Προς το περιεχόμενο

Overclocking i7 920


billios13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να μου πείτε αν μπορώ να κάνω o/c στον i7 920 που έχω με τoν stock cooler που έχει πάνω ο cpu..Αν ναι μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

i7 920 @2.67 GHz  4 x 256KB L2 Cache 8MB L3 Cache

ASUS P6T SE LGA 1366 Intel X58

Thermatake TR-2 550W

NVIDIA GeForce 9800 GT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να μου πείτε αν μπορώ να κάνω o/c στον i7 920 που έχω με τoν stock cooler που έχει πάνω ο cpu..Αν ναι μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

i7 920 @2.67 GHz  4 x 256KB L2 Cache 8MB L3 Cache

ASUS P6T SE LGA 1366 Intel X58

Thermatake TR-2 550W

NVIDIA GeForce 9800 GT

 

ΟΧΙ

 

Που κολλάει το μηχάνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ που αντιμετωπίζεις πρόβλημα. Games? Aλλού? Αν μιλάμε για games τότε θες κάρτα, όχι o/c. Σε κάθε περίπτωση έχεις ήδη έναν ζεστό cpu οπότε το o/c με την στοκ ψύκτρα είναι η χειρότερη ιδέα. Και αν μιλάμε για ψηλά, ούτε το τροφοδοτικό σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ που αντιμετωπίζεις πρόβλημα. Games? Aλλού? Αν μιλάμε για games τότε θες κάρτα, όχι o/c. Σε κάθε περίπτωση έχεις ήδη έναν ζεστό cpu οπότε το o/c με την στοκ ψύκτρα είναι η χειρότερη ιδέα. Και αν μιλάμε για ψηλά, ούτε το τροφοδοτικό σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, κυρίως για να πειραματιστώ και να μάθω να κάνω o/c..Πήρα και ένα τροφοδοτικό τις προάλλες το OCZ ZX 1000W αλλά το έχω στο κουτί ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το πήρες το 1000αρι? :confused:

 

Πάρε και μία ψύκτρα και μετά πειραματίζεσαι όσο θέλεις.

 

ΕΝΤΙΤ: Σου είχε απαντήσει και ο whocares εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/445965-%CF%84%CE%AF-%CF%88%CF%8D%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CF%81%CF%89/

 

Επίσης αν έχεις αυτό το μηχάνημα δεν έχει νόημα να πας σε άλλο : http://www.insomnia.gr/topic/471572-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-pc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ήταν να φτιάξω ένα "τούμπανο" pc  :-D , αλλά προέκυψε ένα πρόβλημα και θα αργήσω..Οπότε το τροφοδοτικό προς το παρόν μένει στο κουτί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι στο pc του θέματος, αρκούσε ένα καλό 600αρι άντε 700αρι. Αλλά όπως σου ξαναείπα δεν έχει νόημα να αλλάξεις pc αφού έχεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω το pc του θέματος αυτό είχα σκοπό να φτιάξω..Αλλά όπως σου είπα προέκυψε πρόβλημα οικονομικό...Είχα ξεχάσει τελείως το θέμα που είχα ανοίξει με την ψύκτρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πέρα του ότι έχεις ήδη ένα ισχυρό συστημα του οποιου του λείπει μονο μία σοβαρή κάρτα , περα του ότι το τροφοδοτικό που πήρες είναι H υπερβολή ακομη και για σύστημa με 3 top end καρτες,

 

οχι μην δοκιμάσεις oc στον 920 με στοκ ψήκτρα... δεν θα την παλέψει.

 

Btw ποσα έδωσες για το 1000αρι αν επιτρέπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...