Προς το περιεχόμενο

Παρακολούθηση αυτοκινήτου μέσω GPS δωρεάν.


popeye68

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ΤΚ102 εχει μέτρια .............

.....................................................περίπου 6 μέτρα (οπως και σε ολα τα gps)

 

Ευχαριστώ για τις εξαιρετικά χρήσιμες πληροφορίες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για τις εξαιρετικά χρήσιμες πληροφορίες σου.

 

παρακαλώ. πανω απο ολα η ασφάλεια, η προστασία και η αλληλοβοήθεια απέναντι στις απατες και τους απατεώνες...  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πιάσουμε το θέμα από όλες τις οπτικές γωνιές

 

 

 

Για το αυτοκίνητο παίρνεις κάτι τέτοιο που έχει και κεραίες

 

http://www.ebay.com/itm/Vehicle-GPS-Tracker-Car-GPS-GSM-GPRS-Alarm-Tracking-Positioning-System-for-Car-/251199001309?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7ca092dd

 

η

 

http://www.ebay.com/itm/Professional-Vehicle-GPS-Mini-Tracker-Covert-Hidden-Spy-Automobile-Car-Tracking-/261218148019?pt=US_Tracking_Devices&hash=item3cd1d09eb3

 

Για το ίδιο το άτομο υπάρχουν και Spy Ρολόγια σαν και αυτό και σε αλλα σχέδια όχι τόσο παιδικά

 

http://www.coolest-gadgets.com/20120927/spy-watch-gps-tracker-mobile-device-kids/

 

Eπίσης μπορείς να του κανεις δώρο και ένα ωραίο USB

 

 

http://www.redferret.net/?p=23067

 

 

The list is endless

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ο γιος ενημερωθει οτι το αυτοκινητο που δανειζεται απο τον πατερα του εχει συστημα που δινει συντεταγμενες τοτε ειναι παρανομο;
Η συσκευη δεν ειναι παρανομη, παρανομη ειναι η χρηση της με λαθος τροπο.

Μην ξεχναμε οτι και με ενα στυλο μπορεις να σκοτωσεις ανθρωπο, παρολαυτα δεν ειναι το στυλο παρανομο αλλα το να σκοτωσεις καποιον με αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς και είναι παράνομο

Γιατί οποιος χωρος, δωμάτιο, ασανσέρ, αυτοκίνητο παρακολουθείται με οποιοδήποτε τρόπο έστω και αν σου ανήκει πρέπει να φέρει και ειδική σήμανση για να κοινοποιείται σε 3ous που δεν το ξέρουν

 

* Για παράδειγμα το Metro έχει κάμερες για την ασφάλεια του χωρού όμως για να είναι στα πλαίσιο του νομου έχει ειδική σήμανση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κύριοι, δε νομίζω οτι σκοπός του παρόντος νήματος είναι να κρίνουμε τι ειναι νόμιμο, τι ηθικό και τι οχι...

 

Σκοπός του ειναι να παρουσιάσουμε και να σχολιάσουμε τις δυνατότητες που υπάρχουν. Όποιος δεν συμφωνεί με την ηθική του εγχειρήματος ή με τη νομιμότητα μπορεί να κάνει κουμάντο στο δικο του σπίτι ή αυτοκίνητο.

 

Εγω και στο σπιτι μου και τα αυτοκίνητα μου και παντού θα βάζω κάμερες, συναγερμούς παρακολούθησης ή ότι άλλο θέλω και το αν ειναι ηθικό ή οχι ειναι δικο μου πρόβλημα.

 

Σε κάθε περίπτωση δε νομίζω κάποιος που θα σου κλέψει το αυτοκίνητο να έχει το θράσος να παραπονεθεί οτι τον παρακολούθησες με gps tracker... :P

 

Ούτε αν μπει στο σπίτι μου "που δεν εχω ειδικη σημανση" νομίζω οτι εχει δικαίωμα να μιλήσει. Γιατι ειναι ιδιωτικός χώρος-περιουσία και πολύ απλα κάνω οτι θέλω, ενω το μετρο ειναι δημοσιος χώρος...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι παραπέρα στο θέμα του gps tracker. Έχω ήδη εγκαταστήσει 2 από αυτά σε 2 αυτοκίνητά μου και μπορώ με sms να έχω τις συντεταγμένες που με δωρεάν χρήση του Link.png Site: https://maps.google.com/">Χάρτες της google και Google Earth.

