μέτρα όταν το 102 μου έδινε καμια 30-40...

 

σε ανοιχτο χώρο ειναι η ιδια οριζοντιογραφική, περίπου 6 μέτρα (οπως και σε ολα τα gps)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...