Προς το περιεχόμενο

FM Transmitter. Αξίζει?


direwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mp3 μεσω fm transmitter

εχει δοκιμασει κανεις? τι ποιοτητα εχει ο ηχος? 

οποιος δε γνωριζει , ειναι ενας τροπος να ακους στο αυτοκινητο σου απο μπ3 πλειρ μεσω καποιας συχνοτητας ΦΜ, σε αυτοκινητα που δεν εχουν AUX audio in

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα απο προσωπικη εμπειρια με το Motorola eq5 που ειχε αυτην την δυνατοτητα λογω των συχνοτητων στην Αθηνα που ειναι πολλοι δεν εβρισκε ελευθερη την συχνοτητα που μου προτεινε το Motorola.Υποθετω το ιδιο θεμα θα εχουν και αλλα transmitter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε παλιο νοκια κινητο που ειχε επιλογη για fm transmitter μπορω να πω οτι δεν το βρηκα κακο.ουτε προβλημα με τη συχνότητα ειχα και μια χαρα ακουγόντουσαν τα τραγουδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έδωσα δοκιμαστικά 8 ευρώ για μια τέτοια κινεζιά από ένα μαγαζί στη στουρνάρη

μέσα στην πόλη, που υπάρχει σταθμός κάθε 0,3 συχνότητες όσο δοκίμασα (όχι πολλή ώρα, μη νομίζεις) έκανε χιόνια... επόμενη δοκιμή εκεί που χρειάζεται, σε ταξίδι που δεν πιάνει τίποτα άλλο εκτός από μια έρα και 2-3 εκκλησίες (!?!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη το βαζεις να ξερεις φιλε μου , μετα απο λιγο το βαριεσε λογο παρασίτων , σε μεγαλη πολη δεν το συζητω , για επαρχια κατι παει και ερχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όχι δεν αξίζει, πολλά παράσιτα και χάλια ήχος. Υπάρχουν άλλες λύσεις, όπως π.χ αντάπτωρας για να συνδέεις USB στο υπάρχον στερεοφωνικό σου, η αν συνδέσεις Ipad. Επειδή η σύνδεση γίνετε με καλώδιο έχεις άριστη ποιότητα ήχου, σε αντίθεση με το FM modulator που με το ζόρι ακούγετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αν το στερεοφωνικό του αυτοκινήτου είναι αρκετά παλιό και έχει μόνο cd player;

Έχετε καμιά ιδέα για το πώς θα αναπαράγω μουσική στο αυτοκίνητο από το iphone ή το ipod;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια ειχα δει ενα ειδικο cd που συνδεοταν με usb με οποια συσκευη ηθελες και οταν εβαζες το cd στο cdplayer του αμαξιου επαιζε μουσικη.δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια ειχα δει ενα ειδικο cd που συνδεοταν με usb με οποια συσκευη ηθελες και οταν εβαζες το cd στο cdplayer του αμαξιου επαιζε μουσικη.δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα...

Θα πάρεις αντάτπωρα που μπαίνει στο στερεοφωνικό σου στην υποδοχή που έχει για cdίερα (σιντιέρα). Έχουν σχεδόν όλα τα στερεοφονικά. Αυτός ο αντάπτωρας θα σου επιτρέπει να παίζεις τραγούδια με USB η να συνδέσεις Ipod κτλ μέσω 3.5 jack. Ψάξε στο ebay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Να ξεθάψω λιγο το θέμα...

 

Το οχημα μου εχει ένα κλασσικο εργοστασιακό ραδιοσιντί. Εχει χειριστήρια στο τιμόνι και σνυαφή. Θα το αλλαζα με ενα αλλο με 50-60ε αλλά δεν θα λειτουργούν τα τιμονοχειριστήρια.

 

Οπότε μονοδρομος ενα car fm transmitter. Εχει πάρει καποιος να μου πεί εντυπώσεις; (θελω ομως εναν που να χει και usb εξοδο για να μπορω να φορτισω ενα κινητό ή να συνδέω gps, δηλ να μην "αχρηστεύω" την εξοδο ρεύματος του αυτ/του).

Δεν με ενδιαφέριε να'ναι μπλουτουθ για να στέλνω απ'το κιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν κοιτάς για κανένα κινέζικο OEM που θα έχει και άλλα καλούδια? Εγώ το σκέφτομαι για κάτι τέτοιο! Και θα δουλεύουν και το controls σύμφωνα με τον κινέζο! http://m.ebay.com/itm/171503554009?nav=SEARCH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου δεν υπάρχει περίπτωση να διαθέσω τόσα χρήματα. Είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει (ήχος/εικονα στο αυτ/το). Απλώς θέλω λιγη δική μου μουσικούλα για τα ταξίδια.

Κι επειδή δε μπαίνω στη διαδικασία εγγραφής...cd, εξού κι η πατέντα που ψάχνω. (αν επαιζε mp3 το έρμο δε θα με πείραζε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο πρακτικερ υπάρχουν κάτι ωραία κινέζικα πολύ φτηνά που πέρνουν καρτουλες sd η usb και το παιδί που ρώτησα εκει μου ειπε οτι κάποια από τα οικονομικά μοντέλα που έχουν με ενα ανταπτοράκι πάνε και με το χειρισμό από τιμόνι.Όχι ότι με ενδιεφερε η αγορά καθώς έχω επαγγελαμτικο στο αμα΄ξι αλλά με δελέασε η τιμή τους

 

Π.χ αυτο στα 75 παει και με το τιμονι έχει και πιο οικονομικα σίγουρα αλλά τα sony ειναι τοπ

http://www.praktiker.gr/p/radio-cd-sony-cdx-gt270mp-33764

Επεξ/σία από soteras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...