Προς το περιεχόμενο

Νέα βελτίωση του USB 3 προτύπου φέρνει ταχύτητες 10Gbps


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

για να γινω λιγο ποιο συγκεκριμενος αναφερομαι σε ταινιες απο το πιρατικομπεη :Ρ που ανεβενουν απο τον YIFY. Εχω 32αρα full hd και βλεπω ελαχιστες διαφορες απο τα 1080p αρχεια των 1.5gb και απο τα 1080p αρχεια των 8-10gb.(σε μεγαλυτερη οθονη δεν ξερω μετα τι γινετε) Δεν λεω πως δεν χανει καθολου σε ποιοτητα αλλα παραμενει τζαμαουα! :D 

σε τι απόσταση κάθεσαι από την 32αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 χρόνια ουσιαστικά και η Intel έδωσε native support πέρσυ, λογικά με τους Haswell/Broadwell θα γίνουν όλες οι θύρες USB3.0...

Ας βγάλει πρώτα drvs για τα 8 η Intel και μετά να πάει παρακάτω.. και σε μεγαλύτερες ταχύτητες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope ! απίστευτο κ όμως αληθινό.. έχουν κυκλοφορήσει στο νετ κάτι πατενταρισμένοι των 7 που βελτιώνουν την ταχύτητα αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δουλεύουν στις ταχυτητες των  7.. και η Intel κανει την παπια ! Στον βοηθό εγκατάστασης η mcsft το γράφει οτι είναι ασύμβατο το usb xhci..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

4m-5m δεν ξερω ακριβως

λογικότατο τότε να μην βλέπεις διαφορά ανάμεσα σε αυτά που ανέφερες, ούτε καν ανάμεσα σε 720p και 1080p δεν πρόκειται να βλέπεις...

 

η μέγιστη απόσταση για 1080p υλικό σε 32 ίντσες είναι το 1.3m, αν κάθεσαι πιο μακρυά δεν πρόκειται να καταλαβαίνεις διαφορά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω λένε μερικοί γιατί δεν βάζουν οι μητρικές όλες τους τις usb συνδέσεις να είναι usb3.

Όντως εύλογη απορία,αλλά εγώ έχω μια άλλη που τη θεωρώ πιο βασική:

 

Υπάρχουν συσκευές που να χρησιμοποιούν τη σύνδεση USB3 ???

Ούτε σε κινητά τηλέφωνα το χω δει,ούτε σε εξωτερικές κάρτες ήχου,ή άλλες συσκευές.

Υπάρχει λόγος που το βάζουν οι κατασκευαστές των motherboards στα μοντέλα τους,ή είναι μόνο για να χουμε να λέμε ότι το 'χουμε ?

Πραγματικά μου φαίνεται feature-φάντασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ουσιαστικά μόνο οι εξωτερικές αποθηκευτικές μονάδες...

 

βέβαια θα μου πεις, πόσες θύρες χρειαζόμαστε για αυτές και δεν έχεις άδικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


 

 

η μέγιστη απόσταση για 1080p υλικό σε 32 ίντσες είναι το 1.3m, αν κάθεσαι πιο μακρυά δεν πρόκειται να καταλαβαίνεις διαφορά...

Σε 32άρα full hd, σε τέτοια απόσταση θέασης, στα συγκεκριμένα αρχεία υπάρχει αρκετή διαφορά.

Μιλάω απο προσωπική εμπειρία και το βρίσκω και απολύτως λογικό, λαμβάνοντας υπόψη την πολύ μεγάλη διαφορά μεγέθους του αρχείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...