Προς το περιεχόμενο

Νεο gaming pc 1000 euro


thanoskok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα τα πιασαμε τα λεφτα μας

 

@διαβαστε καλυτερα τι ειπα για τον ssd

 

Με την ίδια λογική και επεξεργαστή και κάρτα γραφικών αλλάζεις σε ένα χρόνο με τα μισά λεφτά και βάζεις καλύτερο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε, δεν στο είπα για να μου πεις ότι είναι η πρότασή μου καλή. Πες μου γιατί να προτιμήσει  να δώσει σχεδόν ένα κατοστάρικο παραπάνω για τον ίδιο επεξεργαστή και να το κόψει από τον ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 ευρώ διαφορά έχει μόνο ο επεξεργαστής. Και μητρική για να κλοκάρει δεν θα πάρει των 100 ευρώ. Θα παει στα 130.

 

 

 

Ανοιχτό multi, ε? Ωραία. Πάμε ένα τεστ. Παρακατω σου έχω 3 intel επεξεργαστές και ο ένας είναι i7 sandy  με την ίδια ακριβώς κάρτα γραφικών. Δύο είναι i5 sandy και ivy. Δύο είναι κλοκαρισμένοι στο θεό (4.6 και πάνω) και ο ένας στοκ (3.3). Ποιός είναι ποιός? :P

 

i52_zpsa9d73514.png

i5_zpsd3d12b51.jpg

i7_zps4bad0416.jpg

 

 

Και μιλάμε για βαρύ παιχνίδι που βασίζεται αρκετά στον επεξεργαστή.

 

Και βέβαια αυτοί δεν έχουν μητρικές των 100 ευρώ αλλά των 140+ και επίσης και ψύκτρα βαρβάτη. Άρα ανεβαίνουμε ακόμα πιο πολύ...

 

Tο συμπερασμα είναι ότι αν είσαι χομπίστας overclocker, έχει καλώς. Πληρώνεις και κάνεις το χόμπι σου. Για όλους τους άλλους υπάρχουν πολύ καλύτερες λύσεις.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δείχνει κάτι διαφορετικό. Πάνω από τα 60fps είναι όλοι οι intel είτε στοκ είτε oced. Eπίσης δεν βλέπω ΑΑ. Ποιός θα παρει 79ΧΧ κάρτα και θα πάιζει χωρίς ΑΑ? Υπάρχουν περιπτώσεις όπως το flight simulator που όντως ευνοούνται πολύ, αλλά εκεί μιλαμε για ειδικές καταστάσεις. Το point είναι ότι ακόμα και να ευνοηθείς, θα είναι απειροελάχιστο μπροστά στην εμπειρία χρησης του ssd.

 

Άσε που i5 3570K + καλή z77 mobo + ψύκτρα κοστίζει όσο ο i7 3770 + Η77. Για μένα αυτό δεν είναι καν δίλημμα. Αλλά είπαμε, γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε υπάρχουν και άλλες. Τα λεφτά τους δεν δικαιολογούν. Τα παιχνίδια αυτά που ποστάρεις πάντως είναι παλιά. Και παλι δεν βλέπω ΑΑ. Τεσπα, μεγάλη κουβέντα, την γνώμη μου την είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...