Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση για Κρεβατοκάμαρα


sotiriadisc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα στην παρεα,

 

θέλω να αγοράσω μια τηλεόραση για την κρεβατοκαμαρα και θέλω τις αποψεις σας ... κοιταζω στις 24 ιντσες αλλα ακουω προτάσεις για οικονομικη λύση γενικά.

Η χρήση θα είναι αποκλειστικα ταινιες/σειρες (τωρα τις βλεπω στις 32 ιντσες hd ready στο σαλονι με wd media player).

 

Θέλω να μπορω να αλλαζω το μεγεθος στα γράμματα και να ειναι με media player/usb player ενσωματομένο γιατι δεν μπορω να τα δω διαφορετικα αφου για το σαλονι εχω το wd media player.

 

Link.png Site: http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Turbo-X-TXV-24-LED-TV-24-24inches-LED-FHD-132-BMS-PVR-READY.htm">turbo x txv-24 στα 219 ευρω

Επίσης κοιταζω και λιγο ποιο πανω στον κωτσοβολο στο νεο φυλαδιο που βρηκα σημερα σπιτι μια panasonic txl24x5 στα 229 ...

 

ακουω τις γνώμες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι πολύ λίγες οι 24 ίντσες. Όταν θα τις συνηθίσεις ειδικά θα σου φαίνεται πολύ μικρή. Να φανταστείς οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε οθόνες 23-24 ίντσες και μερικοί ακόμα μεγαλύτερες (27άρες).

 

Εγώ αυτό που θα έκανα... Θα αγόραζα μία φτηνή 40άρα-42άρα(η άντε μια 37άρα) για το σαλόνι κοντά στο 400ευρώ και θα πήγαινα την 32άρα με το WD media player στην κρεβατοκάμαρα.

 

Turbo-x (γνωστό και ως ΤΟΥΒΛΟ-Χ) μην πάρεις.

 

Επίσης θα σου πρότεινα να δεις και τις αγγελίες για κάποια μεταχειρισμένη. Μπορείς να βρεις σε πολύ καλές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το εχω σκεφτει αυτο που λες αλλα δεν ξερω μηπως για κρεβατοκαμαρα ειναι τελικα πολυ μεγαλη η 32

Και επειδη δοσεις θα βαλω και έχω και άλλες δοσεις που τρεχουν ειμαι προβλημματισμένος.

 

Σε 40 (γιατι ποιο μεγαλη δυσκολα η γυναικα θα αφησει και ξερουμε οι παντρεμενοι ποιος κανει κουμαντο) ειχα δει την samsung την 6030 στα 479 και εχει και ο κωτσοβολος μια προσφορα μια LG 42' 42LS3450 στα 375 ευρω..οποτε λογω τιμής το σκευτομαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δεν είναι μεγάλη η 32άρα. Ίσα ίσα όταν την συνηθήσεις και αυτή μικρή θα σου φαίνεται. Και εγώ στην κρεβατοκάμαρα σκεφτόμουνα να πάρω μια "μικρή". Τελικά πήρα μια 40άρα και με το που την βάζω στον τοίχο λέω μακακία έκανα είναι τεράστια...

Τώρα την βλέπω και λέω και 42άρα με έπερνε άνετα. Το θέμα είναι να έχεις χώρο στον τοίχο/έπιπλο να την βάλεις. Αν σε παίρνει σε διαστάσεις είσαι ΟΚ.

 

Για το σαλόνι είναι σίγουρα μικρή η 32άρα που έχεις,όσο μικρό σαλόνι και αν έχεις.

Πάρε 40άρα,μην δόσεις τσάμπα λεφτά για τόσο μικρή τηλεόραση και το μετανοιώσεις μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ λίγες οι 24 ίντσες. Όταν θα τις συνηθίσεις ειδικά θα σου φαίνεται πολύ μικρή. Να φανταστείς οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε οθόνες 23-24 ίντσες και μερικοί ακόμα μεγαλύτερες (27άρες).

