Προς το περιεχόμενο

Forthnet-fast path


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλα ειναι λογικο εγω να εχω πινγκ 90-100 και ο φιλος μου που παιζει απο 500μετρα μακρια να εχει 40-60?(δεν τον εχω δει παραπανω) αυτος οτε και εγω φορθνετ..... και ειμαι χαλκιδα οχι αθηνα....post-143923-0-57080700-1358517527_thumb.png

 

εδιτ: ξαναεκανα πινγκ στο ινσομνιαpost-143923-0-27530600-1358517626_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

νταξει σε fast εισαι αφου εβγαλες 9 στο ntua. αυτο ειναι σιγουρο

 

τα  pings του εξωτερικου (insomnia.gr) παντως ειναι αρκετα υψηλα σε σχεση με τα δικα μου που εχω οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι αλλα ειναι λογικο εγω να εχω πινγκ 90-100 και ο φιλος μου που παιζει απο 500μετρα μακρια να εχει 40-60?(δεν τον εχω δει παραπανω) αυτος οτε και εγω φορθνετ..... και ειμαι χαλκιδα οχι αθηνα....attachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

λογικότατο ειδικά αν είναι ΟΤΕ, ανέκαθεν ο ΟΤΕ είχε καλύτερα pings από τους εναλλακτικούς...

 

ο συγχρονισμός κι η απόσταση δεν παίζει ρόλο στο ping...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ηξερα αυτο αλλα δε πιστευα οτι θα εχω διαφορα 30-40... και νομιζα οτι με φαστ θα κερδιζα ποιο πολυ... ζητημα να κερδισα 10πινγκ(μιλαω παντα για τον ιδιο σερβερ). υπαρχει κατι αλλο που να μπορω να κανω για να βελτιωθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ηξερα αυτο αλλα δε πιστευα οτι θα εχω διαφορα 30-40... και νομιζα οτι με φαστ θα κερδιζα ποιο πολυ... ζητημα να κερδισα 10πινγκ(μιλαω παντα για τον ιδιο σερβερ). υπαρχει κατι αλλο που να μπορω να κανω για να βελτιωθει?

 

 

 

να αλλαξεις παροχο? :P

 

 

 

 

Παντος παιδια στο νετ που παω βγαζω στο Speedtest 40-45 ping και εχω στην Dota λιγοτερο delay απο το σπιτι μου που βγαζω στο Speedtest 20 ping.

 

 

 

 

 

εγω βγαζω διαφορετικα pings στο speedtest με firefox και με IE :P

 

γιαυτο κανω τα pings ειτε απο κονσολα ειτε απο το ρουτερ

 

το pingtest ειναι φλασ. μπορεις να το κανεις slow down, speed up με το cheat engine και να κανεις το ping να δειχνει απο 1ms μεχρι 1000ms. γιαυτο και εξαρταται απο τον browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε να τελειωσει το συμβολαιο που εχω και θα το κανω...:Ρ αν και την ερωτηση την εκανα εννοοντας να μεινω στον ιδιο παροχο...εκτος απο οτε ποιες αλλες εταιριες εχουν καλο πινγκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

κατσε να τελειωσει το συμβολαιο που εχω και θα το κανω...:Ρ αν και την ερωτηση την εκανα εννοοντας να μεινω στον ιδιο παροχο...εκτος απο οτε ποιες αλλες εταιριες εχουν καλο πινγκ?

 

 

πάντως κάτω όλες παίζουν στα ίδια...

μπα δεν θα το έλεγα αυτο. στο παιχνίδι LOL με οτε 50-55 με wind 60-65 με forthnet 70-75 με cyta 80-85. σορρυ για hol δεν ξέρω αλλα εκεί στα 80 θα είναι πιστεύω. 

edit: 

έχει μεγάάάλη σημασία το μοντεμ! στην cyta με ενα αδβ 4100n βαρούσε 110+ πινγ και μετο που μου το άλλαξαν με ένα zte h201l σώθηκα! αλλα πάλη θα αγοράσω ένα του εμπορίου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μπα δεν θα το έλεγα αυτο. στο παιχνίδι LOL με οτε 50-55 με wind 60-65 με forthnet 70-75 με cyta 80-85. σορρυ για hol δεν ξέρω αλλα εκεί στα 80 θα είναι πιστεύω.

θα το έλεγες, 2 χρόνια πριν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το έλεγες, 2 χρόνια πριν :P

ε τα ping δεν αλλάζουν ούτε οι γραμμές του οτε προς το καλύτερο. απλός και εγω σαν gamer ψάχνω λύση για καλό Ping μιας και έχω forthnet και απότι κατάλαβα ο μόνος τρόπος για να αλλάξει το Ping ειναι fast patch i το αλλο και που νόμιζα οτι αλλάζοντασ το SNR προς τα κάτω πέφτει και το Ping αλλά μόνο το download ανεβαίνει και (μπορεί να) γίνεται πιο ασταθές η γραμμά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ασφαλώς κι αλλάζουν, ειδικά αν η περίοδος που αναφερόταν κάποιος ήταν χάλια λόγω πιταρισμένων κι αναξιόπιστων κυκλωμάτων ενός παρόχου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασφαλώς κι αλλάζουν, ειδικά αν η περίοδος που αναφερόταν κάποιος ήταν χάλια λόγω πιταρισμένων κι αναξιόπιστων κυκλωμάτων ενός παρόχου...

εγώ πάλη forthnet Που είχα πριν απο 5 χρόνια τουλάχιστον, σε σχέση με τώρα καμία διαφορά! ίδιο Ping και download! αλλά δεν είχαμε και ποτέ πρόβλημα "πιταρισμένων κυκλωμάτων" όπως προανέφερες και ουτε και θα δω στο μέλλον εκτός και αν αξιοθουν και περάσουν οπτικές ίνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μάλλον δεν ήσουν εκείνη την επική περίοδο ένα καλοκαίρι που έπεφταν κάθε τρεις και λίγο τα κυκλώματά της με το εξωτερικό...

 

αν ψάξεις topics/posts θα βρεις άπειρα παράπονα και εδώ και στο adslgr...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...