Προς το περιεχόμενο

Νεο Gaming PC με 1500 ευρώ.


TheBoogieman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αλλα στη προκειμενη περιπτωση μπορει να μην ικανοποιηθει ο ts.

δεν το νομίζω αυτό!

εξάλλου το παιδί θέλει και οθόνη, και σίγουρα αυτή που μπορεί να είχε πριν δεν έχει ips panel !

 

εγώ που εχω 24αρα απλή, ούτε καν led μολισ είδα την lg που έβαλα στον υπολογιστή του αδερφού μου είπα ότι η δίκη μου είναι χρεπι και δεν κάνει για πουθενά!

οπωσ που είπα έβαλα την ίδια ταινία και στισ 2 και η διαφορά στην ποιότητα εικόνας ήταν τεράστια! σε έμενα είναι κλασική divx και στην lg δείχνει ΛΕΣ και η ταινία είναι σε αρχείο mkv των 4GB!

πολύ ωραίο πράγμα το ips panel μαζί με οπίσθιο φωτισμό led!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Dyno,xfx μαλλον ηθελες να πεις. Απλα δεν ηθελα να εχει μακαροναδα στην Pcαρα που θα φτιαξει.

 

Στα 3 κουτιά αναφερόμουνα γι αυτό είπα corsair (c70, 600t και 500r). Καμία μακαρονάδα δεν θα έχει με αυτά τα κουτια. Βλέπεις μακαρονάδα? :P

 

http://www.insomnia.gr/topic/467542-%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%BE%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AF-%CF%83%CE%B1%CF%82/page-3?do=findComment&comment=5117813

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Μάλλον θα πάω σε κάποιον συνδιασμό του Δεινόσαυρου και του adtakhs. Έχω φάει σκάλωμα με τον i7 3770K. Δεν ξέρω γιατί,μου έχει σκαλώσει να τον πάρω. Ίσως να κάνω και λάθος να μην χρειάζεται,το βλέπω όμως σαν πίστωση χρόνου σε μελλοντική αναβάθμιση. Για GPU θα πάω μέχρι το top. Άρα μιλάμε για 7970 και μόνο. Νομίζω δεν χρειάζομαι άλλες συνθέσεις, αν κάποιος έχει όρεξη και τις γνώσεις,ας μου κάνει και μια απο ίδιο μαγαζί γιατί κάποιος είπε ευστοχα για τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελλοντική αναβάθμιση όταν κοστίζει 130€ παραπάνω ? 

 

Του χρόνου παίρνεις καλύτερο με αυτά τα χρήματα.. αρκεί να είσαι σε αναβαθμίσιμο socket 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Μάλλον θα πάω σε κάποιον συνδιασμό του Δεινόσαυρου και του adtakhs. Έχω φάει σκάλωμα με τον i7 3770K. Δεν ξέρω γιατί,μου έχει σκαλώσει να τον πάρω. Ίσως να κάνω και λάθος να μην χρειάζεται,το βλέπω όμως σαν πίστωση χρόνου σε μελλοντική αναβάθμιση. Για GPU θα πάω μέχρι το top. Άρα μιλάμε για 7970 και μόνο. Νομίζω δεν χρειάζομαι άλλες συνθέσεις, αν κάποιος έχει όρεξη και τις γνώσεις,ας μου κάνει και μια απο ίδιο μαγαζί γιατί κάποιος είπε ευστοχα για τα μεταφορικά.

 

Δεν θα σου κάνει καμια απολύτως διαφορά ο i7 ούτε τώρα ούτε στο μέλλον στα παιχνίδια. Αν θέλεις να τον πάρεις από μεράκι, παρτον ΑΛΛΑ μην κάνεις εκπτώσεις απο αλλού για τον i7. Ούτε ευρώ θα έλεγα.

 

Όταν θα θέλει ο ένας αλλαγή, θα θέλει και ο άλλος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

m8s μία ερώτηση γιατί ενδιαφέρεται και ένας φίλος να φτιάξει κουτί με παρόμοιο budget.

 

Γιατί ATΙ κάρτα και όχι nVidia? υπάρχει κάποιος λόγος που δεν προτιμάτε μία 670/680?

 

Δεν θέλω να ξεκινήσω flame, για ενημερωτικούς λόγους ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους τελευταίους οδηγούς οι 7970 είναι πάνω από αυτές σε πάρα πολλά games ! Επίσης έχει χαμηλότερη τιμή από 680  και αν κάνεις crossfire είναι αποδοτικότερο από το sli .

 

Από εκεί και πέρα όλες παίζουν κομπλέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος φίλε,το σκέφτονται με τον λόγο τιμής/απόδοσης. Οτι και καλά οι NVidia μπορεί να δίνουν ελάχιστα παραπάνω πράγματα έως καθόλου αλλά με μεγάλη διακύμανση στην τιμή. 
Να ρωτήσω εγώ με την σειρά μου,CPU cooler αν βάλω τον i5 δεν με συμφέρει το water cool της intel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 670 δεν αποτελει κακη επιλογη παντως. Σε 1080p δεν εχει καμια απολυτως ουσιαστικη διαφορα απο την 7970, και μπορεις να την βρεις και 40-50 ευρω φθηνοτερη. Στη χρηση πολλων οθόνων όμως υπερεχει η AMD με το Eyefinity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να ρωτήσω εγώ με την σειρά μου,CPU cooler αν βάλω τον i5 δεν με συμφέρει το water cool της intel?

 

Oύτε της intel ούτε άλλης εταιρίας. Με μια ψύκτρα των 30 βαριά 40 ευρώ είσαι άψογα. Μη σου πω ότι δεν χρειάζεσαι καν ψύκτρα εφόσον δεν κλοκάρεις όπως είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...