 

Εγώ αυτό που θα έκανα... Θα αγόραζα μία φτηνή 40άρα-42άρα(η άντε μια 37άρα) για το σαλόνι κοντά στο 400ευρώ και θα πήγαινα την 32άρα με το WD media player στην κρεβατοκάμαρα.

 

Turbo-x (γνωστό και ως ΤΟΥΒΛΟ-Χ) μην πάρεις.

 

Επίσης θα σου πρότεινα να δεις και τις αγγελίες για κάποια μεταχειρισμένη. Μπορείς να βρεις σε πολύ καλές τιμές.

 Πολυ σωστη λυση, θα συμφωνήσω με το σκεπτικό αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γεια, λοιπον πηγα σημερα πλαισιο και κωτσοβολο να δω τις τηλεορασεις..μου άρεσε ποιο πολυ η Samsung UE40ES5500 LED TV 40'' Link.png Site: http://www.plaisio.gr/tv/tv/40-42-intses.htm?Manufacturer=Samsung">ue40es5500 ..για να δουμε θα κοιμηθω το βραδυ? το γυρναω απο εδω το γυρναω απο εκει εαν με περνειοικονομικα να το βαλο σε 12 δοσεις ..μακαρι να αξιζει και να μην τα δωσω τσαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον σου άρεσε γιατί να το μετανιώσεις. Μια χαρά είναι. Αν και 100hz μόνον. Αν βάλεις 12 δόσεις πάρε την 6100, 10 ευρώ δόση παραπάνω θα δίνεις. Τα 200Hz θα σε αποζημιώσουν σε ταινίες δράσης και αθλητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον σου άρεσε γιατί να το μετανιώσεις. Μια χαρά είναι. Αν και 100hz μόνον. Αν βάλεις 12 δόσεις πάρε την 6100, 10 ευρώ δόση παραπάνω θα δίνεις. Τα 200Hz θα σε αποζημιώσουν σε ταινίες δράσης και αθλητικά.

Διαφωνώ σε αυτό. Και με 100 ακόμα και με 50 αν είναι "ποιοτική" η τηλεόραση θα είσαι μια χαρά και για αθλητικά. Αν θες κάτι φτηνό μπορείς να πας και για την Samsung UE40EH5000 (κοντά στο 400ευρώ). http://www.skroutz.gr/s/442020/Samsung-UE40EH5000.html

50hrz αλλά πολύ καλή.

Δεν είναι και πολύ υπέρ των HZ από ότι κατάλαβες...

 

Αξίζει να πάρεις μεγάλη τηλεόραση, ειδικά τώρα που πέσαν οι τιμές. Μην το σκέφτεσαι καν!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχεις δικιο. φαινεται η διαφορα των HZ, οσο κι αν δεν θες να το δεις.

 

εχω Samsung 32" 50HZ και LG 42" με -εστω και μαιμου- 400MCI, και η διαφορα ειναι εξοφθαλμη, ειδικα σε αθλητικα!!

ακομα και οι τεχνικες πολ/σμου των hz που εχουν πλεον οι φθηνες τηλεορασεις (κατω των 1000€), εχουν αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

 

ξερουν οι εταιριες τι κανουν ομως ειδικα και τι τιμες βαζουν ... ελεγα στην αρχη ας παρω μια 32 για το δωματιο και ασ αφησω την 32 που εχω στο σαλονι μια χαρα με βολευει ... και εβλεπα πχ την 32 260ευρω ... μετα κατι καλυτερο εκανε 350 ευρω παλι σε 32'.

Α λεω ας δω σε 40 που εχει με 370 ευρω αλλα μετα αν ειναι να την βαλω στο σαλονι ασ παρω μια ποιο καλη 40'... εχει με 430 ευρω .. εχει με 500 ευρω ... εχει με 600 ευρω αλλα και με 800 ευρω και εκει ειναι που σε κανουν να χασεις την μπαλα ...