 

Τι επιλογές υπάρχουν ώστε να μπορώ να έχω συνεχόμενη ενημέρωση για ένα χρονικό διάστημα και με τι κόστος (online) με χρήση πχ mobile internet στο κινητό μου; Π.χ. σε μια περίπτωση που θέλω να ακολουθήσω/παρακολουθήσω την τροχιά του (πχ φυσικά κλεμμένου) αυτοκινήτου μου ενώ είμαι στον δρόμο;

Υπάρχει κανείς που το έχει δοκιμάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεις στο manual υπάρχει αυτη η επιλογή... μπορεί π.χ. ανα 5 δευτερόλεπτα να σου στέλνει σήμα (άβολο) ή να το ρυθμίσεις και να το ενεργοποιήσεις το gprs και να το παρακολουθείς online... Τα λεει ολα στις οδηγίες απλα θέλει διαδικασία μεγαλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τις πολλαπλές κλήσεις το είδα, αλλά στις διάφορες σελίδες αφήνουν να εννοηθεί ότι σου δίνουν την δυνατότητα να γλυτώνεις τα πολλαπλά copy paste κτλ

 

Σε ένα από τα 2 που αγόρασα ο πωλητής έγραφε (και στο manual) ότι θα έδινε 12 μήνες συνδρομή σε αντίστοιχο site (china). Το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι (πέρασαν αρκετοί μήνες) ποιος από τους 2 ήταν.

 

Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Προφανως και οι πατεραδες που θελουν να παρακολουθησουν το αυτοκινητο το οποιο εχουν αγορασει στο γιο τους, ανησυχουνε για κατι σχετικα με το παιδι τους, και συνηθως εχουν δικιο. δεν το παρακολουθουνε απο περιεργεια ή επειδη ετσι ξυπνησανε μια μερα.
Αν το παιδι τους μπλεξει...μαζι με αυτο, θα τρεχουν και οι ιδιοι.


Καλύτερα να είσαι τίμιος και να πεις δεν στο δινω το αυτοκίνητο παρα να κανεις τον καλο και πίσω από την πλάτη του να τον παρακολουθείς. Ρε Έλληνας και ρουφιάνος δεν πάει καταλάβετε το,  εσείς τι είστε ?

φιλε μου αν δε του δωσει το αυτοκινητο, θα παει εκει που θελει ο γιος του με τα ποδια, με δανεικο αμαξι, με λεωφορειο και προφανως θα μπλεξει. δεν υπαρχει αλλος λογος που να θελει ο πατερας να παρακολουθησει το παιδι του. εκτος εξαιρετικα σπανιων εξαιρεσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράνομο; Μα δεν μπορώ να παρακολουθώ το δικό μου αυτοκίνητο με το δικό μου GPS;

Έχω όλα τα στοιχεία του GPS (αν χρειάζονται) αφού εγώ το αγόρασα στον γιό μου.

Μπορώ ή όχι;

Ακου λογικη εγω το αγορασα στο γιο μου αρα το παρακολουθω τη θες να βλεπεις αν λεει αληθειεα αν οντως ειναι στην κοπελα του η στο τσιμπουχτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το tk102b για τον σκύλο ,μια χαρά είναι!η ακρίβεια θα μπορούσα να πω εντυπωσιακή και με πολλές ρυθμίσεις πάνω!αν περάσει κάποιο όριο ταχύτητας που έχεις ορίσει,να μαρκάρεις περιοχή ,ανιχνευση δονησης ktlp,φτηνό και αξιόπιστο,θα στο συνιστούσα!παίρνεις τηλέφωνο στην συσκευή στο κλείνει και μέσα σε λίγα δεπτερόλεπτα σου απαντάει με το στηγμα,το μήνυμα είναι με συντεταγμένες η κατευθείαν lilk στο google maps .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...