για να εκμεταλευτω τα 200 hz μιλαμε παντα να βλεπω πχ νοβα η σε λιγο καιρο οτε τιβι που θα βαλω τα hi definition... να κατεβαζω μονο mkv 1080γιατι και τα 720 δεν θα ειναι τοσο καλα ... στις σειρες εαν συνεχισω τα απλα avi  θα μου βγει το ματι απο τις κουκιδες και παει παρακατω .... μηπως τελικα να μην τα θελω όλα δικα μου ??? η ιδεα ηταν να βαλω μια τιβι στην κρεβατοκαμαρα για να μην κοιμαμε στο σαλονι ... οποτε εαν παρω πχ τηνSamsungLE32E420 ειμαι μια χαρα ? (εχει ιδια χαρακτηριστικα σαν την τιβι του σαλονιου μου) και εχει 256 ευρω ... τα μισα απο τις " θα ήθελα τηλεορασεις" ?? μήπως ειναι αυτο που τελικα χρειαζομαι και απλα δεν θέλω να έχω ετσι για να καμαρονο? απλα λεω επειδι σε 1 χρονο θα έχω δουλεια .. ?? ωραια παλι στην αρχη βρισκομαι !!

 

edit: να προσθέσω ότι θέλω και μία βάση και κάνει αλλα 50 ευρω χονδρικα για τον τοιχο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακου. για να βγαλεις μια ακρη με τις τηλεορασεις, πριν ξεκινησεις να ψαχνεις, πρεπει γνωριζεις 2 πραγματα.

1 το μπατζετ που μπορεις να διαθεσεις, και

2 τι χαρακτηριστικα ζητας απο την τηλεοραση.

 

αν δεν γνωριζεις αυτα, δεν βγαζεις ακρη, 10 χρονια να ψαχνεις...!

 

Γι'αυτο, κατσε κατω και γραψε σε ενα χαρτι τα χαρακτηριστικα που θεωρεις εσυ απαραιτητα, με τις δικες σου απαιτησεις. FULL HD, DLNA, media player, θυρες........κλπ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχεις δικιο. φαινεται η διαφορα των HZ, οσο κι αν δεν θες να το δεις.

 

εχω Samsung 32" 50HZ και LG 42" με -εστω και μαιμου- 400MCI, και η διαφορα ειναι εξοφθαλμη, ειδικα σε αθλητικα!!

ακομα και οι τεχνικες πολ/σμου των hz που εχουν πλεον οι φθηνες τηλεορασεις (κατω των 1000€), εχουν αποτελεσμα.

Μήπως είναι παλιά η samsung που έχεις; Εγώ όσες "ποιοτικές" τηλεοράσεις έχω δει στα 50hz είναι μιά χαρά. Έχω δει και άλλες στα 100hz (πραγματικά και όχι MCI και αηδείες) που είναι πολύ μέτριες. Εξαρτάτε από την τηλεόραση και το μάτι. Μπορεί να γρέει το μάτι μου το τσακίρικο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι παλιά η samsung που έχεις; Εγώ όσες "ποιοτικές" τηλεοράσεις έχω δει στα 50hz είναι μιά χαρά. Έχω δει και άλλες στα 100hz (πραγματικά και όχι MCI και αηδείες) που είναι πολύ μέτριες. Εξαρτάτε από την τηλεόραση και το μάτι. Μπορεί να γρέει το μάτι μου το τσακίρικο!

και τα 100 "πραγματικα" Ηz πάλι δεν ειναι πραγματικα μιας και το υλικο δεν ειναι 100Ηz και παλι εχουμε παρεμβολη με αλγοριθμους. Σε κακο υλικο μαλιστα η θεαση μπορει να γινει πολυ κακη. Δυστυχως δεν γνωριζω αν το ιδιο κακη ειναι και η αποδοση των απλων 50Ηz σε ιδιο υλικο γιατι δεν εχω στην κατοχη μου παρομοια LCD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι παλιά η samsung που έχεις; Εγώ όσες "ποιοτικές" τηλεοράσεις έχω δει στα 50hz είναι μιά χαρά. Έχω δει και άλλες στα 100hz (πραγματικά και όχι MCI και αηδείες) που είναι πολύ μέτριες. Εξαρτάτε από την τηλεόραση και το μάτι. Μπορεί να γρέει το μάτι μου το τσακίρικο!

Samsung LE32D550 + LG 42LM620S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...